Michael Sembello - Maniac / Flash dance Soundtrack (1983)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
"She's a maniac, maniac on the floor and she's dancing like she's never danced before"sözleriyle hafızamda yer etmiş; seksenlerin Grammy ödüllü romantik filmi "Flash Dance"ın en favori parçalarındandır..

ABD'li şarkıcı Michael Sembello'nun seslendirdiği parça, ABD listelerinde ilk sıraya kadar yükselmiştir.
www.youtube.com/watch?v=evyKPVS_M7E

Son düzenleme:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
"Flash Dance" ile özdeşleşmiş güzel bir parçadır ve kendine has bir ritme sahiptir, diğer bir değişle ne klasik pop kalıplarına (eurodance) ne de klasik disco (italo disco) kalıplarına pek girmez...

Çünkü ritim aşırı yüksektir. Aranje edilirken tempo (davul) ritmi özellikle bilinen kalıpların çok üstüne çıkılmış. Almanya çıkışlı olsaydı bilinen kalıpların dışına pek çıkılmazdı ama Amerika'lı prodüktörlerin elinden çıkınca "biz farklı bir şeyler yapalım" anlayışı hakim gelmiş.

Bu parçayı ne zaman dinlesem kendimi hep yorulmuş hissederim :) Gene yoruldum. :) Bir de long versiyonu vardır ki akıllara zarar!

Bu güzel paylaşımlar ve emeklerin için teşekkür ederim dostum...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
"Flash Dance" ile özdeşleşmiş güzel bir parçadır ve kendine has bir ritme sahiptir, diğer bir değişle ne klasik pop kalıplarına (eurodance) ne de klasik disco (italo disco) kalıplarına pek girmez...

Çünkü ritim aşırı yüksektir. Aranje edilirken tempo (davul) ritmi özellikle bilinen kalıpların çok üstüne çıkılmış. Almanya çıkışlı olsaydı bilinen kalıpların dışına pek çıkılmazdı ama Amerika'lı prodüktörlerin elinden çıkınca "biz farklı bir şeyler yapalım" anlayışı hakim gelmiş.

Bu parçayı ne zaman dinlesem kendimi hep yorulmuş hissederim :) Gene yoruldum. :) Bir de long versiyonu vardır ki akıllara zarar!

Bu güzel paylaşımlar ve emeklerin için teşekkür ederim dostum...

Motion, her şeyi o kadar güzel ve detaylı ifade ediyorsun ki, bana yazacak pek bir şey kalmıyor. :)

Verdiğin emekler için ben de sana teşekkür ederim dostum. Seni izlemeye devam ediyoruz!.. :)

Son düzenleme: