Ingela - Do The Motion (1987)

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,357
12,892
iskenderun-Hatay
Hoş bir melodi..Özellikle 1987 yılından itibaren Avrupa ve Amerika listelerinin hit parçalarından kendim haftanın ilk 10'unu bir deftere hazırlardım.Ama bu parçayı hatırlamadım, demek ki listelerde üst seviye olmamış galiba..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Hoş bir melodi..Özellikle 1987 yılından itibaren Avrupa ve Amerika listelerinin hit parçalarından kendim haftanın ilk 10'unu bir deftere hazırlardım.Ama bu parçayı hatırlamadım, demek ki listelerde üst seviye olmamış galiba..

Maalesef bu şekilde; kıyıda köşede kalmış çok sayıda güzel parça var. İnternet denen buluş olmasaydı muhtemelen ben de bu güzel parçaya(lara) erişemeyecektim. Sanırım bu tarz parçaların listelerde üst sırada yer alamamasının sebepleri arasında; yeterince tanıtımın olmaması ve 80lerde üretkenlik olarak sayısız kaliteli parçanın çıkması olabilir. Bu kadar çok kaliteli parçanın arasından sıyrılarak listelere girmek te kolay olmasa gerek. Tabi ki benim bu yazdıklarım birer varsayım.

Forumumuzda müzik ile profesyonel olarak uğraşıp, bu konular hakkında kati bilgilendirmeler yapabilecek donanımda üyelerimiz olduğunu biliyorum.. Kendileri de yorum yaparlarsa sevinirim..

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,357
12,892
iskenderun-Hatay
Bence tespitiniz çok doğru. Parça ne kadar güzel olursa olsun Stewe Wonder, Madonna, Rick Astley, Modern Talking, Elton John, Pet Shop Boys,.....ve 80'lerde üretkenliğinin zirvesini yaşayan diğerlerinin yanında tanınma şansı pek olmuyor..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Eh madem istediniz yapayım a be bir yorum:)
Şarkı Modern Talking'in "Brother Lui" şarkısının
neredeyse kopyası demesek te o tarza benziyor
diye kibarca geçelim.
Keyifle dinledim ama.
Teşekkür ederim dostum.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Sevgili İskenderunlu ve yeryüzü; kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ben de bu parçayı Dieter Bohlen'in öğrencisi C.C. Catch'in parçalarına benzettim..

Ne de olsa tarzları aynı.. Dolayısıyla bunu da yadırgamamak lazım.. :)

Son düzenleme: