Status Quo - In the army now (1986)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
61_NTD32_Q16_L._SY355.jpg

İngiliz devi Status Quo ile tanışmama vesile olan savaş karşıtı bir asker parçasıdır.

Kısa bir bilgi vermek gerekirse; 1962'de kurulan grubun, 1986'da çıkardığı yedinci albümü ile aynı adı taşıyan parça, listelerde hatırı sayılır bir başarı elde etmiştir.
Grup hala aktif olarak kariyerlerine devam etmektedir..

www.youtube.com/watch?v=EIxsPBbZ_b8

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Çok etkileyici bir parça.. 80li yıllarda ikide bir, bantı saran kasetimde vardı bu parça..

Ben de kasetini 90'larda askerdeyken sık sık dinlerdim. Vatani görevimi yurtdışında BM bünyesinde ve yazıcı olarak yaptığımdan neredeyse kaset arşivimin tamamını askere götürmüştüm. (Bulunduğumuz bölgede müzik seti sahibi olmak yasak değildi..) Bölük komutanımızla zevklerimiz de aynıydı, dinlemek için benden 5'er 5'er kaset alırdı. :) Şimdi aklıma o yıllar geldi.. Hey gidi günler heyyyy!..

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,612
hiçbiryerde :)
Lisedeyken yani 30 yıl önce bir yaz akşamı,
Diyarbakır'da bir çay bahçesinde konserini izlemiştim.
Özel bir tarzı vardır, severim,dinlerim hala...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Güney Afrika doğumlu Hollandalı Bolland & Bolland (Rob Bolland & Ferdi Bolland) ikilisinin 1982'de besteleyip seslendirdikleri eser, o dönemde özellikle Norveç'te müzik listelerinde çok başarılı olmasına karşın, daha çok 1986'da İngiliz Rock grubu Status Quo'nun coverıyla dünyaca tanınmıştır.
www.youtube.com/watch?v=6zxiSotpPzs

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Çok iyi hatırlıyorum. Yıl 1986 o zaman kasetçilerden yeni çıkan albümler kasete liste yapılıp dolduruluyordu. Ben yine kendimce bir liste hazırlayıp kasetçiye gitmiştim ve kapıdan girdiğimde bu parçanın uzun versiyonu (ilk çıkan single da bu parçanın giriş kısmı enstrumantal olarak başlıyor daha sonra normal olan versiyon devam ediyor, tıpkı George Michael'in careless whisper adlı parçasında olduğu gibi. O da böyle enstrumental olarak başlıyor.) çalıyordu ve çok hoşuma gitmişti. Kasetçiye bu parçanın çok tutacağını söylemiş ve hemen kendime doldurtmuştum.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Moderatör tarafında düzenlendi:

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
524
Ankara/Batıkent
Bütün best of 80 Ler listelerinde vardır.Ve tabi bizim CD lerdede.İngilizlerin grupları her zaman iyi müzik yaparlar.Pet shop boys,Depeche mode,Erasure,Police,Genesis,Frankie goes to Hollywood hepsi müzik tarihinin unutulmazları arasındadır.