Çizgi Roman Diyarı

Çizgi Roman Diyarı (http://www.cizgidiyari.com/forum/)
-   80s / Yabancı Müzikler ve Şarkıcılar Forumu (http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-yabanci-muzikler-ve-sarkicilar-forumu/)
-   -   Mory Kante.. (http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-yabanci-muzikler-ve-sarkicilar-forumu/53597-mory-kante.html)

merkal 18.Nisan.2012 22:48

Mory Kante..

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Motora atlayıp tam gaz şehir turuna çıkasım geldi.

Yavruyu da atmış amcam arka seleye.. :)

Hastasıyız.. :)

serifengin 18.Nisan.2012 22:54

Neden sevdik sizce?
Mori Kante denen tipsiz ve çirkin herifi?
Belkide kendi insanımızın karikatüre edilmiş hali gibi gelmişti bizlere...
Eskiler daha mı iyiydi ne?

tumo05 18.Nisan.2012 23:47

Tek kelime: Süper!!!

Baltimora 19.Nisan.2012 00:29

Alıntı:

serifengin´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 197290)
Neden sevdik sizce?
Mori Kante denen tipsiz ve çirkin herifi?
Belkide kendi insanımızın karikatüre edilmiş hali gibi gelmişti bizlere...
Eskiler daha mı iyiydi ne?

Bence tip ile alakası yok abi. Kanımca Türk insanı akılda kolay kalan yabancı şarkıları çok seviyor. Daha doğrusu nakarat kısımlarını!.. :) Örneğin üzerinden çeyrek asır geçse de, yaşı 35 ve üzerinde olanların hafızalarında; "Komençero", "Şeri şeri leydi", "Bıradır Luvi, Luvi", "Layf is layf", "Self Kontrol" ve "Boys, boys, boys"'un hala nakaratları aklındadır.. :D

kartal 25.Ağustos.2013 12:14

İlk dinlediğimde müthiş keyif aldığım bir parça.Sabah sabah bir kez daha dinleyerek yine aynı keyfi aldım.
Sevgili kardeşim,her ne kadar bu parçayı dinlerken sesini biraz fazla açtığım için sokaktaki komşu çocuklarının''Sen ne dinliyorsun Hüseyin amcaa?.O kim Hüseyin amcaa?Biz de bakalım mı Hüseyin amcaa?''gibi soruları ve de istekleri ile karşı karşıya kalmama neden oldu ise de,çok çok teşekkürler .....

Doktor Kim 25.Ağustos.2013 14:51

Mory Kante-Yeke Yeke (2011)

Şarkının 2011 versiyonu için,
animasyon olarak hazırlanan video klibi sizlerle..

lenard 26.Ağustos.2013 01:42

Laptop un sesini mute yapın, videoyu açın, videoyu durdurun, laptopun ve videonun sesini fulleyin, uyuyan arkadaşın başucuna laptopu getirin ve play'e basın. YEKE KEİVAİİ YEKE YEKKE... Aklı çıkmazsa ben de bir şey bilmiyorum. Tarafımdan denenmiştir.. % 100 çalışıyor.

Baltimora 26.Ağustos.2013 23:15

Alıntı:

zamangezgini´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 310562)

Genelde, orijinal parçaların haricindeki versiyonlarını beğenmem ama bunu bu parça için söylemek zor. Bu güzel paylaşım için teşekkürler sevgili zamangezgini..

Baltimora 10.Haziran.2014 14:29

Afrika pop'unun dünyaya açılmasına vesile olmuş bir parçadır. Bundan bir kaç sene önceye kadar kasedi hala elimdeydi. Bir anlık gaflet ile "kasetlerin modası geçti" diyerek hepsini çöpe yollamakla hayatımın büyük hatalarından birini yaptım.

impartial 11.Haziran.2014 14:13

Şarkı başından sonuna kadar her şeyiyle mükemmel, türünün çok iyi bir örneğiydi.

1987 senesinde bu şarkı ilk çıkmış ise demek ki 14 yaşındaymışım o zamanlar.
O yılda bu şarkıyı nasıl beğenerek dinlediysem,
27 sene sonra (inanamıyorum bu kadar sene geçtiğine) yani şimdi de aynı beğeni ile dinledim.

Alıntı:

Baltimora´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 363885)
Afrika pop'unun dünyaya açılmasına vesile olmuş bir parçadır. Bundan bir kaç sene önceye kadar kasedi hala elimdeydi.
Bir anlık gaflet ile "kasetlerin modası geçti" diyerek hepsini çöpe yollamakla hayatımın büyük hatalarından birini yaptım.

Ben zamanında Mory Kante amcamın bu albümünü kaset olarak almıştım bir yerlerden.
Bir süre sonra kasedin kağıdını sıyırdım altından başka bir şarkıcının ismi çıktı.
Özetle, korsan kasetmiş. Ne kadar üzülmüştüm Mory Kante'nin orijinal kaseti diyerek kandırıldığıma. :D

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:56