Erkin Koray - Sarhoş gibiyim (1983)

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
frl3_Zxl.jpg

Erkin babadan nostalji... Parça "İlla ki" albümündeki ikinci şarkıdır..

Selamlar

Lami Tiryaki

Moderatör tarafında düzenlendi:

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Pikap meşhur Dual galiba :Z güzel :D sağol dostum :) Erkin Baba'sız yaşayamam ;)

Klipteki pikap "youtube" dostum :) Bilemiyorum. Bendeki pikaplar (iki pikap kullanıyorum) Sony ve Sherwood. Sony olanın ağırlık kontrolü olmadığı için tüm çizik ve atlamalara takılıyor. Onu "kalite kontrol" için kullanıyorum.

Asıl plak dinleme işini(plak dinleme işi-güzel türkçem!) Sherwood'la yapıyorum.

Kocaeli'nde bir ara Çizgi Diyarı 45'lik günü mü yapsak acaba?

Selamlar
Lami Tiryaki

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
39
43
denizci
Klipteki pikap "youtube" dostum :) Bilemiyorum. Bendeki pikaplar (iki pikap kullanıyorum) Sony ve Sherwood. Sony olanın ağırlık kontrolü olmadığı için tüm çizik ve atlamalara takılıyor. Onu "kalite kontrol" için kullanıyorum.

Asıl plak dinleme işini(plak dinleme işi-güzel türkçem!) Sherwood'la yapıyorum.

Kocaeli'nde bir ara Çizgi Diyarı 45'lik günü mü yapsak acaba?

Selamlar
Lami Tiryaki

Tamam dostum :) tabii yaparız :d ama yanında :rolleyes: büyük beyaz olmazsa olmaz :mad: e tabii Ali'siz de hiç olmaz yani işte :D 15 Kasım'a İstanbul ayarı çek sevgili dostum ;) bombayı sonra patlatacağım işte :Ğ

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
822
Bu parçadaki baskın (majör) saz elektro bağlama. Çalış tavrına bakılırsa, bağlamayı Orhan Baba (Gencebay) çalıyor gibi.

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Bu parçadaki baskın (majör) saz elektro bağlama. Çalış tavrına bakılırsa, bağlamayı Orhan Baba (Gencebay) çalıyor gibi.

Hanefi dostum, İlla ki albümünde yer alan Sarhoş Gibiyim'deki elektro bağlamayı bestecisi Özer Şenay'ın çaldığı yönünde pek çok bilgi var. Bana da sanki Özer Şenay gibi geliyor. Sonuçta güzel yorum vesselam.

Selamlar
Lami Tiryaki

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729

Tamam dostum :) tabii yaparız :d ama yanında :rolleyes: büyük beyaz olmazsa olmaz :mad: e tabii Ali'siz de hiç olmaz yani işte :D 15 Kasım'a İstanbul ayarı çek sevgili dostum ;) bombayı sonra patlatacağım işte :Ğ

Buradan Kocaeli 45'lik partisi sözünü aldık diyorum :) 18 Ekim'de ADR Güvenlik Danışmanlığı/Eğitmenliği sınavım var. Baba bir sınav. O nedenle 18 Ekim'e kadar kilit vaziyetteyim (Bayram tatili birtaz nefes alma fırsatı verdi Allah'tan). Ondan sonrası için muhtemelen uygun olurum. Siz toplanın yeter ki.

Bu arada laf açılmışken;13-18 Ekim tarihleri arasında Uluslararası ADR Konferansı için Ankara'da olacağım. Müsait olan Ankara'lı Diyar'cılarla buluşmak görüşmek isterim. Haberiniz ola.

Selamlar
Lami Tiryaki

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,926
İstanbul
Erkin Koray'ın Almanya'daki üçüncü albümünden bir parçaymış.

Bu arada elektro bağlamanın çalışı bana da Orhan baba'yı hatırlattı..

Bilgilendirme için teşekkürler üstadım...

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Erkin Koray'ın Almanya'daki üçüncü albümünden bir parçaymış.

Bu arada elektro bağlamanın çalışı bana da Orhan baba'yı hatırlattı..

Bilgilendirme için teşekkürler üstadım...

"İlla ki" plağım dün geldi, keyifle dinledim. Albümdeki bağlamayı kimin çaldığı konusunu da nihayet kesinleştirdim.

Albümdeki bağlama, Özer Şenay'a ait. Erkin baba bizzat arka kapaktaki yazısında belritmiş. Ayrıca albümün kapağını usta Nuri Kurtcebe çizmiş. Erkin Koray ve ekip, kapağı gördüklerinde dilleri tutulmuş, susmuşlar. Nuri Kurtcebe sadece albüm kapağını çizerek destek vermemiş. Ayrıca vokallerde de yeralmış. Toplam 4 kişilik bir ekiple böyle harika bir albüm çıkarmışlar.

Bize de keyifle dinlemek düşmüş.

Selamlar
Lami Tiryaki

Moderatör tarafında düzenlendi: