Barbra Streisand - Woman in Love (1980)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
mkn_OYez.jpg

Güçlü ve tutkulu sesiyle söylediği romantik şarkılarla tanınan ABD'li şarkıcı ve oyuncu Barbra Streisand'ın seslendirdiği en güzel parçalardan biri sizlerle.. 80'lerin unutulmaz slowlarından olan "woman in love"; başta ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Hollanda, Avusturya, İrlanda, Kanada, Norveç, İsveç, İsviçre olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde birinci sıraya yükselerek büyük başarı sağlamıştır.

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,672
İstanbul
Aylar sonra artık bugün youtube'a erişim serbest oldu memleketimde. Yarın ne olacağı belli olmaz; fırsat bu fırsat dinleyebildiğimiz şarkıyı dinleyip, izleyebildiğimiz klibi izleyelim.

Teşekkürler, sevgili Osman.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Geçenlerde dönemin Hey dergisinde okudum. Barbra Streisand 80'lerin başlarında Steven Spielberg ile bir dost toplantısında tanışarak bir birliktelik yaşamış. Lakin herkesin yakında mutlak evlenecekleri gözüyle bakılan bu ilişki bir süre son bulmuş.

Bu minik bilgiyi de forumumuza renk katması açısından paylaşayım dedim. :)

Son düzenleme:

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
348
1,317
Çengelköy
Yanlış hatırlamıyorsam Woman in Love bir Bee Gees bestesi idi.
Hatta Bee Gees ve Barbra Streisand'ın beraberce Woman in Love söyledikleri bir video da vardı galiba.
Muhteşem bir şarkı.
Bir de Memories var Barbra abladan.
Onu da çok beğenirim.
Düzeltme yapıyorum.
Memories değil Memory olacak.
İsim benzerliğinden sıkıntı oldu. :)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Yanlış hatırlamıyorsam Woman in Love bir Bee Gees bestesi idi.
Hatta Bee Gees ve Barbra Streisand'ın beraberce Woman in Love söyledikleri bir video da vardı galiba.
Muhteşem bir şarkı.
Bir de Memories var Barbra abladan.
Onu da çok beğenirim.
Düzeltme yapıyorum.
Memories değil Memory olacak.
İsim benzerliğinden sıkıntı oldu. :)
Haklısınız.. Eser, Bee Gees grubundan Barry Gibb ile Robin Gibb'e aittir.
Lakin bu parça için düet yaptıklarından emin değilim..

Son düzenleme:

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
348
1,317
Çengelköy
Haklısınız.. Eser, Bee Gees grubundan Barry Gibb ile Robin Gibb'e aittir.
Lakin bu parça için düet yaptıklarından emin değilim..
Youtube'da Bee Gees'in hayatta kalan tek üyesi Barry Gibb ile Barbra Streisand'ın bazı düetlerini dinledim.
Fakat Woman in Love adı altında olanlar başka düetlerden alınmış görüntüler galiba.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Youtube'da Bee Gees'in hayatta kalan tek üyesi Barry Gibb ile Barbra Streisand'ın bazı düetlerini dinledim.
Fakat Woman in Love adı altında olanlar başka düetlerden alınmış görüntüler galiba.
Kesinlikle haklısınız. Hepsi diğer düetlerden alınıp, üstüne şarkı eklenmiş videolar. Yani kısacası Barry Gibb'in Barbra Streisand ile "Woman in love" düeti yaptıkları söz konusu değildir. Zaten yukarıda sevgili Garfield67'nin paylaştığı plak kapağından da bunu anlayabiliriz.

Son düzenleme: