"Müzik Yelpazesi" programı..

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
Ba-l-ks-z-1.jpg

80'lerin ikinci yarısında hayatımıza giren, Sezen Cumhur Önal'ın hazırlayıp ilginç betimlemeleriyle sunduğu müzik programıydı Müzik Yelpazesi...
www.youtube.com/watch?v=yuWEI2H3f5Y&feature=youtu.be

Moderatör tarafında düzenlendi:

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Oooyyy, ooyyy! Ne güzel programlardı bunlar. Sezen Cumhur Önal, Engin Arman, Ümit Tunçay. Müziğe bunlarla doyduk...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
"Çikolata renkli sanatçı" tabiriyle tanıştığımız ve içinde birbirinden kaliteli yabancı müzik kliplerinin paylaşıldığı çok özel bir programdı. Bu vesileyle şunu da belirtmek isterim; TRT'nin geçen yıllarda nereden nereye geldiğini görünce insan üzülmeden edemiyor. Yabancı müzik dinlemek insanı yabancı yapmaz sadece evrensel yapar, zaten bir insanın evrensel olması için yerli de olması lazım.. Sonuçta müzik dinleyerek yerliliğimizi de yitirmeyiz!. :) Neyse.. Bu güzel paylaşımınız için teşekkür ederim sevgili RD1907..

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
O yumuşak sesiyle ne güzel anlatıyormuş
Sezen Cumhur ÖNAL. Çok izledim, dinledim
ben de onu, biraz da müstehzi bir nazarla;
tabii o günlerde keyifle okuduğum mizah
dergilerinin kışkırtmasından dolayıydı bu. :)
Şimdi bulamadım ama çok karikatür çıkardı
mizah dergilerinde bu kıymetli şarkı sözü
yazarı, müzik programcısı ve sunucusu hakkında.

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
348
1,317
Çengelköy
Sezen Cumhur Önal'ı bir kere Eminönü Çiçek Pazarı'nda gördüm.
25 sene kadar önceydi.
Yanında bir bayan vardı. Eşi olabilir.
Sakalı sanki takma gibiydi. Boyalı idi herhalde.
Ayrıca oldukça iri bir adamdı. Daha doğrusu dev gibiydi.
Bir de programı kapatırken, tam hatırlayamadım ama
"Programımız burada sona eriyor ama hayat devam edecek. Aşklar da tabii. İnsanlar yaşadıkça."
benzeri bir cümle kurardı.
Fecri Ebcioğlu ile ilgili olarak sadece küçükken çok gördüğümü söyleyebilirim.
Sanırım Çengelköy'de oturuyordu.
Fırından ekmek alırken çok rastladım kendisine.

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
348
1,317
Çengelköy
Tatilde aklıma geldi, döner dönmez yazayım dedim.
Sezen Cumhur Önal, Belinda CarlisleBelinda Karlayn diye telâffuz ederdi.
Doğrusu da Karlayl falan olması lâzım ama bilenler aydınlatır artık.
Belinda Carlisle; La Luna'yı, Circle in the Sand'i, Heaven is a Place on Earth'ü falan söyleyen abla yani.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Sezen Cumhur Önal'ın rahatlatıcı ses tonu ile konuşmasını terapi niyetine dinlerdim.
Arka fondaki yelpaze de çok hoşuma giderdi.

Yelpaze..

Ba-l-ks-z-1.jpg

Başka bir yelpaze.. :)

images

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
MÜZİK YELPAZESİ (23 Ocak 1989 tarihli program)

Bugün bir arkadaşın açtığı konuda 80'ler muhabbeti dönünce elimde bulunan TV kayıtlarından bir bölüm paylaşayım dedim. Kayıt Sezen Cumhur Önal'ın hazırladığı "Müzik Yelpazesi" programının 23 ocak 1989 tarihinde yayınlanan bölümü. Nostaljik seyirler. :)

M-zik-Yelpazesi.png

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Michael Jackson, Wham!, Kylie Minogue, Brigitte Nielsen, Mandy Smith, Francesco Napoli ve nicesi.. Dolu dolu bir program olmuş. Bu arada Brigitte Nielsen'in o zamanki güzelliğine hayran olmamak elde değil.. Bu çok özel paylaşımınız için teşekkürler üstadım.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
81 yaşındaki "Yaşayan Efsane" Sezen Cumhur Önal;
30 Ocak 1993 (Sayı 17) tarihli "Milliyet Oscar TV Magazin" dergisine konuk olmuş.

49892909173_3698efcd10_o_d.jpg

49892910703_326da460a7_o_d.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Sezen Cumhur Önal'ın bir TRT klasiği olmuş 'Müzik Yelpazesi' programı
29 Eylül 1988 perşembe günü izleyicilerine veda etmiş.
(TV'de 7 Gong / 26 Eylül 1988 / Sayı 39)

M-zik-Yelpazesi-TV-de-7-Gong-26-Eyl-l-1988-Say-39.png

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Sevgili Oktay dostum (oktay_izm),
sağ olsun ricamı kırmayarak kendi arşivindeki 'Müzik Yelpazesi'nin bir tam bölümünü bugün Youtube'a yükledi. Kendisine tüm nostalji severler adına teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim.

Bir Sezen Cumhur Önal klasiği olan programın 18. bölümünde; 'İstekler' kısmında çikolata renkli şarkıcı Michael Jackson, 'Altın Sesler'de Fransız efsanesi Gilbert Bécaud, 'Dünyadan Müzik'de Disko'nun Kraliçesi Madonna ve 'Sevgi dolu şarkılar'da Matt Bianco grubu yer almış. Aşağıda linkten ilgili videonun olduğu başlığa ulaşabilirsiniz. Keyifli seyirler ve de dinlemeler..

Son düzenleme:

ArDa3851

Yeni Üye
9 Ağu 2020
75
299
Bugün bir arkadaşın açtığı konuda 80'ler muhabbeti dönünce elimde bulunan TV kayıtlarından bir bölüm paylaşayım dedim. Kayıt Sezen Cumhur Önal'ın hazırladığı "Müzik Yelpazesi" programının 23 ocak 1989 tarihinde yayınlanan bölümü. Nostaljik seyirler. :)

M-zik-Yelpazesi.png

Üstadım paylaşımınızı maalesef ki geç gördüm, dosya mediafire'dan silinmiş gözüküyor. Rica etsem müsait bir zamanınızda tekrar yükleyebilme imkanınız var mı acaba :)

Son düzenleme: