Orson Welles - I know what it is to be young (1984)

Orson Welles - I know what it is to be young (1984)

80s / Yabancı Müzikler ve Şarkıcılar Forumu

Like Tree31Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03.Mayıs.2009, 01:04   #1
Yönetici

Colinmccay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 350976
•Rep Seviyesi :
Colinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond reputeColinmccay has a reputation beyond repute

Bir dönemler, şarkının içinde sözleri melodisiz olarak okuma ekolü vardı, bu şarkı da onların en popülerlerinden biriydi. ABD'li usta oyuncu, yönetmen ve yapımcı Orson Welles ölümünden kısa bir süre önce seslendirdiği bu eserle karizmatik sesini ölümsüzleştirmiştir. (6 Mayıs 1915-10Ekim 1985) Toprağı bol olsun.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Baltimora tarafından (13.Eylül.2019 Saat 07:21 ) değiştirilmiştir.
Colinmccay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Nisan.2010, 21:10   #2
Yönetici

Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 214257
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Babamın çok sevdiği bir şarkıdır, şimdi düşünüyorum da kendim baba oldum, hem de çocuklarıma bu şarkıyı içli bir şekilde fısıldayacak kadar!.. Şarap niteliğinde, nesilden nesile aktarılacak bu güzel paylaşım için çok teşekkürler sevgili Colinmccay..
SenSei ve scanfan bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (07.Şubat.2014 Saat 22:40 ) değiştirilmiştir.
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mayıs.2011, 18:16   #3
Süper Üye

ccahitkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 32879
•Rep Seviyesi :
ccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond repute
Üniversite zamanımızda Ankara 2'de 80 li yıllarda dinlerdik. Bu şarkıyla geçmişe gittik. Teşekkürler.
"Ben gençliğin ne demek olduğunu bilirim,ama sen yaşlılığı bilemezsin."
Baltimora bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (13.Kasım.2014 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.
ccahitkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Kasım.2014, 01:44   #4
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
BEN GENÇ OLMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU BİLİRİM
Gençliğin bir anlamı yoktu,
Asla ikinci bir düşünce gelmedi aklıma,
Taa ki bu yaşlı adam gelinceye kadar...
Ve bu onun bana söyledikleri.
Evet; bu onun bana söyledikleri...
Ben genç olmanın ne demek olduğunu bilirim
Fakat sen; sen yaşlı olmanın ne olduğunu bilemezsin...
Bir gün sen de aynı şeyleri söyleyeceksin.
Zaman geçip gidiyor, bu hikaye anlatılıyor.
Bir çok soru sordum
Tanışdığım bilge adamlara;
Cevaplarını henüz kimsenin bulamadığı.
Hatırlanacak günler olacak
Kahkaha ve göz yaşlarıyla dolu.
Yazdan sonra kış gelecek,
Böylece yıllar geçecek.
Öyleyse arkadaşım; gel birlikte müzik yapalım.
Sen bana yenisini söylerken ben eskisini çalacağım.
Zamanla senin gençlik günlerin geçerken
Birisi olacak zamanı seninle paylaşan...

Konu Baltimora tarafından (13.Kasım.2014 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Eylül.2016, 13:08   #5
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

SenSei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 567213
•Rep Seviyesi :
SenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond repute
SenSei - MSN üzerinden mesaj gönder
İlk dinlediğimde "yok artık, orson Welles" şarkı da mı söylüyor demiştim.
Çok şaşırmış olsam da dinledikçe daha da keyif alıyordum. Kalıcı eser bu olsa gerek ki, hala dinlediğimde büyük bir haz alıyorum. Paylaşım ve hatırlatma için çok teşekkürler, sevgili arkadaşım.
Baltimora ve scanfan bunu beğendi.
SenSei isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Eylül.2016, 14:00   #6
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Alıntı: SenSei´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlk dinlediğimde "yok artık, Orson Welles" şarkı da mı söylüyor demiştim.
Çok şaşırmış olsam da dinledikçe daha da keyif alıyordum. Kalıcı eser bu olsa gerek ki, hala dinlediğimde büyük bir haz alıyorum. Paylaşım ve hatırlatma için çok teşekkürler, sevgili arkadaşım.

Bu kadar güzel bir müzik ve bu kadar karizmatik bir ses ile keyif almamak elde mi sevgili Sensei... Ben de bu zamana kadar nostalji bölümüze verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Bazen yoğunluktan burayı ihmal etsem de sizler sayesinde burasının başıboş kalmayacağını bilmek çok güzel bir duygu..

