bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,310
49,914
NeverLand
IMG_0002-3.jpg

Şilliler Yayınevi tarafından ilk sayısı 5 Kasım 1968'de basılan Acar dergisinin bu sayısında gerçek ismi Richard Ross olan ve İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetlerinde Yüzbaşı olarak görev yapan bir gencin öyküleri anlatıyor. Rick Ross kendisi bir İngiliz olmasına rağmen İtalyan çizer Floriano Bozzi tarafından Baroud takma adıyla çizilmiş.

rickross1.jpg

Konularını genellikle 2. Dünya Savaşı öykülerinden alan Rick Ross her türlü silahı kullanabilmekte, sabotaj, suikast ve istihbarat konularında üstün yetenekler sergilemektedir. Detaylı bilgi için bakınız http://www.cizgidiyari.com/forum/tom-roks-t889.html?t=889&highlight=Rick+Ross

Yine içerisinde Nic & Mino Dabarin isminde ikiz kardeşlerin maceralarının yer aldığı bir kopya çizgi roman daha yer alıyor. Sarışın kardeş Nic, esmer kardeş ise Mino.

sweetgran.gif
vite.gif

Arkadaşları Konfiçyüs'den alıntılar yapan Tao, sinir bozucu bir Amerikalı gazeteci olan Bob, Sweet Grannie (Tatlı Grannie veya Tatlı anneanne), bir Amerikan milyarderi ve eksantrik Professor Zaparelli ile fantastik maceralar yaşarlar.
Senaryoları Claude Dupré (takma adı Agnes Guilloteau) tarafından yazılmış çizimleri ise Jean Ache (takma adı Jean Huet) tarafından yapılmıştır.

Paylaşmaktan korkmayan sevgili profesör ağabeyime ve önayak olan savok ağabeyime sevgilerimle.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Sevgili profesör'e,sevgili savok'a ve bilgi deryası,tarama değil sanat eseri yapan sevgili bakunin'e teşekkür ederim.

mizahicizgi

Aktif Üye
26 Eyl 2010
403
936
Bu sevimli kahramanı yeniden görmemizi sağlayan profesör'e, savok'a ve Bakunin'e teşekkürlerimle.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
askerin elindeki silahtan yapmıştım 7 yaşındaydım muhtemelen..siyaha boyadım bundan güzel olmuştu..teşekkürler..

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
çok teşekkürler...tenten macerasına benziyor galiba çizimlerden anladığım kadarıyla..

Kaya Ö

Onursal Üye
20 Şub 2011
224
1,035
Merhaba,
Bu siteyi Şilliler yayınları hakkında araştırma yaparken google üzerinden yeni keşfettim. Herkese teşekkürler ve tebrikler. Evden internet bağlantımda kota aşımında olduğumdan henüz pek bir katkı yapabilecek durumda değilim ama ben de bir-iki ufak bilgi paylaşayım:
1968-69 Acar serisinde dolgu malzemesi olarak kullanılmış olduğunu sayenizde öğrendiğim Nic et Mino daha önce 1966'da yine Şarika Şilliler tarafından Nik adında bir dergi olarak yayınlanmıştı 12 sayı. Ondan da önce, 1965'te çıkan ilk Acar serisinde de yayınlanmış.
Esenlikler

Son düzenleme: