ACAR Çocuk Gazetesi Sayı 02 (22.02.1952)

12 Şub 2010
15,006
543,756
Acar_1952_02_001.jpg

Sevgili scanfan şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,184
1952 yılı çocuk gazetesi...
...ve sayenizde gördüğümüz birbirinden güzel daha onlarcası...
Yıl 2015; günümüzde çocuklara yönelik kaç dergi var acaba...
"Harika" diyorum ve teşekkür ediyorum
Sayın "Profesör"; saygılarla...

bayrakzaf.gif

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,319

Eşsiz koleksiyonunuzu mükemmel taramalarla bizlerle paylaştığınız için size minnettarız sevgili "profesör" üstadım. Bu dergi paylaşımını da şahsıma ithaf ettiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.

Önceleri, bu kadar değerli ve nadir eserleri nasıl toplamış olabileceğiniz hususunda bazı teoriler ileri sürmüştüm. Düşündüm ki, sevgili "profesör" oldukça varlıklı bir aileden geliyordu ve çocukluğu İstanbul'da merkezi bir semtte geçmişti. Zira bu dergilerin büyük bölümü yayımlandıkları yıllarda Anadolu kentlerinin çoğuna dağıtılamamıştı. Üstelik birçoğu da kısa ömürlüydü, bir görünüp bir kayboluyorlardı, bazıları İstanbul'da bile sadece belirli semtlerden, hatta belirli kitapçılardan temin edilebiliyorlardı. Tamamının ise sadece öğrenci harçlıklarıyla satın alınmaları zordu. Üstelik varlıklı olsanız bile bunların ne zaman çıktığını, nerede satıldığını filan da bilmek gerekiyordu, yani ilgili ve bilgili olmak zorundaydınız (ki öylesiniz). Oysa bir mesajınızda İstanbul'da büyümemiş olduğunuzu yazmıştınız. Bir de paylaştığınız bazı dergilerin basım tarihleri (bu dergide olduğu gibi) sizin doğum tarihinize veya daha eskilere gidiyordu. O zaman şöyle düşündüm; "Profesör" üstadım çok iyi bir koleksiyoner, ve bu dergileri sonraki yıllarda toplamış. Aslında bu da yetmez, zira bu kadar çeşitli ve nadir dergiyi sadece parayla satın almak da mümkün değildir. Sizi seven ve hobilerinizi bilen, anlayan geniş bir dost çevreniz olması gerekir. Böyle bir dergiye rastladığı zaman size haber veren veya dergiyi bizzat alıp size ulaştıran dostlarınız, sevenleriniz olmalıydı. Bu sonuncu teorim daha akla yakın geliyor şimdi. Zira Çizgi Diyarı'nda da herkesin hemfikir olduğu fedakar, nazik kişiliğiniz, centilmen ruhunuz bunu kanıtlıyor. Yolunuz daim açık olsun. Saygılar.

Son düzenleme: