Kim Wilde..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,934
İstanbul
cacd01044cf8d99ed7cd446985becdad.jpg

80'lerin hemen başlarında Madonna, Sandra, Sabrina, Samantha Fox, C.C. Catch gibi isimler piyasada yokken bir tek o vardı. Öyle ki o dönemlerde yayınlanan HEY dergisi sayılarının çoğunda bir şekilde kendinden bahsettirmeyi başarırdı.. "Sarı Şeker" ünvanlı İngiliz şarkıcının en büyük hitleri olarak: "Kids In America", "Cambodia", "You Keep Me Hangin' On", "Another Step" ve "You Came" sayılabilir..www.youtube.com/watch?v=xJZF-skCY-M

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,934
İstanbul
Kim Wilde 1984 yılında, dünyaca ünlü Erkek dergisi Playboy'dan gelen Milyon Dolarlık soyunma teklifine "Hayır" diyerek; kendisine bu konu hakkında yöneltilen sorulara da: "Ben sesimle para kazanıyorum, soyunarak değil... Dergi yöneticileri galiba beni başka şarkıcılarla karıştırdılar." şeklinde cevap vermiş.
(Tele Magazin Dergisi 16 Ocak 1984 Sayı:8)

Kim-Wilde-Tele-Magazin-Dergisi-16-Ocak-1984-Say-8.png

Son düzenleme:

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Sarı şekerler tatlı olur Baltimora üstadım.Turunçgillerdendirler mandalina ve portakal tadımındadırlar.Kapalı kutu her zaman kıymetlidir.

(Sarı şekerler tatlı olur)
(Kapalı kutu kıymetlidir)
Hocam büyük laflar... Süper tanımlamalar... Siz neymişsiniz? :)

" Kamboçya ", İngiliz şarkıcı Kim Wilde'nin dördüncü single'ıdır . 1981 sonunda serbest bırakıldı; Wilde'ın çok başarılı üç hit single ve en çok satan ilk albümünü aldığı bir yıl.

Bekar, bir başka uluslararası başarıydı, İsveç ve İsviçre'de çizelgeleri zirveye çıkardı ve diğer birkaç ülkede ilk 10'a girdi. Remix veya uzatılmış versiyonda olmasa da, 7 "formatında ve aynı zamanda 12" single olarak yayınlandı. Her iki sürümün de B tarafı, "Watching for Shapes" adlı özel bir albüm dışı parça oldu.

"Kamboçya" daha sonra Wilde’nin Mayıs 1982’deki single’dan altı ay sonra çıkan ikinci albüm Select’e dahil edildi. "Cambodia" nın albüm versiyonu, daha üst düzey bir enstrümantal versiyonuyla birlikte çalıştığından, 7: 13 dakika sürecek. "Reprise" adı verilen şarkı.

Müzikal ve lirik olarak "Kamboçya", Wilde için ilk albümünün yeni dalga havasından yönde bir değişiklik gösterdi . Şarkı, oryantal ses çıkaran perküsyon ile, esas olarak synth tahrikliydi.

Sözler , Vietnam Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri tarafından Kamboçya Operasyon Menüsü bombalama kampanyasından ilham aldı .

Fransa'da 1.080.000 kopya sattı.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,934
İstanbul
Sene 1962...
'Minik' Kim Wilde,
önümüzdeki hafta 83'üne basacak babası ünlü müzisyen Marty Wilde ile birlikte..

Kim-Wilde.png

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,934
İstanbul
Kim Wilde bir röportajında, yatılı okuduğu yıllarda sınıftaki bir çocuğun şekerlerini neden sürekli olarak çaldığını anlatmış.. :(
('Hey' dergisi / 24 Ocak 1987 / Sayı: 4)

Kim-Wilde-Hey-24-Ocak-1987-Say-4.png

Son düzenleme: