Magnum (Magnum P.I.) dizisi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
We_By39_D.png

Baş rolünde Tom Selleck'in oynadığı, eski donanma subayı özel dedektif Magnum'un başından geçen maceraları konu alan sürükleyici ve neşeli bir diziydi. Aksi ama iyi kalpli arkadaşı Higgins'in güvenliğinden sorumlu olduğu, Hawai'deki ultra lüks bir villanın konuk evinde sığıntı gibi yaşardı. Villa milyarder bir bestseller yazara aitti ve güya Magnum villanın güvenliğini test etmek için kısa bir süreliğine işe alınmıştı. Villa'ya çöreklenmesi yetmiyormuş gibi yazarın "Ferrari 308" model spor arabasını da emaneten kullanırdı. Maceralarında kendisine, en yakın arkadaşları olan; donanmadan tanıdığı helikopter pilotu Theodore Calvin "TC" ve kulüp işeticisi Orville "Rick" Eright eşlik ederler ve yardımcı olurlardı. Bir de dizide her bölümde gözüken, Magnum ile araları pek de iyi olmayan, villayı korumakla görevli Zeus ve Apollo adlı iki doberman vardı. Onları da atlamayalım.. :)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
xur_Oli5.jpg

Dizinin orjinal isminde bulunan "P.I"ın açılımı;
"Private investigator" olup özel dedektif anlamına gelmektedir...

"Magnum P.I"ı özleyip ya da merak edip izlemek isteyenler için güzel bir haberim var,
zira bu güzel dizi her Cumartesi-Pazar saat 18:00 sularında TV EM'de oynamaktadır.​

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Türkiye'de "Magnum" ilk kez 27 Haziran 1983 tarihinde TRT televizyonunda gösterilmeye başlamış. Yayın günü ve saati Cuma akşamlarıymış ("Magnum, P.I." ABD'de 1980-1988 yılları arasında tam 8 sezon gösterilmiş).
Aşağıdaki ilan 1 Temmuz 1983 tarihli "Milliyet" gazetesinden.

Hatırlattığın için teşekkürler sevgili "Baltimora".

magnum.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
We_By39_D.png

122790.jpg

Teşekkürler dostlar...:)

Bu arada "Magnum" ile "Kara Şimşek"in yapımcısının aynı kişi olduğunu da hatırlatalım. Geçtiğimiz sene kaybettiğimiz Glen A. Larson; Magnum'dan esinlenerek, daha fantastik bir macera dizisi çekmeye karar vermiş olmalı. Ne de olsa çağının çok ötesinde bir teknolojiye sahip, kendi kendine hareket edebilip konuşabilen bir Pontiac Firebird'ün yanında, Magnum'un "Ferrari 308"i çoçuk oyuncağı kalır.. :)

Oldukça üretken bir yapımcı olan Glen A. Larson aynı zamanda "Savaş Yıldızı Galaktika"nın da yapımcısı idi. Dolayısıyla; "Kara Şimşek"in önündeki yanar döner kırmızı ışığı, Galaktika'daki Saylonluların gözünden esinlendiğini bir röportajında belirtmişti..

Bu özel bilgi de sana gelsin sevgili yeryüzü!!... :)

Son düzenleme:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
George Lucas, Indiana Jones filminin baş rolünü dönemin en ünlü oyuncusu olan Tom Selleck'e vermeyi düşünüyordu. Birkaç pilot sahne bile çevirdi. Fakat Selleck, Magnum P.I. dizisinde oynayacağı için senaryoyu geri çevirmişti. Star Wars filmlerinde Han Solo karakterini canlandıran Harrison Ford'a teklif gittiğinde balıklama atlamıştı role. Ve o filmlerde oynayarak yanılmıyorsam 16.000.000 dolar almıştı film başına, ki bu ücret o dönem bir oyuncuya verilen en yüksek fiyattı. Ford'un oyunculuğunu da beğenirim ama ben o rolde Tom Selleck'i görmek istemişimdir her zaman.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
George Lucas, Indiana Jones filminin baş rolünü dönemin en ünlü oyuncusu olan Tom Selleck'e vermeyi düşünüyordu. Birkaç pilot sahne bile çevirdi. Fakat Selleck, Magnum P.I. dizisinde oynayacağı için senaryoyu geri çevirmişti. Star Wars filmlerinde Han Solo karakterini canlandıran Harrison Ford'a teklif gittiğinde balıklama atlamıştı role. Ve o filmlerde oynayarak yanılmıyorsam 16.000.000 dolar almıştı film başına, ki bu ücret o dönem bir oyuncuya verilen en yüksek fiyattı. Ford'un oyunculuğunu da beğenirim ama ben o rolde Tom Selleck'i görmek istemişimdir her zaman.

Bilgilendirme için teşekkürler sevgili Dindar Diker. Ufak bir ekleme de ben yapayım. Tom Selleck zamanında verdiği bir röportajda; rolün Harrison Ford'a verildiğini duyduğunda başından kaynar sular döküldüğünü ve bu konuyu hep acı bir anı olarak saklayacağını belirtmiş.. Onun tek şanssızlığı o dönemde Magnum dizisinde rol almakmış...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
Xkupu4f.png

Bu başlığa yazdığım en son mesajın üzerinden tam 5 ay geçmiş.

Geçen bunca sürede "Magnum"; TV EM'de yayından kaldırılmıştı.

İzleyicilerden tekrar oynatılması yönünde istekler geldiğinden olsa gerek;
sevilen dizi TV EM kanalında tekrar yayınlanmaya başladı.

"Magnum"u hafta içi her gün, saat 15:00'da izleyebilirsiniz.

İlgilenenlere duyurulur..

Son düzenleme:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Osman bey sen olmasan bu nostaljik bölüm de olmaz; amman sakın ihmal etme buraları... Bakma bu aralar harbiden kafa gitti. Yoksa 1-2 ay öncesine kadar takipteydim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
Osman bey sen olmasan bu nostaljik bölüm de olmaz; amman sakın ihmal etme buraları... Bakma bu aralar harbiden kafa gitti. Yoksa 1-2 ay öncesine kadar takipteydim.

Estağfurullah değerli büyüğüm; sizlerin destekleri olmasa emin olun bu kadar çok konuyu açacak ve de canlı tutacak şevkim olmazdı. Bu zamana kadar verdiğiniz destek için teşekkür ederim..

ayberk

Süper Üye
14 Nis 2011
310
388
Eyüp Sultan
Arkadaşım, bu diziyi de hatırlattığın için teşekkürler.

Çocukluk kahramanlarımızdan biriydi Tom Selleck..

Tekrardan eline sağlık...

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
TV EM'den nasıl kaydedebiliriz bu diziyi bilen var mı acaba arkadaşlar? Veya yayınlanan başka nostajik bir dizi de olabilir?
Ben bu konuda bayağı bir cahil sayılırım. Bu işin ustası Oktay. Anlatmıştı bir ara ama unuttum nasıl olacağını...

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,229
Internet Download Manager ile kaydediliyor diye biliyorum da Magnum tv em'de halen yayınlanıyor mu ki?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
TV EM'den nasıl kaydedebiliriz bu diziyi bilen var mı acaba arkadaşlar? Veya yayınlanan başka nostajik bir dizi de olabilir?
Ben bu konuda bayağı bir cahil sayılırım. Bu işin ustası Oktay. Anlatmıştı bir ara ama unuttum nasıl olacağını...
Sevgili Dindar Diker, siz bu mesajı yazdıktan sonra Oktay bey'i bilgilendirdim ve kendisi müsait bir zamanda size yardımcı olacağını belirtti. Bilginize sunulur..

"Internet Download Manager" ile kaydediliyor diye biliyorum daMagnum Tv Em'de hala yayınlanıyor mu ki?
Üstadım, Tv Em'in değişik bir yayın anlayışı var. Yıllardır aynı dizileri, karman çorman ve zamanlı zamansız yayınlıyorlar. Bugün itibariyle web sitelerine girdiğimde yayınlarına devam ettikleri diziler arasında Magnum da var, ama haftalardır tek bir dizi bile oynattıklarını görmedim. Yani ara sıra kanalı yoklamanız gerekiyor, "Magnum oynatılıyor mu?" diyerek..

Ba-l-ks-z-1.jpg

Son düzenleme:

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,340
Çengelköy
Magnum'un bir bölümüne Cinayet Dosyası'ndaki teyze (Jessica Fletcher) konuk olmuştu.
Magnum'a, Bay Meygnum diye hitap ediyordu.
Çok kibar bir teyzemizdi vesselam. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
Magnum'un bir bölümüne Cinayet Dosyası'ndaki teyze (Jessica Fletcher) konuk olmuştu.
Bilgilendirme için teşekkür ederim üstadım. Bu arada şaka maka "Cinayet Dosyası"nda Jessica Fletcher karakterini canlandıran teyzemiz Angela Lansbury tam 2 hafta sonra (Doğumu: 16 Ekim 1925) 94 yaşına basacak ve hala sanat yaşantısına devam ediyor. Allah kendisine sağlıklı, sıhhatli daha uzun yıllar diliyorum.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,373
izmir

En kısa zamanda o bölümü paylaşacağımı duyuruyorum. Arşivimde var. Bir bölümünde de (Simon&Simon) Simon kardeşler konuk olmuştu. Maalesef o bölüm bende yok. Elinde olan bir arkadaş paylaşırsa çok mutlu oluruz. Saygılar.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
En kısa zamanda o bölümü paylaşacağımı duyuruyorum. Arşivimde var. Bir bölümünde de (Simon&Simon) Simon kardeşler konuk olmuştu. Maalesef o bölüm bende yok. Elinde olan bir arkadaş paylaşırsa çok mutlu oluruz. Saygılar.
Bu sabah aldığım en güzel haber.. Elinizde bir arşiv değil, adeta çok kıymetli bir hazine var üstadım. Sizi takip etmeye devam ediyoruz.. Bu zamana kadar diyarımıza kattığınız ve de katacağınız tüm güzellikler için çok teşekkür ederim.

M

mooncizgi

Aslında en son ve ilk olarak Flash TV verdi bu diziyi, TV Em hiç vermedi. Ben kaydediyordum fakat bölümlerde bozma olduğundan diziyi yarıda bıraktım. Flash TV açıktı o zamanlar, sanırım 2018-2019 gibi vermişti. Görüntü bozunca bıraktım. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
Aslında en son ve ilk olarak Flash TV verdi bu diziyi, TV Em hiç vermedi. Ben kaydediyordum fakat bölümlerde bozma olduğundan diziyi yarıda bıraktım. Flash TV açıktı o zamanlar, sanırım 2018-2019 gibi vermişti. Görüntü bozunca bıraktım. :)
Yanlışınız var; şahsen ben TV Em'de bir çok bölümünü izledim 2015 yılında..

M

mooncizgi

magnum

Yanlışınız var; şahsen ben TV Em'de bir çok bölümünü izledim 2015 yılında..

Hımm. O zaman ben görmemişim. 2015'te Sabrina Tatlı Cadıları da verdi, A takımını da verdi. Hepsini kaydederken onu nasıl görmedim yahu. :O Chuck Norris'in Teksas Rangers dizisini de vermişti. Hatta bir bunu görmemişim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,929
İstanbul
Hımm. O zaman ben görmemişim. 2015'te Sabrina Tatlı Cadıları da verdi, A takımını da verdi. Hepsini kaydederken onu nasıl görmedim yahu. :O Chuck Norris'in Teksas Rangers dizisini de vermişti. Hatta bir bunu görmemişim.
O dönem, saydıklarınızın dışında "Küçük Ev", "Smith ve Jones", "Görevimiz Tehlike" gibi bir çok nostaljik diziyi de verdi. Muhtemelen sizin kayıt ettiğiniz zaman dilimine denk gelmemiştir.

M

mooncizgi

Magnum P.I.

O dönem, saydıklarınızın dışında "Küçük Ev", "Smith ve Jones", "Görevimiz Tehlike" gibi bir çok nostaljik diziyi de verdi. Muhtemelen sizin kayıt ettiğiniz zaman dilimine denk gelmemiştir.

Aynen, onlar da vardı; Küçük Ev, Görevimiz Tehlike, Teksas Rangers.. Flash TV de tekrar Türksat'a geçeceklerini haber verdiler ama açamadı gittiler yav!.. Yine takip ediyorum, açıldığında eski yayınlarından verebilecekleri ihtimali belli.