Cyndi Lauper - Girls Just Want To Have Fun (1983)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
a0742035651-10.jpg

80'lerden bahsedipte ondan bahsetmek olmazdı herhalde.. Kendine has çığırtkan sesi, marjinal giyimi ve makyajıyla bir seksenler ikonudur Cyndi Lauper.. Ve şahsen ben o dönemlerini çok özlüyorum.. Sevgili ikoncanımızın en önemli parçalarına gelince; "Girls Just Want To Have Fun", "Time After Time", "She Bop", "All Through The Night" ve "Money Changes Everything" sayılabilir.. Bu arada aşağıda paylaştığım
"Girls Just Want To Have Fun" parçası 1983 yılına aittir..

Keyifli seyirler..

Son düzenleme:

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Cyndi 'nin en önemli performansı bence Michael ile birlikte söylediği "We are the world " şarkısıdır.

Bence burada en mühim karakterler Cyndi ve Bruce Springsteen 'dir .

Ne diyorsunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Sahte davranmamak adına, üzülebilecek arkadaşlarımdan peşinen özür dileyerek söylemem gerekir ki 80'li yılların hemen hemen hiçbir şeyini sevmiyorum...

* Müzikte, iğrenç bir elektronik ses hakimiyeti... O, üzerine kumaş kaplanmış tenekelerle çıkarılıyormuş gibi gelen davul/bateri sesleri...

* Kadınların giydiği bileği yapışık, üstü şalvarlı korkunç pantolonlar... Hele hele o tiksindirici vatkalar...

* 15 dakikasına zor tahammül edebildiğim saçma sapan "psikolojik" filmler...

* Berbattan daha berbat bir siyasi ortam...

O dönem adına özleyebildiğim şeylerin hepsi, 80'lerden önce de var olanların üretimi.

Ancak:

Cyindie Lauper, o dönem parlamış bir sanatçı ve dinlediğim en iyi birkaç şarkıcıdan biri...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Cyndi 'nin en önemli performansı bence Michael ile birlikte söylediği "We are the world " şarkısıdır.

Bence burada en mühim karakterler Cyndi ve Bruce Springsteen 'dir .

Ne diyorsunuz?

Ben solo kariyerinden bahsetmiştim abicim. Yoksa tabi ki oradaki performansının ayrı bir yeri var kariyerinde. Yabancı müzik ile pek fazla ilgilenmeyenler bile o parçadaki unutulmaz performansını bilir.. :) Sevgiler.. :)

Sahte davranmamak adına, üzülebilecek arkadaşlarımdan peşinen özür dileyerek söylemem gerekir ki 80'li yılların hemen hemen hiçbir şeyini sevmiyorum...

* Müzikte, iğrenç bir elektronik ses hakimiyeti... O, üzerine kumaş kaplanmış tenekelerle çıkarılıyormuş gibi gelen davul/bateri sesleri...

* Kadınların giydiği bileği yapışık, üstü şalvarlı korkunç pantolonlar... Hele hele o tiksindirici vatkalar...

* 15 dakikasına zor tahammül edebildiğim saçma sapan "psikolojik" filmler...

* Berbattan daha berbat bir siyasi ortam...

O dönem adına özleyebildiğim şeylerin hepsi, 80'lerden önce de var olanların üretimi.

Ancak:

Cyindie Lauper, o dönem parlamış bir sanatçı ve dinlediğim en iyi birkaç şarkıcıdan biri...

Bu dünyada herkesin zevki aynı olsaydı o zaman renklilik olmazdı. Bu yüzden her türlü görüşe saygı duyuyorum.

Örneğin sizin özellikle beğenmediğiniz bir çok şeyi ben, nedenlerini de anlattığınız halde çok beğeniyorum. Zira bu da benim zevkim!.. :)

Ama siyasi konular hakkındaki görüşlerinize tamamen katılıyorum.

Son düzenleme: