Ziyaretçiler (V-The Visitors) dizisi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
rafdqk_X.jpg

Devasa uzay gemileriyle, yabancı evrenlerden dünyamıza kötü niyetle gelen yaratıklarla, az sayıdaki insanın dünyamızın işgaline karşı verdiği özgürlük mücadelesini konu alan güzel bir bilimkurgu dizisiydi.

Bunlar dışarıdan insan gibi gözükse de aslında hepsi birer sürüngenvari canlılardı. Fare, örümcek vs hayvanları hapur hupur yerlerdi..

Kendilerini dost olarak tanıtıp, yaşamlarını sürdürebilmek için dünyadaki bazı kimyasal maddelere ihtiyaçları olduğunu ve bunların karşılığında bir çok konuda (örneğin kanser tedavisi) insanlara yardım edeceklerini söyleyerek işbirliği teklifinde bulunmuşlardı.

Ancak cesur bir gazetecinin, ziyaretçilerin ana gemisine sızarak gizli bazı bilgileri ele geçirip, kamerasıyla gerçek yüzlerine ait görüntüleri çekmesiyle maskeleri düşmüş; asıl amaçlarının Dünya’daki suyun tamamını ele geçirerek, insanların bir kısmının beyinlerini yıkayarak kendi askerleri haline dönüştürmek, geri kalanı da yiyecek maddesi olarak kullanmak olduğunun farkına varmışlardı.

Dünya için verilen bu bağımsızlık mücadelesinde ziyaretçiler üstün teknolojilerine rağmen, insanoğlunun aklına mağlup olmuşlardı..

hp_De_LLp.jpg

Son düzenleme:

haşim ünvan

Kıdemli Üye
15 Haz 2012
233
291
istanbul
Bir zamanlar video kasetlerin moda olduğu dönemlerde video kasetler havalarda uçuşurken cuma günleri elinde iki bavul ve büyük naylon torbalarla kaset getiren biri vardı iş yerine. O zamanlar tanıştım bu diziyle ve müptelası olduk ailece. Rahmetli babam özellikle. Daha cuma akşamından iki kaseti seyrederdik. Sağolun sayın Baltimora, 1985-1986 yıllarını yaşattınız bana...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Bir zamanlar video kasetlerin moda olduğu dönemlerde video kasetler havalarda uçuşurken cuma günleri elinde iki bavul ve büyük naylon torbalarla kaset getiren biri vardı iş yerine. O zamanlar tanıştım bu diziyle ve müptelası olduk ailece. Rahmetli babam özellikle. Daha cuma akşamından iki kaseti seyrederdik. Sağolun sayın Baltimora, 1985-1986 yıllarını yaşattınız bana...

Rica ederim sevgili Haşim abi,

sizlere bir nebze de olsa nostaljik duygu tattırabildiysem ne mutlu bana..

Bu arada merhum babanıza da buradan rahmet diliyorum.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun..

Son düzenleme:

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Nette yaptığım araştırmalarda maalesef bu diziyi izleme şansımız yok. Ancak DVD'sini alıp izleyebilirsiniz.
Ama 2009 versiyonunu internette bir çok yerde bulabilirsiniz. Bence yeni versiyonu da oldukça başarılı..

Yazıyı okuduğum günden beri arıyorum, bu gün bulabildim. 2 sene önce tamamını bulmuş ve tekrar izlemiştim bu diziyi, ancak izlediğim siteyi tekrar bulamadım, sanırım o da yasaklanan siteler arasına girdi. Sanırım bütün bölümleri yok, detaylı bakmadım ama umarım işine yarar..

Diğerinde link yazmayı unutmuşum :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Yazıyı okuduğum günden beri arıyorum, bu gün bulabildim. 2 sene önce tamamını bulmuş ve tekrar izlemiştim bu diziyi, ancak izlediğim siteyi tekrar bulamadım, sanırım o da yasaklanan siteler arasına girdi. Sanırım bütün bölümleri yok, detaylı bakmadım ama umarım işine yarar..

Diğerinde link yazmayı unutmuşum :)

Paylaşım için teşekkürler. En kısa sürede mevcut bölümleri izleyeceğim. :)

Böyle güzel paylaşımların devamının gelmesini temenni ederim.

Sevgi ve saygı ile..

Son düzenleme:

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Paylaşım için teşekkürler. En kısa sürede mevcut bölümleri izleyeceğim. :)

Böyle güzel paylaşımların devamının gelmesini temenni ederim.

Sevgi ve saygı ile..

Rica ederim, bu diyara bir katkım olabildiyse en sonunda ne mutlu bana. :)

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,727
Klasik dizide Diana'yı oynayan Jane Badler, yeni versiyonda da dizide yeralmıştı. Yeni versiyondaki lider olan soğuk hatun da fena değildi ama Diana başkaydı tabii.

Bir Çanakkale gezim sırasında dinlenme tesislerinden birinde 4 VCD'lik bir kolaja rastlamıştım. Dizinin ilginç hikayelerini biraraya getirip 4 küsur saatlik bir özet yapmışlar. Üstelik seslendirmeler de sanki TRT'nin seslendirmesi gibi geldi bana.

Wtc5_Qp_Z.jpg

Selamlar
Lami Tiryaki

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Eskilerin muhabbeti bile bir başka tatlı oluyor...
Geçmişi bunca andığıma ve özlemini çektiğime göre iyiden iyiye yaşlandım herhalde... :)
Konuyu açan, yorum yapan tüm dostlara teşekkür ederim...
Hastaya ilaç gibi geldi doğrusu...

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,066
Bursa
Bir Çanakkale gezim sırasında dinlenme tesislerinden birinde 4 VCD'lik bir kolaja rastlamıştım. Dizinin ilginç hikayelerini biraraya getirip 4 küsur saatlik bir özet yapmışlar. Üstelik seslendirmeler de sanki TRT'nin seslendirmesi gibi geldi bana.

Selamlar
Lami Tiryaki
Cumartesi gecesi seyretmek için bekler dururdum. Zamanımız video kasetlerin vakti olduğundan tüm bölümlerini kasetlere almış daha sonrasında tekrar tekrar seyretmenin keyfini çıkartım. Lami üstadımızın bahsettiği VCD kısmını gördüğüm zaman almıştım fakat Tv ekranlarındaki dizinin tadını hiç vermedi.

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
Ben bu diziyi ilkokul çağlarımda izlemiştim. Hayal meyal hatırlıyorum. Karakterlerin yüzlerini, tek bir sahnesini bile hatırlamıyorum. Ama hatırladığım şey, etkileyici bir dizi olmasıydı. O yıllarda çocuk kafayla bir ara kendi kendime demiştim ki, acaba annem, babam, akrabalarım, arkadaşlarım falan da bu uzaylılardan mı. Bana oyun mu oynanıyor... :)

Bu türü sevenler John Carpenter'ın yönettiği şu filme de göz atsınlar. Kısmen benzer bir konu. 1988 - They Live (Yaşıyorlar)

www.imdb.com/title/tt0096256/

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Bu türü sevenler John Carpenter'ın yönettiği şu filme de göz atsınlar. Kısmen benzer bir konu. 1988 - They Live (Yaşıyorlar)

www.imdb.com/title/tt0096256/
Çok güzel bir benzetme yapmışsınızdır. Aslında dizi olarak yayınlansa çok daha iyi olurdu. Filmi defalarca izlesem de her seferinde ayrı bir keyif alıyorum zira izledikçe salt bir bilimkurgu filmi olmadığını, alt metinleri okuyarak ta o yıllardan günümüz dünyasına bir takım önemli mesajlar verdiğini çok daha iyi kavrıyorum.

Borarenan

Kıdemli Üye
24 Şub 2022
133
362
O filmi oturup ifşa etmeye kalksam, inanın sayfalarca ifşa yazısı çıkar ortaya. Uzaylı Reptilian, Annunaki, mavi kan ırklarının insan formuna dönüşüp dünyanın efendileri olmaya çalıştıkları mı dersiniz (bu teori uydurmadır, gizli örgütlerin kendi kandırmacasıdır), duvarlardaki afişlere, ambalajlara, sokak levhalarına, kitap-film kapaklarına vb. sayısız yere subliminal mesajlar eklenmesi mi dersiniz... Bunun gibi bir sürü ifşalık şey var. Ve hepsi olmasa da bazısı günümüzde bile yaşanan entrikalarla örtüşüyor evet. Örneğin o hemen her yere subliminal mesajlar eklenme olayı. O filmi normal bir izleyici çok anlayamaz aslında. Komplo teorileri, gizli gerçekler, ezoterik konular, kodlamalar, ifşalar vb. konularda bilgileri olanlar tam anlayabilirler. Ama sinematik açıdan güzel filmdir.

Davut5000

Yeni Üye
22 Eyl 2021
27
26
Eskiden her hafta yayınlanırdı. Güzel bir bilim kurgu aksiyon dizisi. Teşekkür ederim.