Mike Oldfield - Moonlight Shadow (1983)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,926
İstanbul
Paylaşımın için teşekkürler kardeşim...

Rica ederim abicim. Ne demek!?..

Burada hala bu türde paylaşımlar yapılıyorsa; bunda sizler gibi Retro müzik kısmına da destek veren az ama vefalı üyelerimizin büyük payı var.

Tabi ki en başta bize bu platformu açan sitemiz yöneticilerini de unutmamak lazım.. :)

Son düzenleme:

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,340
Çengelköy
Mike Oldfield şarkılarını hep başkalarına söyletir. (Sözlü bir eserse tabii.)
İstisna olarak Heaven's Open albümündeki şarkıları kendisi söylemiştir.
İsmini de Michael Oldfield olarak yazdırmış o albüme.
Bunun da bir hikâyesi var ama uzun sürer. :)
Bu arada New Age yapar diyoruz ama Rock da katar müziğine.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,926
İstanbul
Mike Oldfield şarkılarını hep başkalarına söyletir. (Sözlü bir eserse tabii.)
İstisna olarak Heaven's Open albümündeki şarkıları kendisi söylemiştir.
İsmini de Michael Oldfield olarak yazdırmış o albüme.
Bunun da bir hikâyesi var ama uzun sürer. :)
Bu arada New Age yapar diyoruz ama Rock da katar müziğine.
Çok özel bilgiler için teşekkür ederim üstadım. "Heaven's Open" albümünün hikayesini merak ettim şimdi, ileride bu hikayeyi de bizlerle paylaşırsanız sevinirim. Sevgiler. Saygılar..

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,340
Çengelköy
Uzun süre geçmiş ama ben anlatayım olayı.
Virgin Galactic ile uzaya turist yollayarak para kazanma peşindeki Richard Branson bu yatırım için gereken parayı hepimizin bildiği Virgin Records plak şirketi ile kazanmıştır. Mike Oldfield'ın 1973'te ilk albümü Tubular Bells, Virgin Records'tan çıkmıştır. Bu albüm inanılmaz derecede başarılı olmuş ve o zamanlar yeni kurulmuş olan Virgin Records'a büyük paralar kazandırmıştır. Yani uzay turistleri bu deneyimi yaşayabilme şanslarını Mike Oldfield'a borçlular. :)
Mike Oldfield ile yapılan anlaşmaya göre sanatçı belli bir sayıda albüm yapmak durumunda. (Sayıyı hatırlayamadım.) Bunun dışında başka sorunlar da yaşıyor Mike Oldfield ve Virgin Records.
Mike Oldfield bu anlaşmanın son albümü olan Heaven's Open adlı albümde adını Michael Oldfield olarak yazdırıyor ve sesi pek güzel kabul edilmediği halde bütün şarkıları da kendi seslendiriyor. Bu albümle birlikte Charles Branson'dan kurtulmuş oluyor.

Heaven's Open albümünün en iyisi albüme adını veren Heaven's Open adlı eser. Albümdeki versiyon ile klipteki versiyon biraz farklı. Ben klipteki versiyonunu dinledikten sonra kasedi almıştım ama kaset versiyonunu daha çok seviyorum. Dinleyelim.

Bu klibi.​

Bu da albüm versiyonu.​