David Bowie - Never Let Me Down (1987)

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
David Bowie
Never Let Me Down
(1987)

4d313837343535.png

albümü dinlemek için lütfen

David Bowie'nin belki en tanınmış çalışması 1987 yılında yayınladığı "Never Let Me Down" albümüdür. 17 Stüdyo albümü ve Türk gitarist Kızılçay'ın da katkıları ile David Bowie Rock/Pop müziğine yeni bir ışık vermiştir. En çok satan albümlerin arasında yer alsada çok eleştiri almıştır hayranlarından. Ve bu eleştiriler sonucunda hayranlarından özür dileme ihtiyacı duyarak 1988 yılında sahne şovlarına ağırlık vermiştir.

01 Day in Day out
02 Time Will Crawl
03 Beat Of Your Drum
04 Never let me down
05 Zeroes
06 Glass Spider
07 Shining Star
08 New York's In Love
09 87 and Cry
10 Too Dizzy
11 Bang Bang

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Son zamanlar sitemize giremediğimden ötürü gündemi kaçırdık. Gene de Dawid Bowie'nin hatırına bir kaç cümle eklemek istiyorum.

Rock müziğinin efsane ismi David Bowie'yi bundan yaklaşık bir hafta önce kaybettik. İngiliz şarkıcı yaklaşık 1.5 yıldır verdiği kanser mücadelesine maalesef yenik düştü.

Bu arada az önce kendisiyle ilgili şu haberi okudum. Bowie, ABD'de ilk kez öldükten sonra liste başı olabilmiş. David Bowie’nin ölümünden sadece 2 gün önce piyasaya çıkan son albümü “Blackstar”, yedi hafta liste başı kalan Adele’in “25” albümünü geçerek Billboard listesinde bir numara olmuş.

Ne ilginçtir ki; kariyeri boyunca son derece etkili bir sanatçı olan Bowie, ABD’de hiçbir zaman büyük bir ticari başarı yakalayamamış.

Toprağı bol olsun..

Son düzenleme:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,459
Kendi Koltuğunda
Son zamanlar sitemize giremediğimden ötürü gündemi kaçırdık. Gene de Dawid Bowie'nin hatırına bir kaç cümle eklemek istiyorum.

Rock müziğinin efsane ismi David Bowie'yi bundan yaklaşık bir hafta önce kaybettik. İngiliz şarkıcı yaklaşık 1.5 yıldır verdiği kanser mücadelesine maalesef yenik düştü.

Bu arada az önce kendisiyle ilgili şu haberi okudum. Bowie, ABD'de ilk kez öldükten sonra liste başı olabilmiş. David Bowie’nin ölümünden sadece 2 gün önce piyasaya çıkan son albümü “Blackstar”, yedi hafta liste başı kalan Adele’in “25” albümünü geçerek Billboard listesinde bir numara olmuş.

Ne ilginçtir ki; kariyeri boyunca son derece etkili bir sanatçı olan Bowie, ABD’de hiçbir zaman büyük bir ticari başarı yakalayamamış.

Toprağı bol olsun..

Neredesin üstadım?!.. Özlettin kendini.. Zoraletin de hep soğudu...

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Ziggy Stardust da yıldız tozu oldu, geldiği yere döndü...Ömür bir kıvılcım kadar kısa. Lakin bu kıvılcımdan ateş yakmayı başaran insanlardandı Bowie... Rahat uyumayı haketti...