İlk yabancı 'Gol Kralı' Tarık Hoçiç..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
50262836547_8cc32b34cd_o_d.png

80’lerin ilk yarısında Galatasaray taraftarının sevgilisi olan Boşnak asıllı Yugoslav forvetimizdi.. 7 numaralı formayı giyen Hoçiç, ekürisi Seydiç ile beraber özellikle Fenerbahçe'nin başına bela olmuştu. Ayrıca Türkiye'de "Gol kralı" olan ilk yabancı futbolcu sıfatını kazandı. Göğsünde “Meban” reklamı olan, parçalı formalı bir posteri uzun süre duvarımı süslemiştir. .

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
1951 doğumlu Tarık Hoçiç, Yugoslavya'nın Zelezniçar ve Ljubliana takımlarında top koşturduktan sonra Ajax'a geçmiş burada hiç forma giyme şansı bulamadan Belçika'nın FC Liege kulübüne transfer olmuştur. FC Liege'de 2 yıl oynadıktan sonra, 29 Mart 1982'de, Özkan Sümer'in teknik direktörlüğünü yaptığı Galatasaray futbol takımıyla idmana çıkmış ve idman sonrası Özkan Sümer'in direktifleri doğrultusunda kendisiniGalatasaraylı yapan 5 milyonluk kontrata imza atmıştır. Özkan Sümer'in Hoçiç'i beğenmesindeki en büyük etmenler deneme maçındaki müthiş şutları ve hava hakimiyetinin yüksek olması olmuştur..

Tarık Hoçiç ayrıca 15 kez, Yugoslav Genç Milli takımında yer almıştır..

50262668321_3807c4db56_w_d.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Hoçiç, Galatasaray formasını ilk kez, 07 Nisan 1982'de, İnönü stadyumunda 39.949 biletli seyircinin tıklım tıklım doldurduğu trübünler önünde, Federasyon Kupası çeyrek final ilk maçında Fenerbahçe'ye karşı giymiştir. Galatasaray'ın 2 -0 kazandığı bu maçta, Cüneyt'in 38. dakika golünden bir dakika sonra ustaca bir kafa vuruşuyla Galatasaray'ın ikinci golünü kaydetmiştir..

Ayrıca Galatasaray'ın bu galibiyetiyle Fenerbahçe karışmış. Dönemin Fenerbahçe teknik direktörü Friedl Rausch, başkan Ali Şen'e istifasını vermiştir.

Bu maçın rövanşında da bir gole imzasına atan Hoçiç, 2 - 2 biten müsabaka sonunda, Galatasaray'lı taraftarlara, Fenerbahçe'yi saf dışı etmenin yanında, yeni golcüleri olduğunu da göstermiştir.

Bu maç sonunda Galatasaray taraftarı Hoçiç'i tüm içtenliğiyle bağrına basmıştır..

50262708401_c66e8c03ea_o_d.png

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
50262902887_cdc8b96cf0_w_d.jpg

Fenerbahçeli duayen spor yazarlarından İslam Çupi'nin, 14 Ocak 1984 tarihli Milliyet gazetesi'nin spor sayfasında kaleme aldığı "Tarık Hoçiç" başlıklı yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum. Böylece tarihimizde önemli yeri olan bu futbolcumuzu tanımayan kardeşlerimizin tanımasına yardımcı olmuş olacağımı sanıyorum.

Topa vururken kaleciye bakan tek forvet: HOÇİÇ!.

Hoçiç, ligin ilk yarısında futbolsevere devlet zoru ile değil, kendi rızasıyla şunu dedirtmiştir; "Türkiye'de oynayan en kaliteli Yugoslav..."

Hoçiç, Türkiye'ye geldiği ilk yıl futbola ve Galatasaray'a pek alışık değildi. Maçlarda 30 yaşında, yüzme bilmeyen bir adamın sırtından denize itilmesinin sonunda gösterebileceği paniğin tıpkısını ceza sahaları içinde, yani karada gösterdi.

Hoçiç, Türkiye'ye gelmeden önce Avrupa'nın sayılı futbol saraylarından Ajax'ta üç yıl yedek beklemiş...

Saray'da yedeklik, herhalde gecekondudaki bekçilikten iyidir.Hoçiç yedek olarak asilleri seyrederken yeterince asaletleri almış.

İnsan Ajax'ta üç yıl top şişirse, şişirdiği şeye nasıl vuracağını, nasıl tutacağını, nasıl oynayacağını bizden iyi öğrenir.

Ajax sarayından Türkiye kasabasına, 30'a yaklaşan yaşı ile düşen Hoçiç, bu yıl ligin birinci devresinde saray sandığında ne kadar futbol asaleti varsa, sahalara döktü..

Hoçiç, havada iyi duran ve de iyi vuran bir adam..

Kafa gollerindeki rahat portresi, kurulmuş bir oyuncak uçak görünümü vermektedir. İkili mücadelelerde kalçalarını ve sırtını rakibini hareketsiz bırakmada çok iyi kullanıyor. Özetle, ikili mücadelelerde pek vurgun yemiyor.

İki ayağında da hem kundura, hem de enteresan golleri var.

Hoçiç, Türkiye'de iki ayağıyla topa vurmadan önce kaleci hareketlerine bakan tek forvettir. Topa vurmadan önce kafası topun üstünde namaz kılmada değil, kalecinin erken hareketlerini kollamadadır.

Hoçiç'in bu yolla avladığı kaleciler koleksiyonunda, Fenerbahçeli Yaşar dahil, bir bidon ünlü vardır..

Hoçiç, özellikle gol bulma bölgesinde poziyon bulma mucididir. Türkiye'de forvetler için gol pozisyonu bulma "Amerika'nın keşfi" kadar güçleşmişken, Hoçiç kaptan, gol denizlerinde kolaylıkla seyretmektedir.

Kusuru, kamburu, eksiği yok mu var.. Sahada, otobanlarda cirit atan BMW'lerin, Ferrari'lerin arasındaki 36 model Ford gibidir.

Ağırdır..

Ağırlığı sebebiyle depar golleri atmaya hazırlanırken, çoğunlukla tevkif edilir. Geceyi genellikle "geri dörtlü" isimli nezarethanede geçirir.

Hoçiç sık sık ağırlığı yüzünden, tevkif edilmese, attığı golü bugün ikiyle çarpardık.

Hoçiç'in yaşı bugün 30'u geçti. Belki birileri çocuğa, "ağır ol da molla desinler" öğüdü yapmış olmasın.

Kaynak: İslam Çupi / 14 Ocak 1984 tarihli Milliyet gazetesi, 11nci sayfa

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
50262911127_b79648ab25_o_d.png

29 Mayıs 1984 tarihli Milliyet gazetesinin 11nci sayfasından bir haber..

Hoçiç: "Dünyada Galatasaray taraftarı gibi bir taraftar sevgisi görmedim"

Günlerden Cumartesi..

Ali Sami Yen stadının kapısı Galatasaray - Sakaryaspor maçından sonra "ana baba" günü...

Sarı-kırmızı taraftarlar Galatasaraylı futbolcuların çıkmasını bekliyorlar..

Futbolcular çıkar çıkmaz da başlıyorlar;

"Hoçiç...Hoçiç...Hoçiç..." demeye,

Hoçiç'i omuzlarına alıyorlar ve arabasına kadar götürüyorlar...

Hoçiç taraftarların omuzlarında gözyaşlarını tutamıyor...Ve duygularını dile getiriyor:

"Kendi memleketimde oynadım... Belçika'da top koşturdum... Böylesine bir sevgi görmedim.."

Hoçiç'in ligi gol kralı olarak bitirmesi onları çok sevindirmiş..

Yugoslav futbolcu, "Galatasaray'a elimden geldiğince faydalı olmaya çalıştım", sanıyorum oldum da!...

1974 yılında Yugoslavya ikinci ligi takımlarından Famos'ta top koşturan Hoçiç, tam 28 gol atmış. 1979-80 sezonunda ise Belçika'nın FC Liege takımında tam 18 golü var..

"Ama" diyor "Hoçiç", "böylesine bir sevgi hiç bir yerde görmedim..."

"Hoçiç" eğer Galatasaray ile anlaşamazsa Türkiye'de kalmayacağını belirtiyor ve nedenini şöyle açıklıyor:

"Galatasaray'dan çok memnunum... Futbolcu arkadaşlarımdan, taraftarlardan da şikayetim yok.. Ben Türkiye'de başka takımda oynamam... Çünkü başka takımın formasını giyip Galatasaray'a karşı top koşturmam.. Sarı-kırmızılı taraftarlara karşı olamam.."

Futbolunu Galatasaray'da noktalamak istediğini anlatan Hoçiç... "Benim için para önemli değil... İkinci planda kalır.. Galatasaray benim ikinci yuvam.." diyerek sözlerini bitiriyor..

Kaynak: 29 Mayıs 1984 tarihli Milliyet gazetesi, 11nci sayfa

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Çok hırslı bir futbolcu olan Hoçiç'in yedek kalmaya asla tahammül edemezdi.. Bu yüzden Özkan Sümer'le ters düşüp 1984-85 sezonunda 6 milyon TL'ye Sarıyer'e transfer olmuştur. Bu transferden Galatasaray ise 12 milyon kazanmıştır..

50262081213_d1a8b23ec3_w_d.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Hoçiç'le beraber "belalı ikili"'yi oluşturan, gol yollarındaki diğer
etkili ismimiz ise diğer Yugoslav futbolcumuz Mirza Seydiç'ti...

Galatasaray seyircisi bu ikili için bir çok beste yapmıştır.
"Korkuyor musun Kanarya? Hiç bakmıyorsun bu yana!..
Uzaklardan geliyoruz SAMİYEN'de bekliyoruz.
SEJDİÇ'im HOÇİÇ'im hepsi de Fenerbahçe için!...
Aman Allah CİMBOM geliyor.."

bestesi bunlardan sadece biridir....

50262935467_3e32aff9b3_o_d.png

Tarih 2 Kasım 1983... Öner ve Seydiç'in golleri ile Galatasaray'ın 2-1 kazandığı Kadıköy'deki bir maç. Soldan: Bülent, Adnan, Fatih, Metin, Raşit, Haydar, Hoçiç..
Arkası dönük olan ise ekurisi Seydiç.
:)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Yer: İnönü Stadı.. Tarih: 24 Mart 1984.. Galatasaray lig maçında, Ankara'nın köklü kulüplerinden Gençlerbirliğini, Hoçiç'in iki, Seydiç'in bir golüyle 3-0 uğurluyor..Fotoğrafta Hoçiç'in takımımıza kazandırdığı ilk gol gözüküyor. Kaleci Okan ve İsmail ise çaresiz golü izliyor..

50262929077_eaf295f507_o_d.png

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Çok hırslı bir futbolcu olan Hoçiç,
hakemin kesin penaltısını vermediği bir Fenerbahçe maçı sonrası hırsından ağlıyor..

50262115353_b95e6f8874_w_d.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Aşağıdaki karelerde; Hoçiç'in Galatasaray'da ilk kez forma giydiği,
Fenerbahçe ile oynanan Federasyon Kupası maçı sonrası, taraftar tarafından trübüne çağırıldığında Fatih Terim kendisine yardımcı olması görünüyor.. (Tarih 7 Nisan 1982)

50262121748_78570c15ba_o_d.png

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Tarık Hoçiç dönemin popüler spor dergilerinden "Maç Spor Magazin"in kapağında.
(6 Kasım 1982 / Sayı 9)
50262792856_98180d5a40_o_d.png

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Tarık Hoçiç futbolu kadar,
örnek kişiliği ile de taraflı tarafsız her kesimin sevgisini kazanmış bir futbolcuydu.

50262162183_6401dfa0d8_o_d.png

Son düzenleme:

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs
Hosiç'i çok iyi hatırlıyorum.Yanılmıyorsam şimdilerde Saraybosna'da lokanta işletiyor.
Gazetelerde, Galatasaray posterleri ile dolu lokantasının resimleri çıkmıştı.

Galatasaray'da kısa bir süre forma giyen ve bir trafik kazası sonucu vefat eden kaleci Kajganiç'i hatırladım. Ama o galiba Hosiç'ten önce idi.

Bir de aldığı transfer paraları Türk lirası olarak ödenince paraları yere atan Polonya'lı Kosecki'miz vardı!

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Hosiç'i çok iyi hatırlıyorum.Yanılmıyorsam şimdilerde Saraybosna'da lokanta işletiyor.
Gazetelerde, Galatasaray posterleri ile dolu lokantasının resimleri çıkmıştı.

Galatasaray'da kısa bir süre forma giyen ve bir trafik kazası sonucu vefat eden kaleci Kajganiç'i hatırladım. Ama o galiba Hosiç'ten önce idi.

Bir de aldığı transfer paraları Türk lirası olarak ödenince paraları yere atan Polonya'lı Kosecki'miz vardı!

Evet, Hoçiç'in bahsettiğiniz üzere; Saraybosna'da sarı-kırmızı renklerle donanmış "Galatasaray" isimli bir lokantası var. Kulübümüz kendisine 2012 yılında bir maç öncesi; "Galatasaray Efsanelerini Anıyor" projesi kapsamında bir ödül vermiştir. Aynı akşam kendisi ilk defa maça çıktığı Galatasaray formasını Galatasaray Müzesi'ne hediye etmiştir. (Tarık Hoçiç, Galatasaray formasını ilk kez Türkiye Kupası Çeyrek Finali'nde Fenerbahçe karşısında giymiş ve 2-0 kazandığımız o maçta bir de gol atmıştır.)

Merhum Kajganic'e gelince; 1976-77 sezonunda Kızılyıldız'da şampiyonluk yaşadıktan sonra; 1977-78 sezonunda, Cosmos'a giden Yasin Özdenak'ın yerine Galatasaray'a transfer olmuştur. 1977-78 sezonunda sadece 6 maç oynadıktan sonra Silivri yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybetmiştir. Toprağı bol olsun...

Roman Kosecki ise büyük ama müptezel bir futbolcuydu. Bu yüzden asla bir "Hoçiç" olamamıştır..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Galatasaray; 1982-1983 Sezonu Kupa Galipleri Kupası 1. Tur 2. maçında, 29 Eylül 1982 Çarşamba günü, deplasmanda Finlandiya'nın FC Kuusysi Lahti takımıyla karşılaşıyor. İlk maçı İstanbul'da 2-1 kazanan Galatasaray bu maçta sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrılarak adını kupada 2. tura yazdırıyor. Galatasaray'ın golünü 88. dakikada Tarık Hoçiç (0-1), rakibin golünü ise 90. dakikada Jorma Kallio atıyor.
Bugün mizah dergilerine göz atarken 3 Ekim 1982 (Sayı 526) tarihli GIRGIR dergisinde maçla ilgili bir karikatüre rastladım ve sizlerle paylaşmak istedim..

50262862136_7669d4d2b5_o_d.png

Son düzenleme:

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Tarik Hodzicin, Sarajevo'da, Başçarşı'da açtığı ve Cevapdzinica Galatasaray ismini verdiği Bosna köftecisi dükkanının menüsü.

Ön yüz

Cevapnica%20Galatasaray_zps9wafpk8t.jpg

Arka yüz

Cevapnica%20Galatasaray%20Menu_zpsjf76al8o.jpg

Bu da kendisinin son hali

Dr%20Zeko%20amp%20Tark%20Hodzic_zpsekos2fo2.jpg

Köfteleri muhteşem.
Sarajevo'ya gidenlere tavsiye ederim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Sevgili Drzeko, menüdeki isimlerden bazıları bizdeki isimlere benziyor. Birkaç dikkatimi çekti:
Kajmak = Kaymak
Sudzuke = Sucuk
Jogurt = Yoğurt vs gibi. Özellikle ekmek için "somun" kelimesini kullanmaları hoşuma gitti. Çukurova'da büyüdüm, orada fırından ekmek alınmaz, somun alınırdı :)
Bu arada bizdeki kelimlerden Coca Cola'yı unutmuşum, nerde olsa tanırım :D
Ha, unutmadan, fotoğraftaki diğer bey, siz misiniz?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Hey gidi koca çınar.. Maşallah hala zinde gözüküyor, saçları gitmese en az 10 yaş daha genç gösterir.. Bu arada geçen sene; tribünden 20'li yaşlarda bir kardeşim mekanını ziyaret etmiş. Resimleri bizlerle de paylaştı. Yemeklerini de öve öve bitiremedi. Bir de Hoçiç'i görünce eli ayağı fena titremiş.. Bunu fark eden Hoçiç de babacan bir tavırla ona sımsıkı sarılmış.. ve kardeşimizin tüm çekingenliğini almış.. İşte böylesine güzel bir insandır Hoçiç..

Paylaşımınız için teşekkürler drzeko..

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Sevgili Drzeko, menüdeki isimlerden bazıları bizdeki isimlere benziyor. Birkaç dikkatimi çekti:
Kajmak = Kaymak
Sudzuke = Sucuk
Jogurt = Yoğurt vs gibi. Özellikle ekmek için "somun" kelimesini kullanmaları hoşuma gitti. Çukurova'da büyüdüm, orada fırından ekmek alınmaz, somun alınırdı :)
Bu arada bizdeki kelimlerden Coca Cola'yı unutmuşum, nerde olsa tanırım :D
Ha, unutmadan, fotoğraftaki diğer bey, siz misiniz?

Sevgili Shoryuken, bizden daha başka kelimeler de var o menüde.
Biftek, Dulbastija (Culbastiya okunur) (Külbastı), Cevapcic (Küçük kebap) Salate (Salatalar) gibi.

Bu arada Hodzic'in yanındaki bendenizim.
Geçen Eylülde kızkardeşimle Bosna'ya gitmiştim ve Hodzic'e uğramamak olmazdı.
Her ne kadar Fenerbahçeli olsam da, Hodzic'in köftesini yemeden Türkiye'ye dönemezdim.

Son düzenleme:

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,293
İstanbul
Hodzic'in pide (pitica) arası cevapları. Yanında kajmak ve yogurt'la beraber.

Cevap_zpsborj3ftf.jpg

Her ne kadar Fenerbahçeli olsam da Hodzic'e aldığım hediye Galatasaray Store'dan. 4 yıldızlı GS forması.

Hediye_zpsb7wpjsxv.jpg

Bu da kızkardeşimle Başçarşı'da Türk çayı içtiğimiz kafeteryada asılmış Türk ve Bosna Bayrakları.

Bayraklar_zpsztm33013.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Bugün gene GIRGIR dergisinde Hoçiç'in de misafir olduğu bir karikatüre rastladım.
Derginin yayın tarihi 16 Mayıs 1982...

Karikatür; lig tarihimizde dibe vurduğumuz 1981-82 sezonuna ait.
Beşiktaş'ın şampiyon olduğu bu sezonda, Galatasaray ligi 11'nci bitirirken,
maalesef 29 puanla küme düşen Eskişehirspor ile aramızda sadece 3 puan vardı.

AFau_FSE.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
27 Eylül 1982 (Sayı 47) tarihli HEY dergisinde;
iki kanki Yugoslavımızın röportajı yayınlanmış...

50263275322_fb45dc4f5f_o_d.png

Son düzenleme:

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü
Zaten Hociç gol kralı olduktan sonra türk takımları sadece Yugoslavya'dan oyuncu transfer etmeye başladılar ve menejer oyunlarıyla da çok büyük kazıklar yediler. Nitekim bu oyuncular o kadar çoğalmıştı ki artık futbolun cılkı çıkmıştı. Halen türk takımları akıllanmadı son 2 yılda transferlere bakalım:
Hayroviç (GS)
Dzemaili (GS)
Krasiç (FB)
Markoviç (FB) vb.
Bu oyuncular gram faydalı olmadı, Türk oyunculara yazık...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Zaten Hociç gol kralı olduktan sonra türk takımları sadece Yugoslavya'dan oyuncu transfer etmeye başladılar ve menejer oyunlarıyla da çok büyük kazıklar yediler. Nitekim bu oyuncular o kadar çoğalmıştı ki artık futbolun cılkı çıkmıştı. Halen türk takımları akıllanmadı son 2 yılda transferlere bakalım:
Hayroviç (GS)
Dzemaili (GS)
Krasiç (FB)
Markoviç (FB) vb.
Bu oyuncular gram faydalı olmadı, Türk oyunculara yazık...
Sevgili Ertekin kardeşim; Hoçiç "Gol Kralı" (1983-84 sezonu) olmadan çok daha önce Yugoslav futbolcu furyası başlamıştı. (Bunu başta Kemal Sunal ve Aydemir Akbaş'ın futbol konulu filmlerinden de gözlemleyebilirsin.) Hoçiç'ten sonra da 80'lerin sonuna kadar bu furya devam etti.. 80'lerden sonrakileri furya olarak görmemek lazım zira bahsettiğimiz dönemlerde ülkemize yabancı olarak bir tek Yugoslavlar geliyordu...

ertekin

Süper Üye
22 Ağu 2009
1,913
4,843
Navajo Köyü

Sevgili Ertekin kardeşim; Hoçiç "Gol Kralı" (1983-84 sezonu) olmadan çok daha önce Yugoslav futbolcu furyası başlamıştı. (Bunu başta Kemal Sunal ve Aydemir Akbaş'ın futbol konulu filmlerinden de gözlemleyebilirsin.) Hoçiç'ten sonra da 80'lerin sonuna kadar bu furya devam etti.. 80'lerden sonrakileri furya olarak görmemek lazım zira bahsettiğimiz dönemlerde ülkemize yabancı olarak bir tek Yugoslavlar geliyordu...
Evet o dönemlere şahit olmadım,
Doğrudur, haklısın abim...
Bu arada Fener'e bir 10 numara lazım:D
Yugoslav'da kabulümdür, yeter ki Baliç gibi çıksın. :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Evet o dönemlere şahit olmadım,
Doğrudur, haklısın abim...
Bu arada Fener'e bir 10 numara lazım:D
Yugoslav da kabulümdür, yeter ki Baliç gibi çıksın. :D
Valla Fener'e Yugoslav gelmesi için daha çok beklersin zira 7 ayrı ülkeye bölünen ülkenin toparlanması ancak Zaman Makinesi'nde yolculuk yaparak mümkün olur.. :D

Sevgiyle kal..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Biraz da Tarık Hoçiç'in ekürisi Mirza Seydiç'ten bahsedelim. Seydiç 1982 yılında, Galatasaray'a transfer oldu. 1982-83 ve 1983-84 sezonlarında giydiği Sarı-Kırmızılı formasıyla 52 maçta 24 gol attı. Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Altay ve Bursaspor formasını giydi. 1984-85 sezonunda Bursaspor formasıyla çıktığı 32 maçta 14 gol atarak ligin en iyi yabancısı seçilmiştir.

50263081642_5325de5336_o_d.png

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Tarık Hoçiç'in başını çektiği Yugoslav oyuncu furyasına gönderme yapan bir karikatür. (Hürriyet gazetesi 'Dalga' mizah eki / 5 Mayıs 1984 / Sayı 14)

50262445083_1712bbd4c0_o_d.png