Alt 25.Eylül.2016, 14:08   #7
Çeviri Balonlama
Yönetici

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1492177
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute

Rahmetli Ferdi Özbeğen Orson Welles'in seslendirdiği "I Know What It Is To Be Young" adlı şarkının Türkçe aranjmanını seslendirmişti. Bestesi Jerry About'a ait olan şarkının Türkçe sözlerini Ülkü Aker yazmıştı. Şarkının adı bu kez "Sana İhtiyacım Var" olmuştu. 1986 yılında çıkan parçanın bir diğer Türkçe adı da "Sorma Aklımdan Geçenleri"ydi.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Baltimora bunu beğendi.

Konu scanfan tarafından (25.Eylül.2016 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Eylül.2016, 14:46   #8
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

SenSei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 567213
•Rep Seviyesi :
SenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond reputeSenSei has a reputation beyond repute
SenSei - MSN üzerinden mesaj gönder
Alıntı: Baltimora´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu kadar güzel bir müzik ve bu kadar karizmatik bir ses ile keyif almamak elde mi sevgili Sensei... Ben de bu zamana kadar nostalji bölümüze verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Bazen yoğunluktan burayı ihmal etsem de sizler sayesinde burasının başıboş kalmayacağını bilmek çok güzel bir duygu..

Keşke daha çok zamanımız olsa da, her gün daha çok paylaşımlar yapabilsek. Bu tür paylaşımlar yeni nesillere çok güzel yön vereceğinden eminim. En azından kaliteli çalışmalar açısından güzel örnekler sergilemiş oluruz. (şimdi yapılan bütün çalışmaların kalitesiz olduğu anlamına gelmez tabi ki)
SenSei isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Eylül.2016, 14:56   #9
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Alıntı: scanfan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Rahmetli Ferdi Özbeğen Orson Welles'in seslendirdiği "I Know What It Is To Be Young" adlı şarkının Türkçe aranjmanını seslendirmişti. Bestesi Jerry About'a ait olan şarkının Türkçe sözlerini Ülkü Aker yazmıştı. Şarkının adı bu kez "Sana İhtiyacım Var" olmuştu. 1986 yılında çıkan parçanın bir diğer Türkçe adı da "Sorma Aklımdan Geçenleri"ydi.

Güzel bir çalışmadır, bir kez daha keyifle dinledim. Teşekkürler sevgili Scanfan..

Bu arada ne tesadüftür ki Orson Welles 10 Ekim 1985'de 70 yaşındayken, Ferdi Özen ise 28 Ocak 2013'de 71 yaşındayken hayatı kaybetmiş. Her ikisinin de ruhları şad olsun...

Alıntı: SenSei´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Keşke daha çok zamanımız olsa da, her gün daha çok paylaşımlar yapabilsek. Bu tür paylaşımlar yeni nesillere çok güzel yön vereceğinden eminim. En azından kaliteli çalışmalar açısından güzel örnekler sergilemiş oluruz. (şimdi yapılan bütün çalışmaların kalitesiz olduğu anlamına gelmez tabi ki)

Kesinlikle haklısınız! Buradaki paylaşımlar ile ilgili internet ortamında fazla bir bilgi yok; mesela GOOGLE'a bu konularla ilgili bir şey yazıldığında karşınıza hemen Çizgi Diyarı'nın da çıktığı oluyor.
En basitinden bu konuyu bile 3500'ü aşkın kişi okumuş. Bu yüzden burada yapılan her paylaşımı çok önemsiyor ve de takipçilere elimden geldiğince en iyi bir biçimde sunmaya özen gösteriyorum, tıpkı sizler gibi..

Konu Baltimora tarafından (25.Eylül.2016 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.
Alt 25.Eylül.2016, 20:25   #10
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

ilkhantok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 423229
•Rep Seviyesi :
ilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond reputeilkhantok has a reputation beyond repute
Benim de çok sevdiğim ve ortaokul lise zamanında bol bol dinlediğim bir şarkıydı, tabi sözlerinin etkisi de büyüktür.

Konu Baltimora tarafından (26.Eylül.2016 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: "De" ekleri ayrıldı..
ilkhantok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
80lerde, orson welles

Seçenekler
Stil