Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
50270614152_1698b78b8b_o_d.png

Hani bazı şarkılar vardır ya, dinledikçe dinleyesiniz gelir, üzerinden uzun yıllar geçse de dinlemekten asla bıkmazsınız.. İşte seksenlerin simgesi haline gelen; ABD'li Grammy ödüllü şarkıcı
Laura Branigan'ın "Self Control" parçası da öyle bir yapıttır..

Başta 80lerin en ünlü şarkılarından olan "Self Control" olmak üzere Laura Branigan ile ilgili her türlü bilgiyi burada paylaşabilirsiniz. Eminim ki, o yılları yaşamış herkesin bu şarkı ve Laura Branigan ile ilgili yazacağı bir şeyler çıkacaktır..

ABD'li şarkıcının diğer önemli parçaları olarak: 'Gloria', 'Solitaire', 'Imagination',
'How am I supposed to live without you', 'Hot night', 'Ti Amo', 'Spanish Eddie" sayılabilir ama "Gloria" hariç diğerleri "Self Control"'ün yakaladığı popülariteye yaklaşamamıştır.

Şarkıcı, 1986'da, TRT 2'nin 'açılış töreni' için İstanbul'a gelmiş,
canlı yayınlanan bir de küçük konser vermiştir.

www.youtube.com/watch?v=RP0_8J7uxhs

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
50269776473_c1906521a2_o_d.png

Efsane olmuş bu şarkının solisti Laura Branigan,
maalesef 26 Ağustos 2004'de henüz 47 yaşındayken aramızdan ayrılmıştır. Doktoru şarkıcının ölüm sebebini; bir zamanlar Ebru Gündeş'in de
ölümden döndüğü 'Beyin Anevrizması'' olarak açıklamıştır.

Huzur içinde yatsın.. (Rest In Peace)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
50270628052_85520b9056_o_d.png

Kısaca Laura Branigan'dan bahsedecek olursak.

3 Temmuz 1957'de doğan ABD'li şarkıcı,1980'li yıllarda seslendirdiği melodik şarkılar, güçlü sesi ve güzelliğiyle dünya çapında ünlü olmuştur. Mugsy's Girls (1985) ve Backstage (1988) filmlerinde başrolde oynayan sanatçının şarkıları, ayrıca 'Flashdance' ve 'Ghostbusters' gibi gişe başarıları elde etmiş filmlerde kullanılmıştır..

80'lerdeki başarısından sonra, 90'larda popüleritesini kaybetmeye başlayan Laura Branigan, 'Sahil Güvenlik' dizisinin jenerik müziği için, 'Kara Şimşek''ten de tanıdığımız David Hasselhoff ile 1994'de 'I Believe' parçasını seslendirmiştir.

Büyük bir aşkla bağlanarak, 10 yıl evli kaldığı, ABD'li sinema oyuncusu William DeMeo'dan boşandıktan sonra; uzun süredir çektiği ve ihmal ettiği baş ağrılarının sonucu ortaya çıkan bir beyin anevrizması sonucu, 26 Ağustos 2004'de, henüz 47 yaşındayken uykusunda hayata veda etmiştir.

Son düzenleme:

Leon

Kıdemli Üye
4 Nis 2012
50
121
Bu şarkı asla eskimez! Bayılmamak mümkün mü?
Laura Branigan TRT2 açılışmızı yapmıştır bu arada bilginize..
2004'de uykusunda geçirdiği beyin anevrizmasından dolayı hayatını ne yazık ki kaybetmiştir fakat bir çok çocuğu olduğu söyleniyor kalan miras onlara bölüştürülmüş ki hala Annelerinin mirası şarkılarına sahip çıkıyorlar ve bunun için internette Laura Branigan adına resmi bir sayfa açılmış ve sevenleri burada müzikleri satın alıyor sanırsam..

Son düzenleme:

Leon

Kıdemli Üye
4 Nis 2012
50
121
Laura Branigan'dan siyah-beyaz bir kare fotoğraf..

50270630947_de80d4664b_o_d.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Laura Branigan - Gloria (1982)

Biz onu hep "Self Control" ile özdeşleştirip, diğer parçalarını göz ardı etsek te; Laura Branigan çıkardığı toplam 7 stüdyo albümü ile tek parçalık bir şarkıcı olmadığını göstermiştir. Kendisinin diğer hitleri olarak; "Gloria", "Solitaire", "How am I supposed to live without you", "Imagination", "Hold me", "Touch" ve "The power of love" parçalarını verebiliriz.

Ben bu akşam sizlerle, sanatçının çıkarmış olduğu, "Branigan" adlı ilk albümünün çıkış parçası olan "Gloria"'yı paylaşacağım. Parça, İtalyan müzisyen Umberto Tozzi'nin ünlü çalışmasının yeniden yorumlanmış versiyonudur. Gloria, Branigan'a o yıl ilk kez dağıtılan ve dünyanın en prestijli müzik ödüllerinden biri olan Grammy'yi kazandırmıştır. Bu tarihi olay, American Music Master isimli ansiklopedinin 1986 tarihli baskısında şu şekilde açıklanmıştır:

Bu İtalyanca parça aslında 1970'li yılların ikinci yarısında Avrupa' da hit olmuş; ancak Britanya ve ABD'de göz ardı edilmişti. Parçayı o dönemde İngilizce olarak plağa okuyan İngiliz sanatçı Jonathan King de beklediği ilgiyi görememişti. 1982 yılında ise Branigan parçanın değişik sözlere sahip bir versiyonunu yorumlamış ve güçlü sesiyle parçanın sivrilmesini sağlamıştır. Parça ABD'de 2 numaraya yükselirken, Branigan'ın güçlü sesi ve yorumu parçaya Donna Summer havası katmıştır. Çalışma aynı zamanda Branigan'ın Britanya'daki ilk başarısı olurken 1983'ün ilk aylarında 6 numaraya kadar yükselmiştir.

www.youtube.com/watch?v=nNEb2k_EmMg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
RAF - Self Control (1984)

Şüphesiz ki kendisiyle özdeşlemiş bu efsane parçayı seslendiren bir tek Laura Branigan değildi.

Diğer yorumlardan en ünlüsü ve ilki; parçanın gerçek sahibi olan İtalyan şarkıcı Raffaele Riefoli'ninkidir.

Müzik piyasasında Raf ya da Raff ünvanını kullanan sanatçının yorumu da çok güzel olsa da, daima Laura Branigan'ın gölgesinde kalmıştır.

Evet sene 1984, orijinal yorumuyla "Self Control" sizlerle...

Keyifli seyirler..
www.youtube.com/watch?v=AFKu81qvbFoRAF - Self Control - YouTube

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Elvira Voća' - Samokontrola (1984)

Parçayı oldukça naif bir tarzda; Hırvat şarkıcı Elvira Voća'dan kendi ülkesinin dilinde dinleyebilirsiniz.

Bu yorum da 1984 yılına ait olup; o yıllarda Yugoslavya henüz dağılmadan şarkının yayınlandığı ülke adı olarak Yugoslavya geçmesi, dinlerken insana ayrı bir nostaljik keyif veriyor..

Evet Elvira Voća' ve "Samokontrola" sizlerle..

Keyifli dinlemeler..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Foolish Mind Featuring Ellice - Self Control (1988)

Foolish Mind Featuring Ellice'den bu sefer 1988 yılına ait bir "Self Control" yorumu..

Diğer yorumlar gibi bu da gayet güzel olmuş ama tabi ki hiç biri Laura Branigan'ın yerini tutmaz..

Son düzenleme:

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
937
Sayın Baltimora'nın da dediği gibi Branigan, TRT 2'nin açılışına gelmiş, o dönemin devlet erkanına bir konser vermiştir. Konserden önce kendisiyle küçük bir söyleşi de yapılmıştır.
Bu söyleşiyi, efendiden bir insan olan ve genellikle Türk Sanat Müziği programları sunan Mustafa Yolaşan yapmış, ilgi alanı-sanatçı uyumsuzluğu, sorulara şu minvalde yansımıştır:

"Sayın Branigan, Türk erkeklerini nasıl buldunuz?"

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Bu da hayranlarının karşısında,;Alman ZDF kanalında yayınlanan "Thommys Pop-Show" adlı müzik programı için düzenlenen konserdeki performansı.. ZDF'nin her sene sonu Dortmund Westfalen'de düzenlediği bu konsere, o yılın en popüler şarkıcıları katılırdı.
www.youtube.com/watch?v=e6SM8l8Oue4/SIZE]

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Bir çok eski Türk filminde Laura Branigan'ın unutulmaz parçası " Self Control"ün çalındığını görebilirsiniz.

Örneğin; Kemal Sunal ve Nevra Serezli'nin başrollerini oynadığı "Şen Dul Şaban" filminde; Şaban Gima'dan alışveriş ederken, markette yayınlanan dahili müzikte boy gösterir.

Başrollerini Şener Şen ve Şehnaz Dilan'ın oynadığı "Aşık Oldum" isimli komedi filminde ise Şakir Bostancı'nın (Şener Şen) havuz başında iş görüşmesi yaptığı esnada kulaklarımıza ulaşmaktadır.

Yeşilçam'ın Afrodit'i Banu Alkan ile Cüneyt Arkın'ın başrol oynadığı "Katiller de ağlar" filminde; Billur rolündeki Banu Alkan'ın discoda çılgınca dans ettiği sahnede "Self Control" duyulmaktadır.

Son olarak; baş rollerini Türkan Şoray, Cihan Ünal, Nuri Alço ve Tanju Gürsu'nun oynadığı
"Bir sevgi istiyorum" filminin disco sahnesinde bu unutulmaz parçanın çaldığı görülmektedir.

Aklıma geldikçe diğer filmleri de buraya ekleyeceğim...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Yıllardır müzik marketlere gider-gelir, neden bir türlü Laura Branigan'ın "Best of albümü"nün satılmadığına hayıflanırdım. Neyse ki nihayet bu beklentim son buldu zira sanatçının
"The PlaCtinum ollection" adı altında bir best of albümü D&R'larda satışa sunuldu.
Üstelik 15 TL gibi uygun bir fiyata!..

Albüme gelince; 24 Temmuz 2006'da sadece İngiltere'de yayınlanmış. Kaynaklarda, bundan sonra da başka bir ülkede yayınlandığı yazmıyor.. Belki telif haklarıyla ilgili bir durum vardır, zira böylesine önemli bir sanatçının albümlerinin müzik standtlarında olmaması çok büyük kayıp... Bu arada albümde; "Self Control" , "Gloria", "The Lucky One", "Solitaire", "Power of Love", "How Am I Supposed to Live Without You", "Ti Amo", "Lovin' You Baby" gibi birbirinden güzel 18 parça yer alıyor. Herkese; alıp, dinlemelerini tavsiye ederim..

50270678442_21bd7fac0a_o_d.png

Son düzenleme:

ayberk

Süper Üye
14 Nis 2011
310
386
Eyüp Sultan
Laura Branigan hayatını kaybettiğinde radyo, gazete, dergi ve televizyonlarda; "Seksenler öldü!" diye haber yapmışlardı. İşte bu kadar 80'ler ile bütünleşmiş bir şarkıcıydı kendisi. Toprağı bol olsun.

Paylaşım için teşekkürler Osman kardeşim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Laura Branigan hayatını kaybettiğinde radyo, gazete, dergi ve televizyonlarda; "Seksenler öldü!" diye haber yapmışlardı. İşte bu kadar 80'ler ile bütünleşmiş bir şarkıcıydı kendisi. Toprağı bol olsun.

Paylaşım için teşekkürler Osman kardeşim.

Gürkan abim konuya gösterdiğin ilgi için ben sana teşekkür ederim. :) Bu arada 80'lerle özdeşlemiş bir şarkıcının vefatının ardından, günün hissiyatını anlatabilecek en güzel sözlerden biri bu olsa gerek.. Huzur içinde yatsın..

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Ne çok severdim bu şarkıyı... 80'lerin en güzel ilk 5 şarkısı arasında yer alan bir parça idi... Zaten o yıllarda müzik aletlerinden çok, ses güzelliği ön plandaydı... Sanatçıların sesleri, birer enstrüman şeklindeydi ve bu enstrümanların her biri dünyada tek idi... Laura Branigan da bu özel sesli sanatçılar arasındaydı... 90'lı yıllardan itibaren ise bilgisayar destekli efektlerin doluştuğu, ritm ve enstrümanın ön planda olduğu şarkılar, ön plana çıktı... Laura Branigan'ı çok genç kaybettik maalesef...
Şahane nostalji için, çok teşekkürler sevgili Baltimora...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Ne çok severdim bu şarkıyı... 80'lerin en güzel ilk 5 şarkısı arasında yer alan bir parça idi... Zaten o yıllarda müzik aletlerinden çok, ses güzelliği ön plandaydı... Sanatçıların sesleri, birer enstrüman şeklindeydi ve bu enstrümanların her biri dünyada tek idi... Laura Branigan da bu özel sesli sanatçılar arasındaydı... 90'lı yıllardan itibaren ise bilgisayar destekli efektlerin doluştuğu, ritm ve enstrümanın ön planda olduğu şarkılar, ön plana çıktı... Laura Branigan'ı çok genç kaybettik maalesef...
Şahane nostalji için, çok teşekkürler sevgili Baltimora...

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum sevgili kadirnip. Her şeyi o kadar güzel ifade etmişsiniz ki bana yazacak bir şey kalmamış. Böylesine güzel paylaşımlarınızı daima bekliyoruz. Teşekkürler..

Son düzenleme:

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,695
Gerçekten ipek gibi sesi vardı; Alphaville'i meşhur eden çıkış şarkıları "Forever Young"'ı Marion Gold kadar güzel yorumluyordu. Öldüğünü duyduğumda ilk bu şarkı aklıma gelmişti, bunu söyleyen nasıl 47 yaşında ölebilir diye .... huzur içinde yatsın!

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Gerçekten ipek gibi sesi vardı; Alphaville'i meşhur eden çıkış şarkıları "Forever Young"'ı Marion Gold kadar güzel yorumluyordu. Öldüğünü duyduğumda ilk bu şarkı aklıma gelmişti, bunu söyleyen nasıl 47 yaşında ölebilir diye .... huzur içinde yatsın!

Ben de son zamanlarda "Forever young" yorumuna bayağı sardım. Eminim ki şayet parçayı Marian Gold değil de başkası seslendirseydi, "Self Control" kadar "Forever Young"la da özdeşleştirilecekti kendisi.. Elvis, Michael Jackson ve Laura Branigan.. Her üçü de hafızalarımızda daima genç olarak kalacaklar... Huzur içinde yatsınlar...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Bugün, aramızdan 2004 senesinde ayrılan Laura Branigan'ın doğumgünü; şayet kendisi yaşasaydı tam 64 yaşında olacaktı. 3 Temmuz 1952'de New York'un Brewster kasabasında doğan şarkıcı, sanki genç yaşta hayatını kaybedip daima genç kalacağını biliyormuş gibi, 1984'de "Forever Young" adlı parçayı seslendirmiş. Bir hayranı olarak kendisini; sevgi, saygı ve özlemle anıyorum. Toprağı bol olsun... (RIP)www.youtube.com/watch?v=-ELgvmeGYlo

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
50270684732_1edbbfd6ea_o_d.png

26 Mayıs 2016 tarihli Sabah gazetesi
Laura Branigan'ın biyografisini yayınlamış.

LAURA BRANIGAN
3 Temmuz 1957 tarihinde New York'un Brewster kasabasında doğdu. Lise yıllarında okul tiyatrosunda sergilediği başrol performansıyla New York'taki Amerikan Tiyaro Akademisi'ne kabul edilen Branigan için gösteri dünyasındaki kariyeri start almıştı.
Sanatçı 70'li yılların ikinci yarısında ünlü yorumcu Leonard Cohen'in vokalisti olarak dünya turnesine katılma fırsatı yakaladı. Bu turne Branigan'ı Amerika'nın en önemli bi prodüktörlerinden biri olan Ahmet Ertegün'le buluşturacaktı. Atlantic Records'un sahibi ve kurucusu olan Ertegün, sanatçının güçlü sesinden oldukça etkilendi ve albüm teklifinde bulundu. Ancak o dönemde başka bir yapımcıyla anlaşması olduğu için Branigan'ın Ertegün'le işbirliği ileri bir tarihe ertelendi.
1982 yılında Atlantic Records'tan çıkan ilk albüm müzik marketlerdeki yerini aldı. Branigan adını taşıyan albümün çıkış şarkısı İtalyan müzisyen Umberto Tozzi'nin ünlü çalışması Gloria'nın yeniden yorumlanmış versiyonuydu. Gloria, Branigan'a o yıl ilk kez dağıtılan ve dünyanın en prestijli müzik ödüllerinden biri olan Grammy'yi kazandırdı.
Bir yıl sonra dinleyiciyle buluşan ikinci albüm Branigan 2 oldu. Albümden çıkan Solitaire ve daha sonraki yıllarda Michael Bolton'un yeniden yorumlayacağı How Am I Supposed To Live Without You isimli 45'likler büyük ilgi gördü ve Branigan tek atımlık kurşun olmadığını tüm dünyaya kanıtlamış oldu. Sanatçı aynı yıl Flashdance filminin soundtrack'inde yer alan Imagination isimli şarkıyı da seslendirdi.
Laura Branigan'ı unutulmaz yapan albümler seksenli yıllarda dinleyiciyle buluştu. Self Control (1984), Hold Me (1985) ve Touch (1987) isimli çalışmalar büyük ses getirdi; Spanish Eddie, I Found Someone, Shattered Glass ve Jennifer Rush'ın ünlü eseri The Power Of Love gibi 45'likler listelerin üst sıralarını zorladı. Ancak sanatçı en çok, uluslararası müzik dünyasında büyük başarı kazanan hiti Self Control'le anıldı.
Kazandığı popülariteyle yönetmenlerin de ilgisini çeken Branigan, Kevin Brodie'nin kamera arkasında olduğu 1985 tarihli yapım Mugsy's Girls'de izleyici önüne çıktı. Oyunculuk sınavını da başarıyla veren sanatçı, 1988'de başrollerini Michael Atkins'le paylaştıkları ve yönetmenliğini Jonathan Hardy'nin yaptığı Backstage isimli filmde ünlü bir ses sanatçısını canlandırdı. Gerçek aşkı müzik olduğu için sinema dünyasına veda eden Branigan, daha sonra soundtrack albüm projelerinde yer aldı; Ghostbusters ve Baywatch gibi yapımlarda şarkılar söyledi.
Kendisini "Müziğe Saplantılı" olarak nitelendiren şarkıcı, konser vermenin ruhu için çok önemli olduğunu şu şekilde dile getirdi:

Sahnedeyken, seyirci sizin bir yarınız oluyor; bu da sizin bir müzisyen olarak yakalayabileceğiniz en yüksek noktadır; inanılmaz bir duygu. Neresi olursa olsun bu benim için böyle; işte bu yüzden müzik evrensel bir dildir.
80'li yıllar sona erdikten sonra eski popülaritesi azalmaya başlayan Branigan, 1999 yılında Gloria'nın yeni bir versiyonuyla yeniden dinleyici karşısına çıktı. Kendisiyle yapılan bir röportajda bu çalışmayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Başlangıçta tek isteğim kendimi ve duygularımı sesimle ifade etmekti. Beni ilgilendiren tek şey buydu. Ancak, yıllar geçtikçe müzik çalışmaları için pek çok unsurun gerekliliğini öğrendim. Artık bu işte piştiğimi düşünüyorum. Biliyorum ki kariyerimin en iyi işini çıkardım ve geleceğe bakıyorum.
Sonraki yıllarda yeni projeleri hayranları tarafından sabırsızlıkla beklenirken Branigan 26 Ağustos 2004 tarihinde uykusunda geçirdiği beyin kanamasıyla hayata gözlerini yummuştur. Sanatçı, onu ölümsüz yapan birçok albümü, hitleri, 4 Grammy ödülü, konserleri ve canlı performanslarıyla müzik tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Sevilen şarkı bazı ülkelerde
hem Laura Branigan hem de Raff yorumuyla
listelerde üst sıralarda yer etmiştir.
(TV'de 7 GONG dergisi 6 Ağustos 1984 Sayı:33)

50270691927_fc6d1fbf79_o_d.png

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
O yıllarda klibi bana biraz ürkütücü gelirdi. Meğersem bunu çeken "Şeytan" (The Exorcist) filminin yönetmeni William Friedkin'miş. Demek ki boşuna tırsmamışız. :)

Laura Branigan Akademi Ödüllü yönetmenin birlikte çalıştığı ilk şarkıcılardan biriymiş ve basına verdiği demeçte; New Jersey ve New York'taki çekimler için çok çalıştıklarını, oyunculuk için gerçek bir deneyim kazandığını ve William Friedkin'in harika bir yönetmen olduğunu söylemiş.
50270523531_854764609d_o_d.png

Son düzenleme:

elma

Yeni Üye
28 Eyl 2017
44
84
Herkese teşekkürler, katkılarınız çok değerli.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Kamyonet kasasında "Self Control" dinlemek..

Bundan aylar önce, seçim kutlamasını kamyonet kasasında "Self Control" eşliğinde kutlayan arkadaşların videosunu gördüğümde, hayat enerjilerine hayran kalmıştım. Kısa ama oldukça keyifli olduğunu düşündüğüm bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim.
Bu arada Hyundai H100 hiç bu kadar etkileyici gelmemiştir insanlara herhalde. :)
Keyifli seyirler. www.youtube.com/watch?v=MD722bJ0P6s

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Laura Branigan (3 Temmuz 1952 – 26 Ağustos 2004)

50270425451_e819f6f7de_w_d.jpg

Laura Branigan
(3 Temmuz 1952 – 26 Ağustos 2004)

1980'lerin adeta milli marşı" olan "Self Control"'ün solisti Laura Branigan'ı maalesef bundan 16 yıl önce bugün (26 Ağustos 2004) henüz 47 yaşındayken kaybetmiştik.
Ölümünün 16. yıl dönümü vesilesiyle kendisini bir kez
daha sevgi, saygı ve özlemle anıyorum. Ruhu şad olsun. www.youtube.com/watch?v=RP0_8J7uxhs

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Öldüğünü duyduğumda bir yakınımı kaybetmiş gibi olmuştum.
Aynı duyguyu ben de yaşamıştım. Büroda çizim yaparken, radyoda haberlerde duyunca o an üzerimde bir serinlik hissettim çünkü ölen sadece kendisi değil aynı zamanda çocukluğumuzdan çok önemli bir parçaydı. Aradan 16 yıl geçmesine rağmen hala bunu kabullenmiş değilim bir seveni olarak. Hani derler ya "Ölüm sana hiç yakışmadı." diye, işte Branigan da bu dünyada ölüm ile en son anılacak insanlardan biriydi..

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Aynı duyguyu ben de yaşamıştım. Büroda çizim yaparken, radyoda haberlerde duyunca o an üzerimde bir serinlik hissettim çünkü ölen sadece kendisi değil aynı zamanda çocukluğumuzdan çok önemli bir parçaydı. Aradan 16 yıl geçmesine rağmen hala bunu kabullenmiş değilim bir seveni olarak. Hani derler ya "Ölüm sana hiç yakışmadı." diye, işte Branigan da bu dünyada ölüm ile en son anılacak insanlardan biriydi..

Tüm yazdıklarına aynen katılıyorum hala inanamıyorum, o bizim hayatımızın anılarımızın bir parçasıydı, anılarımız bizde yaşıyor ancak o anıların içerisinde olanların hayatta olmadıklarını kabullenmek zor ve olmadıklarını anlayınca da anılarımızın sonsuza dek yok olduğunu düşünüyorum.