toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi

220px-Beds_Are_Burning_Australian_edition.jpg

Midnight Oil - Beds Are Burning (1987)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
midnightoil-763.jpg

Her zamanki gibi mükemmel bir seçim yapmışsınız sevgili toxine. Şarkıyı dinledikçe insanın içi kıpır kıpır oluyor.. Bu arada Midnight Oil grubu hakkında biraz araştırma yaptım. Avustralya kökenli olan grubumuz 1972'de "Farm" adıyla kurulmuş ve 1976'ya kadar bu isimi kullanmışlar. Ardından şu an kullandıkları "Midnight Oil" ismine dönmüşler. Peter Garrett (Vokal), Peter Gifford (Bas, Vokal), Rob Hirst (Bas, Davul), Jim Moginie (Gitar, klavye) ve Martin Rotsey (Gitar) beşlisinden oluşan grubumuz kariyerlerine hala devam etmekteymiş. "Midnight Oil" şarkılarında genellikle siyasi ve toplumsal konulara değinirmiş. Paylaşmış olduğunuz "Beds Are Burning" şarkısı da Aborijin hakları ile ilgiliymiş. Eser; 21 Ağustos 1987'de yayınlananan ve grubun 6'ncı stüdyo albümü olan "Diesel and Dust"ın ilk sıradaki parçasıymış, ayrıca bu albümden çıkan 2'nci single imiş. Grubun "Diesel and Dust" albümü başta Avustralya (1.) ve Yeni Zelanda (1.) olmak üzere İsveç (7.), İsviçre (5.), Almanya (13.), Hollanda (14.) ve ABD (21.) listelerinde üst sırada yer almış. (Avustralya'da Platin Plağı kazanmış) Single olarak ise; Avustralya (6.), Belçika(2.), Kanada (20.), Fransa (5.), İrlanda (11.), Hollanda (3.), Yeni Zelanda (1.), Güney Afrika (1.), İsveç (17.) ve İngiltere (6.) listelerinde hatırı sayılı bir başarı elde etmiş.
Paylaşım için çok teşekkürler sevgili toxine, müzik listeme ekledim bile..​

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Konuyu bir süreliğine yukarıda tutuyorum zira her gün önceki başlıklardan da 1 ya da 2 paylaşım yapıldığından geride kalmasın..