Berlin - Take my breath away / Top Gun Soundtrack (1986)

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
y_Dm_Qol2.jpg

www.youtube.com/watch?v=Bx51eegLTY8

Moderatör tarafında düzenlendi:

hammerusta

Yeni Üye
14 Eyl 2010
25
30
Bu parçayı dinleyince hemen aklıma Top Gun gelir.

Bir de bu müziği Blendax reklamında kullanmamışlar mıydı ???

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Top Gun'ı izleyince pilot olmak istemiştim. :)
Tabii olamadım.
Çok beğendiğim bir filmin, çok beğendiğim bir şarkısı.
Teşekkürler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Bu parçayı dinleyince hemen aklıma Top Gun gelir.

Aklınıza hemen filmin gelmesi gayet doğaldır zira bu parça Top Gun ile en özdeşleşmiş parçaydı.

Bir de bu müziği Blendax reklamında kullanmamışlar mıydı ???

Doğrudur.. 1987 yılında ülkemizde gösterilen Blendax reklamında da kullanılmıştır...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
O dönemde dört ülkenin listelerinde bir numaraya çıkan;
"Take My Breath Away" En İyi Orijinal Şarkı dalında Akademi ve Altın Küre ödüllerini almıştır.

Şüphesiz ki Top Gun'ın kült bir filme dönüşmesindeki payı çok büyüktür.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Top Gun 2: Maverick (2020)

top-gun-maverick-TGM-Teaser-1-Sheet-Jacket-Back-V12-rgb-0.jpg

Malumunuz üzere 2020'de, Top Gun'ın devam filmi olan Top Gun 2: Maverick vizyona girecek. Yönetmenliğini Joseph Kosinski'ın yaptığı, başrollerinde ilk filmin de kahramanı olan Tom Cruise'un yanısıra Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly'nın paylaştığı Maverick'in müziklerini şimdiden merak ediyorum. Soundtrack'i yine efsane olacak gibi. Kenny Loggins "Danger Zone"'un yeni versiyonunu yapacağını açıklamıştı film için. 1986'daki ilk filmin kompozitörü Harold Faltermeyer ve ünlü besteci Hans Zimmer da filme dahil olan isimlerdi. Hans Zimmer; Tom Cruise'un filmlerinde 4 defa yer almış bir isim ve bu soundtracklerin (Rain Man, Mission Impossible 2, The Last Samurai, Days Of Thunder) hepsi de efsane olmuş. İlk filmde soundtrackler filmin önüne geçmişti, devam filminde de aynı başarı yakalanır mı bilinmez. Merakla bekliyoruz. Şimdilik yeni filmin tanıtım videosu ve fragman müziği ile idare edelim. :) Keyifli seyirler ve de dinlemler.. www.youtube.com/watch?v=qSqVVswa420
www.youtube.com/watch?v=ZhdpsmbcKW8

Son düzenleme: