P. Lion - Happy Children (1984)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
40758405.jpg

80'lerin unutulmaz İtalo disco şarkıcılarından biri de hiç şüphesiz ki P. Lion (Pietro Paolo Pelandi)dır. 29 Haziran 1959 doğumlu sanatçının en büyük hiti 1984'de yayınlanan "Happy Children"dır. (Bu parça 1983'de İtalyan Scotch grubundan tanıdığımız David Zambelli tarafından yaratılmıştır.) Single albüm satışları Belçika'da 5, İsviçre'de 11, İspanya'da 14, Almanya ve Hollanda'da 15 numaraya kadar yükselmiştir.

Zamanın Amerikan dans müziğine nazaran daha melodik, daha az agresif bir tür olan "Italo disco"nun hemen hemen karakteristik tüm özelliklerini üzerinde taşıması itibariyle de özel bir parçadır. Ben parçanın daha çok beğendiğim maxi versiyonunu paylaşıyorum. Keyifli dinlemeler.. www.youtube.com/watch?v=576uoOikT7I

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Çiğdem Tunç - Happy Children (TRT 'Merhaba Gece' Programı)

80'lerde TRT'de yayınlanan "Merhaba Gece"nin sunucularından Çiğdem Tunç'un mükemmel derecede başarılı seslendirdiği bir İtalo klasiği "Happy Children"ı dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bunca zaman, bu kadar güzel yorumlanmış bir şarkıyı dinlemediğim için çok yazık olmuş. Yorumu dinleyin bana hak vereceksiniz.
Keyifli seyirler..
www.youtube.com/watch?v=EMcCWnXtsuI

Son düzenleme: