Macera Peşinde (Tales of The Gold Monkey) dizisi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
tales-of-the-gold-monkey-b.jpg

80'lerde TRT'de yayınlanmış 'Mister Nova'ri bir diziydi. Baş roldeki kahramanımız Jake Cutter, çift pırpırlı deniz uçağı ve tek gözlü köpeği Jack ile her bölümde maceradan maceraya koşardı. Bu maceralarda hazineler, gizemli kabileler, tılsımlı objeler ve daha nicesi ekranımıza konuk olurdu. Dizinin geçtiği zaman dilimi muhtemelen 1930'lu veya 1940'lı yıllardı.. Bu diziyi daha detaylı hatırlayanlar katkıda bulunursa sevinirim.
www.youtube.com/watch?v=YdFN6agkNnQ

Son düzenleme:

ostrakismos

Süper Üye
13 Ocak 2019
160
423
izmir
Sayın, Baltimora bu değerli yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim. Diziyi hatırlıyorum; Uçağı, sevimli köpeği ve bir de alkolik rahibi. O yıllarda çok hoş ve sürükleyici bir yapımdı. O dönemlerdeki yaşım itibari ile dizinin hayranıydım. Dediğiniz gibi Sanki Mister No’nun ekrandaki hali.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,638
Severek izlerdik zamanında. Bu dizileri yayımlayan yerler var mı acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,212
3,864
Osmaniye
Macera Peşinde dizisini daha önceden torrent sitelerinden birinde bulmuş ve tamamını indirmiştim. Maalesef İngilizce olan dizinin altyazısı olmadığından, çeviri için de İngilizcem yeterli olmadığından altyazı yapamamıştım. Sanırım büyük ihtimalle bilgisayarda yer kaplıyor diye sildim. Üzgünüm.