Logan'ın Kaçışı, UFO ve diğerleri

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Çocukluğumun o muhteşem (bana ve o zamana göre) dizilerinin en güzellerini paylaşmışsınız. Uzay 1999, Savaş Yıldızı Galactica, 25. Yüzyıl, Ziyaretçiler, Zaman Yolcuları, Atlantis'ten Gelen Adam, Mc Gyver, Kara Şimşek... :)

Benim aklıma bir de şunlar düştü:

ve bunlar:

Alacakaranlık Kuşağı da 80'ler miydi (öyle hatırlıyorum), yoksa 90'lar mı?

Bu (Zaman Tüneli) sanırım daha eskiydi... 70'ler?

Bir de şu vardı, "Esteban" adıyla yayınlanıyordu sanırım. Yatılı okuduğumdan ve pazar akşamları okula "teslim olmak" zorunda olduğumdan, seyredemiyordum, içimde hala ukdedir...

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Değerli dostum, Ufo dizisi ülkemizde "Uzaydan Gelenler" adı altında yayınlandığını hatırlıyorum. Blake'in Yedilisi'ni altyazılı olarak bulabilirsin. Hava Kurdu bir kanalda halâ hafta sonları oynuyor diye biliyorum. Zaman Tüneli dizisinin sadece ilk bölümü (benim çevirim) altyazılı olarak forumda da var. Şimdi gelelim Alacakaralık Kuşağı'na; ilk yayın tarihi 1959 - 1964 yılları arasında 5 sezon toplam 156 bölüm. İkinci yayın 1985 - 1989 yılları arasında 3 sezon toplamda 65 bölümdür. Üçüncü yayın 2002 - 2003 yılları arasında bir sezon toplamda 43 bölümden oluşuyor. Son olarak günümüzde tekrar çekimlerine başlanmış olan dizi ikinci sezonuna başlamış bulunmakta. Çoğu bölümünü Türkçe dublaj olarak internette bulabilirsiniz. Forumumuzda da her yayın yılına ait örnekler " Türkçe dublaj diziler" bölümümüzde mevcuttur.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Üstadım bahsettiğiniz dizilerin neredeyse tamamı İngilizce olarak net ortamında var; Türkçe'sine gelince Uzay 1999, Savaş Yıldızı Galactica, Ziyaretçiler, Mc Gyver ve Kara Şimşek dönem dönem yüklenip sonra telif hakkı nedeniyle maalesef kaldırılıyor. Bu dizilere ulaşmak için arada sırada nette sörf yapmanızı tavsiye ederim bu hususta. Bu arada paylaşımlarınız için teşekkür ederim.