Chris de Burg - Traveler (1980)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,926
İstanbul
80'lerin ortalarında Chris de Burg'ün "Traveller" parçasının TRT'de yayınlanan 'Aksu' kumaş reklamında çalınmasıyla parça ülkemizde birden çok popüler olmuştu. Öyle ki bazı plak evleri vitrinlerine "Aksu reklam müziği" gelmiştir ibaresi asmıştı. Aslında eser, Chris de Burgh'ün 11 Kasım 1980'de yayınlanan 5nci stüdyo albümü "Eastern Wind"de yer almıştı. Lakin 'Aksu' reklamları sayesinde seneler sonra ülkemizde tekrar popülerlik kazanmış oldu. .
www.youtube.com/watch?v=WF_pHiW-XM8

Son düzenleme:

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,361
12,902
iskenderun-Hatay
Bu güzel şarkının da içinde bulunduğu karışık cd doldurmuştum 1998'de, o yıllarda görevli olduğum Altınözü ilçesinde boş zamanlarda tekrar tekrar dinlerdim, teşekkürler değerli dostumuz, nostalji oldu..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,926
İstanbul
Bu güzel şarkının da içinde bulunduğu karışık cd doldurmuştum 1998'de, o yıllarda görevli olduğum Altınözü ilçesinde boş zamanlarda tekrar tekrar dinlerdim, teşekkürler değerli dostumuz, nostalji oldu..

Rica ederim. Her birimizin bir çok şarkıda, değişik değişik anıları vardır elbette.. Bu paylaşımları yapmamızın sebebi de o anıları hatırlayıp, yüzümüzde tatlı bir tebessüm bırakmak değil midir zaten.. Bu vesileyle 90'ların başında 'Doğan Kardeş' dergisinde yayınlanan Chris de Burgh hakkındaki 2 sayfalık yazıyı istifadenize sunuyorum. Maksat nostalji olsun.. :)

'Doğan Kardeş' dergisi (Temmuz 1992 Sayı 46)

Do-an-Karde-Say-046-Temmuz-1992-44.png

Do-an-Karde-Say-046-Temmuz-1992-45.png

Son düzenleme: