Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
A-103010-1493553385-1276.jpeg.jpg

Çocukluğumda hayatıma giren ve bir daha da çıkmayan Alman pop müzik grubudur.
Dieter Bohlen ve Thomas Anders'ın 1984 yılında bir araya gelmesiyle kurulan Modern Talking; özellikle Avrupa'da büyük başarı yakalamıştı. Ülkemizde de Avrupa'da olduğu kadar popülerdi desek abartmış olmam. Zira yabancı müzik dinlemeyenlerin bile "Şeri şeri leydi" ya da "Bıradır Luvi"yi mırıldandıklarına bizzat şahit olmuşumdur.

Biraz da parçalarından bahsedecek olursak; çıkış albümlerinde yer alan şarkıları "You're My Heart, You’re My Soul" ile büyük beğeni toplayarak onlarca ülkede liste başı olmayı başardılar. Bunun ardından çıkardıkları albümlerdeki bir çok parçayla liste başı olup, sayısız ödül aldılar. Başarılı kariyerlerine rağmen grup 80'lerin sonunda dağılarak dinleyicilerini üzdü. Diğer hitlerinden bazıları; "You can win, if you want", "Cheri Cheri Lady", "Brother Louie", "Let's Talk About Love", "Atlantis is calling", "Geronimo's Cadillac", "Princess of The Night", "Heaven Will Know", "Lady Lai", "Give Me Peace On Earth" ve "Charlene“ sayılabilir.

1998 yılına gelindiğinde unutulmaz ikili tekrar bir araya geldi. "Back for Good" albümüyle sıkı bir dönüş yapan Modern Talking'in bu albümünde; sevilen eski şarkılarının yeni düzenlemeleri ile birlikte dört de yeni şarkı bulunuyordu. Albümün o yılın en çok satanlar arasına girmesi de adeta gruba duyulan özlemin ifadesi idi.. Dieter Bohlen & Thomas Anders ikilisi 2003 yılına kadar, içinde yeni parçaların olduğu bir kaç başarılı albüm çıkardıktan sonra gene aynı gerekçelerle dağılarak, hayranlarını ikinci kez hayal kırıklığına uğrattı. Grubun ikinci kez bir araya geldikleri dönemdeki en önemli hitleri olarak; "You're Not Alone", "How You Mend A Broken Heart" ve "No Face, No Name, No Number"ı verebiliriz.

Tekrar bir birliktelik zor gözüküyor olsa da, arkalarında bıraktıkları nice güzel şarkıyı dinleme ayrıcalığını, biz sevenlerine verdikleri için sonsuz teşekkürler Modern Talking..​

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
J1e_Waq7.jpg

Albümler

1985 The First Album
1985 Let's Talk About Love
1986 Ready for Romance
1986 In the Middle of Nowhere
1987 Romantic Warriors
1987 In the Garden of Venus
1998 Back for Good
1999 Alone
2000 Year of the Dragon
2001 America
2002 Victory
2003 Universe
2003 The Final Album

Derlemeler

1986 The Singles Collection
1987 The Modern Talking Story (Scandinavian Edition)
1988 Best of Modern Talking
1988 You're My Heart, You're My Soul
1988 Romantic Dreams
1988 Greatest Hits Mix
1989 Hey You
1989 The Greatest Hits of Modern Talking
1991 The Collection
1991 You Can Win If You Want
1994 You Can Win If You Want (Re-release)
2000 You're My Heart, You're My Soul
2001 Selected Singles '85-'98
2001 The Very Best of Modern Talking
2002 Best of Modern Talking (Re-release) (#14 France) (Compilation Chart)
2002 The Golden Years (3 CDs)
2002 We Still Have Dreams – The Greatest Love Ballads of Modern Talking
2003 Romantic Dreams (Re-release)
2003 Let's Talking! … Best of Modern Talking
2002 The Final Album (2 CDs South African Edition)
2003 Greatest Hits 1984–2002 (Korean Edition)
2006 Nur Das Beste (1998–2003 Collection)
2007 The Hits (2 CDs)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Modern Talking - Cheri, Cheri Lady (1985)

VİŞNE, VİŞNE BAYAN
Oh, açıklayamıyorum
Her zaman aynı şey
Ah Onu gerçekten hissediyorum
Kalbimi al, uzun zamandır çok yalnızım
Oh, bu kadar güçlü olamıyorum
Romantizm için şansını kullan, kalbimi al
Sana o kadar ihtiyacım var ki
Gidecek zamanım yok..
Bana bir parça da olsa ver
Vişne, vişne bayan
Yarın bir şey olmayacak gibi
Kalbimi al, onu kaybetme..
Kalbinin sesini dinle
Vişne, vişne bayan
Sevgi senin sevgin
Şayet beni ararsan, sonsuza kadar senin olacağım
Ben düşüp kalkıyorum
Dünyam etrafında dönüyor
Kim doğru? Kim yanlış bilmiyorum.
Kalbinde bir sızı var
Ruhumda bir aşk var
Kolay girdi kalbime ama kolay gitmiyor
Sana o kadar ihtiyacım var ki
Her ne kadar yavaş hareket etse de..
Modern Talking(1985)

CHERI, CHERI LADY
Oh, I can't explain
Every time it's the same
Oh I feel that it's real
Take my heart
I've been lonely to long
Oh, I can't be so strong
Take the chance for romance, take my heart
I need you so
There's no time I'll ever go
Cheri, cheri lady
Going through a motion
Love is where you find it
Listen to your heart
Cheri, cheri lady
Living in devotion
It's always like the first time
Let me take a part
Cheri, cheri lady
Like there's no tomorrow
Take my heart - don't lose it
Listen to your heart
Cheri, cheri lady
To know you is to love you
If you call me baby I'll be always yours
I get up - I get down
All my world turns around
Who is right ? Who is wrong ?
I don't know
I've got pain in my heart
Got a love in my soul
Easy come, but I think easy go
I need you so
Although times I move so slow
Modern Talking(1985)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Modern Talking - Give Me Peace On Earth (1986)

BANA YERYÜZÜNDE BARIŞI VERİN
Sevgi kolaydır
Nefret yanlıştır
Yolu bul, bebek
Eve dönüş yolunu
Kalbini ver ...
Aşk asla ölmez
Veya küçük bir bulut ağlayacak
Biz ağlayacağız
Hayalci ol - aptal ol
Gel ve tüm bu kuralları at başından
Daha iyisini yapmaya asla geç kalma
Bizim çocuklar için eve ihtiyacımız var
Bize yeryüzünde barışı verin
Bize yeryüzünde bütün sevgileri verin
Söyle, biz niye bunun için savaşmıyoruz
Her şeyinizle barış için
Bize yeryüzünde barışı verin
Haydi çocuklar için şarkı söyleyelim
Bize tüm sevgilerinizi verin
Küçük çocuklar için
Her şeyinizle barış için
Gel beraber bu rüyayı gerçeğe çevirelim
Çocuklar için, tek ihtiyacımızın sevgi olduğunu
Yapılan tüm yanlışlarla bu düzeltmez
Çocukları için bizim mücadele etmemiz gerek..

Modern Talking (1986)

GIVE ME PEACE ON EARTH
Love is easy
Hate is wrong
Find the way, babe
Way back home
Give your heart
Love will never die
Or a little cloud will cry
We're cry
Be a dreamer - be a fool
Come and break all this rules
Better late than never done
For the children
We need a home
Give me peace on earth
Give me all your love
Say, that we won't fighting
For the peace of all
Give me peace on earth
Let the children sing
Give me all your love
For the little children
For the peace of all
Come together - turn a dream
For the children, love is all we need
All the wrongs don't make it right
For the children we will fight

Modern Talking (1986)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
4_LVe_TYT.jpg

"Nora" kolyesi kasada

Sene 1984; Alman ikili Thomas Anders ve Dieter Bohlen, synthesizer'ın bütün ihtişamı ve disko ışıklarının büyüsüyle dolu ilk albümleri "The 1st Album"'ü yayınladı ve müzik tarihinde "kült" olacak bir isim, "Modern Talking" doğumunu kutladı...

80'li yıllarda kendi paramla ilk satın aldığım albüm Modern Talking'in çıkış albümüydü. Dolayısıyla 3 yıllık bir birlikteliğin ardından ayrılan ve 90'larda birkaç yıl için bir araya gelip ancak ikinci seferde de işi yürütemeyen ikiliden, Thomas Anders'ın İstanbul'a geleceği haberi bende de heyecan yarattı. Zira 80'lere dair bütün kişisel anıların canlanmasına denk düşen bir haberdi bu.

Kariyerine solo olarak devam eden ve 3 Temmuz gecesi RTN organizasyonuyla SuAda'da "Retro Volume 1" serisi kapsamında konser verecek olan Thomas Anders'la 80'leri ve Modern Talking'i konuştuk.

- 8-9 yaşındayken aldığım ilk kaset bir Modern Talking albümüydü. O eski günleri hatırladığımda son derece nostaljik geliyor. 80'leri ve o görkemli dönemleri nasıl hatırlıyorsunuz?

İlk aldığınız kasetin Modern Talking olduğunu duymak çok güzel. 80'ler bambaşka bir dönemdi; renkli, üretken, cıvıl cıvıl... Benim açımdan da başarı basamaklarını birer birer çıktığım yıllardı. Tabii ki o zamanı büyük bir keyif duyarak hatırlıyorum.

- Modern Talking'in parçası olmak ve dünya çapında milyonlarca albüm satmak nasıl bir duygu?,

Aslında tüm bu çılgınlık 'You're My Heart, You're My Soul' ile başladı ve ondan sonra da Modern Talking kavramı bizim dışımıza da çıkarak dizginlenemedi. Toplam 120 milyonu aşan albüm satışları ve 420 altın ve platin plak ödülü; üstüne de konserlerde 10 binlerce müzikseverin karşısına çıkmak... Bundan daha güzel bir duygu olabilir mi?

- Müziğinizde her şey romantizm ve synthesizer'ın sesi miydi? Sanmıyorum! Bize biraz da ikilinin büyüsünden bahseder misiniz?

Büyü mü bilemiyorum ancak bence doğru zamanda doğru müzikle insanların karşısına çıktık. Onlar da bizi benimsediler ve duygularımızı paylaştılar. Söz, müzik, görüntü ve fantezinin güzel bir uyumunu yakaladık. Herkesin, İngilizce bilmeyenlerin dahi, rahatlıkla eşlik edebileceği parçaları yarattık. O yüzden de aradan yıllar geçmiş olsa da hala keyifle dinleniyorlar.

80'LERDE TUTKU VARDI
- Biraz kişisel olacak ancak eski eşiniz Nora Balling'i sormak istiyorum... 80'li yıllarda hayranlarınız onu ve onun adının yazılı olduğu kolyenizi fazlasıyla kıskanıyorlardı.
Nora konusunda çok fazla konuşmak istemiyorum. Şu anda ikinci eşimle ve oğlumla mutlu bir aileyiz. Geçmişi geçmişte bırakmayı tercih ediyorum. O bahsettiğiniz kolyeye gelecek olursak; onu hepi topu 2 yıl taktım ve bundan 19 yıl önce kasaya kaldırdım. İnsanların hala bu kolyeden bahsediyor olması sizce de inanılmaz değil mi?

-Müzik, moda, politika ve hemen her konuda 80'ler biraz çılgın ve tuhaf bir dönemdi...
80'lerde hayatın her alanında çılgın bir hareketlilik vardı. İnsanlar birçok şeye bugünkü kadar kolayca ulaşamadığından o şeylere daha çok değer veriyordu. Müzik söz konusu olduğunda sevdiğiniz bir plak veya kasete sahip olmak önemliydi. Şimdi ise internet üzerinden her şeye hemen ve çaba göstermeksizin ulaşmak sanki birtakım duyguları köreltmeye başladı. 80'lerde duygular daha yoğundu; tutku vardı. Bugünse o yoğunluk yok.

- 2000'li yıllardan bahsedecek olursak... Müziğe ve hayata bakış açınız nasıl değişti?

Artık karşınızda 46 yaşında, stil sahibi bir adam var. Aynı zamanda sevgi dolu bir aile babası. Haliyle tüm bunlar müziğime de yansıdı.

- Grubun diğer parçası Dieter Bohlen'le görüşüyor musunuz? Hala birlikte müzik yapıyor musunuz?

Tek kelimeyle 'hayır!'

MODERN TALKING'I DIETER'İN EGOSU BİTİRDİ

- Bohlen'le 90'ların sonunda yeniden bir araya gelip 2003 yılında tekrar ayrıldınız. Ayrılık sebebi müzik konusundaki düşünce farklılıkları mıydı yoksa kişisel sorunlar mı vardı?

İlk ayrılıktan sonra bir dönüş albümü için talep aldım fakat bu konuda emin olamıyordum. İlk dönemimizde yakaladığımız inanılmaz başarının tekrarlanamayacağını düşünüyordum. Fakat plak şirketiyle konuştuktan ve pazarlama konusunda destek sözlerini aldıktan sonra onay verdim. Dönüş albümümüz 'Back For Good' ile müzik tarihinin en başarılı dönüşlerinden birine imza attık. 'Back For Good', 1998 yılında dünya çapında en çok satan 5. albüm oldu. Ancak ilk ayrılıkta yaşadıklarımız aynen tekrarlandı. Dieter ve ben birbirine tamamen zıt iki karakteriz. Onun sınır tanımayan egosu uzun bir süre bir arada kalmamızı engelledi.

- Modern Talking şarkıları içinde favoriniz hangisi?

O dönemden sevdiğim birçok parça var ancak yine de tüm bu çılgınlığı başlatan şarkı olması nedeniyle 'You're My Heart, You're My Soul'un yeri bir başka.

- Geçmişe dönmeniz mümkün olsaydı Modern Talking ikilisi ile ilgili neyi değiştirmek isterdiniz?

Modern Talking keyif duyulacak bir başarı hikayesiydi. O yüzden hiçbir şeye dokunmadan bırakalım her şey olduğu gibi kalsın.

- Yine o dönemden asla unutmayacağınız en çılgın anınız nedir?

Çılgın demeyelim ama Şili Santiago'da 85 bin kişinin karşısında verdiğim konseri hiçbir zaman unutamam. Herkes hep bir ağızdan şarkılara eşlik ederken, gürültüden neredeyse orkestramı duyamaz hale gelmiştim.

- Daha önce Bursa ve Çeşme'ye gelmiştiniz. Bu sizin İstanbul'daki ilk konseriniz olacak. Bizi nasıl bir performans bekliyor? Ve İstanbul hakkında planlarınız nelerdir?

Evet, Çeşme ve Bursa'da coşku dolu seyircilerin önünde birer konser vermiştim. 25 yılın ardından İstanbul'da ilk defa konser verecek olmam ise beni fazlasıyla heyecanlandırıyor. Konserin yeri de olağanüstü; düşünsenize iki kıtanın ortasında bir adanın üstünde olacağız. Konser, Retro Gold adlı 80'ler gecesinin bir parçası, o yüzden solo çalışmalarımı bir kenara bırakıp sadece Modern Talking döneminin tüm unutulmaz hit parçalarını seslendireceğim... 'You're My Heart, You're My Soul'dan 'Cheri Cheri Lady'ye kadar her şey çalınacak. Birbirinden yetenekli müzisyenlerden oluşan grubuma da çok güveniyorum. İstanbul'daki hayranlarıma, bolca eğlenecekleri ve uzun süre unutamayacakları bir performans sözünü verebilirim. Konser dışında ise mümkün olabildiğince İstanbul'u gezmeye çalışacağım.

Röportaj: SELİN ÖZAVCI

Kaynak: 13 Haziran 2009 Tarihli "AKŞAM" gazetesi

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Grup seksenli yıllarda bir çok magazin dergisinin kapağına misafir olmuştur. Yalnız bunlardan biri başkadır. Zira, Alman Teenage magazin dergisi "Bravo"nun kapağına o kadar çok misafir olmuşlardır ki; bunun sonunda neredeyse birbirinin aynısı olan pozları verdikleri bile görülmüştür. :)

49728857012_b4b65db101_o_d.png

Not: 1956 yılından Televizyon magazin dergisi olarak yayın hayatına başlayan Bravo;
1970'li yıllardan sonra "teenage" (12-19 yaş) kitlesini hedef alarak, yayınlarını bu yönde yapmıştır. Derginin en popüler olduğu yıllar 1970ler ve 80ler olmuştur.
Bravo dünyada Almanca yayın yapan en yüksek tirajlı "teenage" dergisidir..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
l_Js_An_V7.jpg

Modern Talking'in haşarı elemanı Dieter Bohlen; Almanya'nın Pop star yarışmasında jüri üyeliği yaparken bile uslu durmayıp başına çorap örmüştür.. Yarışmanın ön elemelerinde ağır hakaretler savurduğu 17 yaşındaki bir genç kızın sinir krizi geçirip bayılması sonucu, MGHKK(Medyada Gençlerin Haklarını Koruma Kurumu) tarafından programa; "gençlere kötü örnek oluyor" gerekçesiyle 100 bin € Euro'luk tazminat davası açılmıştır..

Dieter bu programda yarışmaya katılan gençlerle; "Sesin bir bağırsak tıkanması gibi", "Sesin hamam böceklerinin sesine benziyor", "Karşımda şarkıcı mı var yoksa bir eşek mi?", "sanki biraz kuş beyinli gibisin!" gibi seviyesiz sözlerle milyonların önünde dalga geçerek kanalına reyting rekorları kırdırmıştır..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Modern Talking - Lady Lai (1986)

Modern Talking - Lady Lai (1986)​

Stay, I wanna be your man
Senin erkeğin olmak istiyorum
Please, stay
Lütfen kal
You need a helping hand
Sen bir yardım eline ihtiyaç duyabilirsin
Tonight I'm falling in love
Ben bu akşam aşk doluyum
Stay, I love your Chinese eyes
Kal, senin çekik gözlerini seviyorum
Please, stay
Lütfen kal
Cause you're a big surprise
Çünkü sen büyük bir sürprizsin benim için
Tonight, I'm fallin' in love
Ben bu akşam aşk doluyum..
Oh, lady Lai
Oh lady Lai
The time when you touch me
Senin bana dokunduğun zaman
I love you till eternity
Seni sonsuza kadaer seveceğim
Oh ever I'll be your loving guide
Senin sevgin benim daima hayat kılavuzum olacak
Be here tonight
Bu akşam burada ol
Oh, lady Lai
Oh, lad Lai
Oh, please come stay with me
Oh, lütfen gel ve benimle kal
By the light of the magical moon
Ay'ın sihirliı şığının altında
Later or soon, I'll be your guide
Yakında veya sonra, ben senin rehberin olacağım.
Be here tonight
Bu akşam burda ol
Hey, you're like a butterfly
Hey, sen bir kelebek gibisin
Oh stay, oh give my love a try
Oh la, lütfen bana sevgini vermeyi dene
Bu akşam, ben aşığım
Stay, I wanna be your man
Kal, ben senin erkeğin olmak istiyorum
I feel, I'll never feel again
Hissetmek, bunu bir daha hissetmemek.
Bu akşam, ben aşığım

Modern Talking'in 1986 çıkışlı 3ncü albümleri olan "Ready for Romance"in üçüncü şarkısıdır..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Modern Talking - Geronimo´s Cadillac (1986)

En sıkı Modern Talking parçalarındandır..

[youtube]bcNKOlAZeLw[/youtube]

Modern Talking - Geronimo´s Cadillac (1986)

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
"Şeri şeri leydi" derdim; rahmetli babam "kaybol len!" derdi.. Ne günlerdi bee..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
"Şeri şeri leydi" derdim; rahmetli babam "kaybol len!" derdi.. Ne günlerdi bee..

Öncelikle merhum babana Allah'tan rahmet diliyorum sevgili Büyük Beyaz..

Biz de o zamanlar bu şarkıyı ; "Cheri cheri leydi, kedi eti yeedi!.." diyerek aranje etmiştik..

Hakikaten "ne günlerdi beee!.." dedirtecek dönemlerdi 80ler..

Son düzenleme:

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,383
Deliler Köyü
Thomas'ın karısı Nora'ya oldum olası uyuz olurdum; kolyesine de tabi ki... Kadının kıskançlıkları ve Thomasın kılıbıklığı yüzünden grup kaç kez ayrılma tehlikesi geçirdi ve en nihayetinde o da dayanamadı ve boşandı.. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Thomas'ın karısı Nora'ya oldum olası uyuz olurdum; kolyesine de tabi ki... Kadının kıskançlıkları ve Thomasın kılıbıklığı yüzünden grup kaç kez ayrılma tehlikesi geçirdi ve en nihayetinde o da dayanamadı ve boşandı.. :)

Al benden de o kadar.. Nora'nın yerli yersiz kıskançlıkları ve sınır tanımayan kaprisleri yüzünden Thomas az zor durumda kalmamıştır. Hele ki, grup ne zaman konser verecek olsa, illa her konser öncesi bir gerginlik yaratırdı.. Bir konserde M.T hayranları NORA'nın oturduğu bölümü sandalye yağmuruna tutmuştu.. İyi oldu da boşandı adam depresyona girip, kafayı yemeden.. :)

Son düzenleme:

birdy101

Yeni Üye
27 Nis 2010
20
5
İstanbul
merhaba

Merhaba. Modern Talking'i süper tanıtmışsınız. Tebrikler ve de teşekkürler...:)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Merhaba. Modern Talking'i süper tanıtmışsınız. Tebrikler ve de teşekkürler...:)

Sağolun sevgili birdy101..

Biz sadece; Sezar'ın hakkını Sezar'a verdik.. :)

Modern Talking gibi bir grup bir daha gelmez...

O zaman bize düşen de, yeni nesile bunları aktarmak olmalıdır, diye düşünüyoruz..

Son düzenleme:

birdy101

Yeni Üye
27 Nis 2010
20
5
İstanbul
Sağolun sevgili birdy101..

Biz sadece; Sezar'ın hakkını Sezar'a verdik.. :)

Modern Talking gibi bir grup bir daha gelmez...

O zaman bize düşen de, yeni nesile bunları aktarmak olmalıdır, diye düşünüyoruz..

Evet, aynen dediklerinize katılıyorum. Tekrardan teşekkürler..

hammerusta

Yeni Üye
14 Eyl 2010
25
30
Muhteşem bir çalışma olmuş...
Eline sağlık Osman...
Benim de ilk aldığım albümdür. İstanbul'a gittiğimde Bağdat caddesinden almıştım. Yıl 1986...
17 dergisi vardı o zamanlar ve Cheri Cheri Lady parçasının sözlerini bulmuştum.
Ready for romance albümünden Cheri Cheri Lady , Brother louie, sonra Altlantis is calling, Geronimo's Cadillac daha neler neler...
Hakikaten süper bir gruptu ve inanılmaz parçalar seslendiriyorlardı..

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Modern Talking - You're My Heart,You're My Soul
Modern Talking - Cheri Cheri Lady
Modern Talking - Brother Louie
Bir arkadaşımın klip kolleksiyonundan aşırdığım ilk kliplerdi. Şaka bir yana Modern Talking çok güzel gruptu. Birçok şarkısı Türk filmlerinde fon müziği oldu. Zaten onları Türk filmlerinden hatırlayan oldukça çoktur.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Suna Yıldızoğlu da gayet güzel yorumlamış bu unutulmaz Modern Talking parçasını ama üstündeki kıyafetler çok rüküş.. Bu arada "Brother Louie", grubun 1986'da çıkardıklarıı 3ncü albüm olan "Ready for Romance"ın en ilgi çeken parçası olmuştur. Bunun yanında gene aynı albümden çıkan "Atlantis isi calling"(S.O.S for love)'i de bu tarz müzikten hoşlananlara şiddetle tavsiye ederim..

Bu arada sevgili Hammerusta, bir konuda saptama yapmak istiyorum müsaadenizle,
"Cheri Cheri lady";
grubun 1985'de çıkardıkları ikinci albümleri olan "Let's talk about love"a ait bir parçadır..
www.youtube.com/watch?v=qwwcrDk-nP0

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Modern Talking - Let's talk about love (1985)

Modern Talking'in 2nci albümüne adını veren,
grubun en duygusal parçalarından biri olan "Let's talk about love" sizlerle..

Son düzenleme:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Epey bir bilgi sahibisiniz. Saygı duydum, ayrıca hızınıza yetişemediğim için arada çokca sayıda parçayı atlamışım. Onları da dinleyip size yarın toptan teşekkür ederim. Her bir parça ve emeğiniz için çok teşekkürler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Epey bir bilgi sahibisiniz. Saygı duydum, ayrıca hızınıza yetişemediğim için arada çokca sayıda parçayı atlamışım. Onları da dinleyip size yarın toptan teşekkür ederim. Her bir parça ve emeğiniz için çok teşekkürler.

Est, rica ederim. Sizler gibi bu parçaların kıymetini bilen insanları görünce bu paylaşımlarımız daha da anlam kazanıyor.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Modern Talking - Atlantis is Calling (1986)

Kapağında, kanat çırpan güvercinlerin olduğu "Ready for Romance" alümünün en iyi iki parçasından biri olan, insanın ruhunu okşayan mükemmel bir MT parçası daha sizlerle..
(Bu albümdeki diğer bir hit te "Brother Louie"dir.. Keyifli seyirler..

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Modern Talking, bende Ahmet Kaya ile aynı dönemde başlamıştır ve müstesna bir yeri vardır.

Teknik olarak şunu derim: çok şarkısı güzeldir...

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
Modern Talking 80'li yılların gençliği üzerinde derin izler bırakmış önemli bir Synth-pop grubudur. Arşivimde bu grubun albümlerinden çok Alman basımı 45'likleri mevcuttur.

Son ayrılık nedenleri ile ilgili olarak Thomas Anders ile yapılan bi röportaj okumuştum ama nerede okudum hatırlamıyorum; (bulursam paylaşacağım, sanırım Almanca idi...) Thomas Anders son ayrılmalarının nedenini Dieter Bohlen'in yazdığı bir kitaba bağlıyor... Dieter orada Thomas Anders'i Modern Talking'in kasası olarak göstermiş ve herşeyden en fazla payı onun aldığını belirtmiş. Sonrası malum ayrılık rüzgarları...

Keşke hiç tekrardan bir araya gelmeselerdi derim, ilk 6 albümün sound'unu zaten yakalayamadılar... Ve Thomas'ın sesini de oldukça değişmiş buldum.

Çoğu kişi bilmez ama Modern Talking'in sound'unun arkasında Luis Rodriguez adında bir ses mühendisi de yer almaktadır. Modern Talking efsanesinin yaratılmasında Dieter ve Thomas ile birlikte en büyük pay Luis Rodriguez'e aitdir.

Yazının sonunda vereceğim link'de 1984'ü 85'e bağlayan yılbaşı akşamı (TRT1'de de gece yarısından sonra canlı yayınlandı) Almanların büyük müzik organizayonu "Peter's Pop Show" yer almaktadır. Program başladığında ilk olarak Opus (Life is Life) çıkmıştı hemen ardından Modern Talking sahne almıştı... Bir potpori yapmışlar ve iki parçayı peşpeşe söylemişlerdi, You're My Heart, You're My Soul çalarken parça birden Cheri Cheri Lady'e geçiyor... Hemen ardından kısa bir söyleşi ve Heaven Will Know'u söylediler...

Şimdi vereceğim youtube link'de ki programı gece yarısı TRT1'de (başka kanal yoktu zaten) canlı olarak izlemiş ve video kasete kaydetmiş birisi olarak 28 yılın bir an da nasıl geçtiğine inanamadım. İzleyin, bu program 85 yılbaşı akşamı TRT'de canlı yayınlandı;
vjRdaz.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Modern Talking 80'li yılların gençliği üzerinde derin izler bırakmış önemli bir Synth-pop grubudur. Arşivimde bu grubun albümlerinden çok Alman basımı 45'likleri mevcuttur.

Son ayrılık nedenleri ile ilgili olarak Thomas Anders ile yapılan bi röportaj okumuştum ama nerede okudum hatırlamıyorum; (bulursam paylaşacağım, sanırım Almanca idi...) Thomas Anders son ayrılmalarının nedenini Dieter Bohlen'in yazdığı bir kitaba bağlıyor... Dieter orada Thomas Anders'i Modern Talking'in kasası olarak göstermiş ve herşeyden en fazla payı onun aldığını belirtmiş. Sonrası malum ayrılık rüzgarları...

Keşke hiç tekrardan bir araya gelmeselerdi derim, ilk 6 albümün sound'unu zaten yakalayamadılar... Ve Thomas'ın sesini de oldukça değişmiş buldum.

Çoğu kişi bilmez ama Modern Talking'in sound'unun arkasında Luis Rodriguez adında bir ses mühendisi de yer almaktadır. Modern Talking efsanesinin yaratılmasında Dieter ve Thomas ile birlikte en büyük pay Luis Rodriguez'e aitdir.

Yazının sonunda vereceğim link'de 1984'ü 85'e bağlayan yılbaşı akşamı (TRT1'de de gece yarısından sonra canlı yayınlandı) Almanların büyük müzik organizayonu "Peter's Pop Show" yer almaktadır. Program başladığında ilk olarak Opus (Life is Life) çıkmıştı hemen ardından Modern Talking sahne almıştı... Bir potpori yapmışlar ve iki parçayı peşpeşe söylemişlerdi, You're My Heart, You're My Soul çalarken parça birden Cheri Cheri Lady'e geçiyor... Hemen ardından kısa bir söyleşi ve Heaven Will Know'u söylediler...

Şimdi vereceğim youtube link'de ki programı gece yarısı TRT1'de (başka kanal yoktu zaten) canlı olarak izlemiş ve video kasete kaydetmiş birisi olarak 29 yılın bir an da nasıl geçtiğine inanamadım. İzleyin, bu program 85 yılbaşı akşamı TRT'de canlı yayınlandı;

Bilgilendirmeler için teşekkürler sevgili Motion. Modern Talking'in başarısında Luis Rodriguez faktörü olduğunu bilmiyordum. Bu arada grup tekrar bir araya geldiğinde, ben de büyük beklentiler içindeydim ama maalesef hevesim kursağımda kaldı; zira "You're not alone", "No face, No name, No number", "How you mend a broken heart" ve eski bazı parçalarının yeni yorumları hariç kayda değer çalışmalar yoktu. Oysa ki onlarla aynı dönemde müzik yapan Sandra, günümüzde hala o yıllardaki soundunu koruyarak, sadık dinleyici kitlesinin gönüllerinde taht kurmaya devam ediyor..

Son düzenleme:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
hemen hemen tüm MT albümlerinin arkasında ki kişidir. Dieter Bohlen söz ve beste yapar, Thomas Anders okur ama onu aranje etmek (ki işin en önemli kısmıdır) Dieter Bohlen ve daha çok Luis Rodriguez'e aitdir.

Sandra evet sesi hiç değişmedi, ama Thomas Anders dişlerini yaptırdı belki o yüzden sesi değişmiş olabilir! :) Alt ön dişleri oldukça bozuktu, yaptırmış... Bir de yaş ilerleyince bazı insanlarda ister istemez ses değişiyor. Belki de o kadife sesi bozuk diş yapısı sağlıyordu! :) Bilinmez tabii ama yaşın ilerlemesi sesin değişmesinde daha büyük etken gibi...
vjRdaz.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Bugün sizlerle duygusal bir Modern Talking parçası paylaşacağım.

Eser; grubun 1985'de yayınlanan ilk albümleri "The 1st Album"'ün 6ncı şarkısıdır..

Keyifli dinlemeler..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
TRT'nin 1986'yı selamlayan yılbaşı programında "Peter's Pop Show"dan kesitler vardı. Sandra'dan hemen sonra gençlerin karşısına çıkan Modern Talking'in bu performansı da unutulmazlar arasındadır... Ne yazık ki videonun tamamı kaldırıldığından sadece "Chery Chery Lady"i paylaşabiliyorum. Şayet ileride tekrar tamamına rastlarsam buradan yayınlayacağım.
Keyifli seyirler..

Modern Talking - Chery Chery Lady
( Peter's Pop Show 1985)

www.youtube.com/watch?v=nPnZ-T8j2sc

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
You're My Heart, You're My Soul ve Chery Chery Lady şarkılarını bizim kuşak ve daha büyüklerin duymamış olacağını zannetmiyorum.
Dieter Bohlen'in gitar çalarken yaptığı kol hareketine dikkat.
Güzel şarkılar, güzel grup.
Hatırlamak iyi oldu.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Modern Talking - It's Christmas (1987)

Yeni bir yıla daha girerken; grubun Kasım 1987'de çıkarmış oldukları 6ncı albümleri
"In the Garden of Venus"den bir parçayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Nice seneler, keyifli dinlemeler..
www.youtube.com/watch?v=2E27Lmhp8Co

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
İzne gelen Almanya'daki kuzenimin dediğine göre, Dieter Bohlen Modern Talking için; "O kadar büyük bir gruptur ki, bugün bile hala ekmeğini yiyoruz" demiş.

Kendisi; Thomas Anders gibi konserler vermese de, telif haklarından aldığı ücretler çocuklarına bile bir ömür boyu yeter her halde.. :)

Madem konu açıldı; Thomas abimizden geçen seneye ait bir konser videosu paylaşayım.

Keyifli seyirler..
www.youtube.com/watch?v=s-VbLAJ-PoM

Son düzenleme:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
"Bakkal Nuri" işini beğenmedim sevgili Osman! :(

Diğer paylaşımlar mükemmel...
Sevgiyle kal.
vjRdaz.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
"Bakkal Nuri" işini beğenmedim sevgili Osman! :(

Diğer paylaşımlar mükemmel...
Sevgiyle kal.

Klibi mi yoksa parça mı, ya da her ikisi de mi?

Bu arada seni yaklaşık 9 ay sonra seni burada görmek çok güzel sevgili motion..

Umarım arayı bu kadar açmazsın bir daha.. :)

Son düzenleme:

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,849
İzne gelen Almanya'daki kuzenimin dediğine göre, Dieter Bohlen Modern Talking için; "O kadar büyük bir gruptur ki, bugün bile hala ekmeğini yiyiyoruz" demiş.

Kendisi; Thomas Anders gibi konserler vermese de, telif haklarından aldığı ücretler çocuklarına bile bir ömür boyu yeter herhalde.. :)

Madem konu açıldı; Thomas abimizden geçen seneye ait bir konser videosu paylaşayım. ..

İkili kavgalı ayrıldı. Modern Talking döneminde yaptıkları şarkılarından Dieter Bohlen, pek para kazanamamış, diye biliyorum. Para Thomas'ın cebine girmiş. (Bunu 2002 yılında yazdığı otobiyografisinde yazdı. Kitap 2006 da çizgi film olarak da çevrildi. ) Fakat Dieter Bohlen çok çalışkan bir besteci ve işin formülünü çözmüşlerden. Kendi tarzı olmasa da Almanca sözlü, yanlız Almanlara hitap eden şarkıları da vardır. O yüzden para basar...

Filimden bir sahne: