Absolute Beginners - Soundtrack (1986)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,393
İstanbul
Absolute Beginners
Soundtrack
(1986)

HmdA3072255678BP3h.jpg

albümü dinlemek için lütfen

Dönemin belki en ilginç Soundtrack albümlerinden birisi olan "Absolute Beginners", David Bowie albümü değildir belki ama içerisinde geçen başarılı çalışmalarından dolayı kendi albümü gibi piyasada değer görmüştür. Filmin başarısı tartışılır. Eleştiriler ikiye ayrılıyor. Bir müzikal olması da bu eleştirileri daha da karmaşık hale sokmuştur. Ama genel olarak günümüze kadar damgasını vurmuş parçalar albümde yer almakta.

01 David Bowie - Absolute Beginners
02 Sade - Killer Blow
03 The Style Council - Have You Ever Had It Blue
04 Ray Davies - Quiet Life
05 Gil Evans - Va Va Voom
06 David Bowie - That's Motivation
07 Eighth Wodner - Having It All
08 Working Week - Rodrigo Bay
09 Slim Gaillard - Selling Out
10 Jerry Dammers - Riot City
11 Gil Evans - Boogie Stop Shuffle
12 Tenpole Tudor - Ted Ain't Dead
13 David Bowie - Volare
14 Clive Langer - Napoli
15 Jonas - Little Cat
16 Gil Evans - Better Git It In Your Soul

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Nerede o eski şarkılar.Digital dünyanın insan zihninde tasarım aşamasında olduğu internetin ruhlar aleminde bulunduğu zamanlar da kasetçi kasetçi gezip müzik aradığım zamanları çok iyi hatırlıyorum.Bunlardan bir taneside Jean Michelle Jar'ın Oxygene albümüydü.Jackie Chan'ın Kartalın Gölgesi filminde kullanılan sonrasında TRT de ara sıra çalınan bu bestenin kime ait olduğunu sonunda bulmuştum ama bu bana epeyce bir zamana mal olmuştu.O zamanın kasetçileri tam olarak yabancı şarkılara yabancılardı.O dönem sadece bir kişi vardı yabancı şarkıları takip eden onunda astronomik fiyat talepleri olurdu.Bir kaset için aşağı yukarı 2-3 adet kaset fiyatına kopye aldığımı hatırlıyorum.
Sonra Yeşilçamın efsane film müzikleri sırf müziğini dinlemek için izlediğim filmleri biliyorum.
Bu süreçten istediğimiz müziğe bir tık mesafede olduğumuz zamanlara geldik gelmesine ancak AH O ESKİ ŞARKILARIN tadına bir türlü ulaşamıyorum.Galiba ah o eski şarkıların gözü kör olsun bedduası tuttu ancak ben ah o yeni şarkıların gözü kör olmasın diyorum.
Yeni üretilen şarkılarda beni etkileyen çok nadir beste var.
Kalitesiz müzik asla dinlemem zaten onları müzik olarakta nitelendirmiyorum.Benim ruhuma bir şey getirmeyen şarkılar bende olumlu hisler uyandırmayan besteleri dinlemek tarzım değil.
Yine ne varsa eskilerde var diyeceğim ancak bu bir obsesyon haline gelecek neredeyse.
Olsun varsın müzik belirli bir dönemde zirve yaptı benim açımdan çok şükür o dönemleri yaşayarak geldim.
Değerli paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.