Calvin Roberts..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
z_Fa_Eps3.jpg

Türkiye'de; Fenerbahçe, Çukurova ve Galatasaray'da forma giyen, efsanevi ABD’li “power forvet” basketçiydi. 2.03’lük boyu, iri yarı bir fiziği ve de çıkardığı birbirinden muhteşem oyunlarla kendini bizlere hayran bırakırdı. En çok da attığı smaçlar meşhurdu; gene bir maç sonrası ertesi gün okulda arkadaşlarla muhabbet ederken ağzımdan “ulan gördün mü Calvin nasıl ayı gibi saçma yaptı” dediğimi hatırlıyorum. Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe’nin en çok çekindiğim bir o kadar da sempati duyduğum bir şahsiyetti kendisi.. Fenerbahçeliler'in "Süperman" lakabını taktıkları bu yıldız oyuncu Galatasaray’a transfer olduğunda dünyalar benim olmuştu…

Son düzenleme:

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Ben de bir Fenerbahçeli olarak, maçlarda Galatasaraylı oyuncu Paul Dawkins'den çekinirdim.

İkisi pek çok kez karşı karşıya gelirdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Ben de bir Fenerbahçeli olarak, maçlarda Galatasaraylı oyuncu Paul Dawkins'den çekinirdim.

İkisi pek çok kez karşı karşıya gelirdi.

Güzel bir tespit. Dawkins'in bu kadar başarılı maçlar çıkarmasında ekürisi Michael Scearce (Maykıl Sikörs)'ün de payı vardır.

Bu sıradışı uzun boylu Amerikalı oyun kurucumuz; uzun boynu, öne doğru sarkık top sürüşü ve geriye çekilerek attığı şutlarla Paul Dawkins ile süper bir ikili oluşturmuşlardı.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Fırt'ın 9 Ekim 1984 tarihli 448. sayısı,
FB'li Calvin Roberts'ı (Sonradan GS'li) misafir etmiş..

F_rt_012.jpg