Tangerine Dream - Flashpoint (1984)

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,854
TRT'nin birçok belgesellerinde jenerik olmuş müzikleriyle hatırlayacağınız bir topluluk, "Tangerine Dream"den güzel bir parça...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
Bazı Depeche Mode parçalarını hatırlattı bu eser bana..

Güzel bir parçaymış, bu zamana kadar neden duymamışım şaştım.. :)

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,854
Bazı Depeche Mode parçalarını hatırlattı bu eser bana..

Güzel bir parçaymış, bu zamana kadar neden duymamışım şaştım.. :)

Hatırladığım kadarıyla Türkiye'de hiçbir plağı basılmadı.

Bir zamanlar TRT 2 de gösterilen Street Hawk dizisinin jeneriği de aynı gurubun.

cizgibaykus

Kıdemli Üye
13 Ara 2013
110
212
Kitaro'nun idol grubu. Alman rock müziği anlamındaki "Kraut Rock"ın güçlü temsilcisi. Üç kişiden oluşuyor. Ricochet albümü ruhun gıdasıdır. Canlı kayıt Poland albümü muhteşemdir. Üçlünün ası Edgar Froese, Radyo 3'ten Bora Çetin'in rock efsaneleri programına kaset gönderip sesiyle katılmıştır.. Diğer klavyeci Klaus Schulze müziğe ve grubuna tam anlamıyla tutkun solo albüm çıkrarmaya devam eden ikinci kişidir. Kitaro onlar için "en büyük hayalim onlarla sahne almak" demiştir... Ve sürpriz. Edgar froese'den bir davet alır ve dördü sahneye çıkar... 70'lerde Türkiye'ye İzzet Öz tanıtmıştır. Özellikle 80 ortalarına kadarki albümleri muhteşem ama iki albüm derseniz: Ricochet ve Poland... :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
Kitaro'nun idol grubu. Alman rock müziği anlamındaki "Kraut Rock"ın güçlü temsilcisi. Üç kişiden oluşuyor. Ricochet albümü ruhun gıdasıdır. Canlı kayıt Poland albümü muhteşemdir. Üçlünün ası Edgar Froese, Radyo 3'ten Bora Çetin'in rock efsaneleri programına kaset gönderip sesiyle katılmıştır.. Diğer klavyeci Klaus Schulze müziğe ve grubuna tam anlamıyla tutkun solo albüm çıkrarmaya devam eden ikinci kişidir. Kitaro onlar için "en büyük hayalim onlarla sahne almak" demiştir... Ve sürpriz. Edgar froese'den bir davet alır ve dördü sahneye çıkar... 70'lerde Türkiye'ye İzzet Öz tanıtmıştır. Özellikle 80 ortalarına kadarki albümleri muhteşem ama iki albüm derseniz: Ricochet ve Poland... :)

Çok sağlam bir açıklama olmuş.

Bu tarz paylaşımlarınızın devamının gelmesini temenni ederek,
teşekkürlerimi sunuyorum cizgibaykus..