Gümüş Kaşıklar (Silver Spoons) dizisi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
G-m-Ka-klar.png

Richie Rich'in adeta dizi versiyonu gibi bir yapımdı. Başrolde oynayan, 'Şampiyon' filminden tanıdığımız Ricky Schroder da zaten tip olarak Richie Rich'in tıpkısıydı. Bu dizi sayesinde Anglosaksonların "ağzında gümüş kaşıkla doğmak" deyimini öğrenmiştik.

Hikaye, çocuk ruhlu, çok zengin bir Playboy olan Edward Stratton'un yaşadığı bir haftalık evlilikten bir oğlu olduğunu öğrenmesiyle başlıyordu. İşte bu oğlan Ricky idi. Edward oğlunu muhteşem malikanesine getirtince Ricky için bir eli yağda ötekisi balda bir hayat başlamıştı. Çünkü babası oyuncak fabrikası patronu idi ve malikane ilgi çekici inanılmaz oyuncaklarla doluydu; uzayıp giden trenler, çeşitli büyük oyun makinaları, bilardo, tilt ve daha neler neler.. Ricky bu muhteşem evde, inanılmaz oyuncaklarla yaşamın tadını çıkarırken bize de hayıflanarak televizyon ekranında onu izlemek düşmüştü..

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311
Nostalji için teşekkürler sevgili "Baltimora".
Silver Spoons'un tema müziği ve oyuncu kadrosu da şuymuş:
(Not: Ben diziyi hiç hatırlayamadım doğrusu. TV'ler renkli miydi acaba o zaman?)

Silver Spoons tema müziği

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Nostalji için teşekkürler sevgili "Baltimora".
Silver Spoons'un tema müziği ve oyuncu kadrosu da şuymuş:
(Not: Ben diziyi hiç hatırlayamadım doğrusu. TV'ler renkli miydi acaba o zaman?)

Silver Spoons tema müziği
Paylaşım için teşekkürler Sevgili Scanfan.

Dizi 80'lerin ikinci yarısında renkli olarak oynamıştı. Bu arada dizide Edward'ın asistanı ve daha sonraki bölümlerde sevdiği kadın olan Kate'i canlandıran Erin Gray'i, TRT'de daha önceden gösterilen "25. Yüzyıl" adlı dizide Albay Wilma Deering rolüyle de izlemiştik.