Scorpions - Still Loving You (1984)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
E0_TQP9_Y.jpg

Alman hard rock grubu Scorpions'dan 1984 yılına ait, en güzel parçalarından biri sizlerle..

Keyifli dinlemeler..
www.youtube.com/watch?v=7pOr3dBFAeY

Son düzenleme:

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,849
Müzik yaşamlarında 40. yılnı dolduran Scorpions'un bu yıl MTV de 'Unplugged' Akustik konserleri vardı. Ayrıca alman televizyonlarında toplulukla yapılan yaklaşık bir buçuk saat süren Scorpions belgeseli vardı. İlgiyle izledim.

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
937
Almanlar, müzikte seksenlere büyük seslerle damga vurdular ve bence Klaus Meine, bunların en başında gelen isim. (Sayın Baltimora hiç kuşkusuz Sandra diyecektir)

Klaus Meine'ın Still loving you'da, şu bölümü söyleyişi beni benden alır:

"love only love can break down the walls someday"
(aşk, yalnızca aşk, aramızdaki duvarları yıkabilecek birgün)

Grup daha sonra parçayı yeni bir versiyonda söylemiş, bas gitar ve baterinin sertliğini, keman ve viyolonsel gibi yaylı çalgılarla yumuşatmışlardır.
Videosunu bulamadığım için mp3'ünün linkini veriyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Almanlar, müzikte seksenlere büyük seslerle damga vurdular ve bence Klaus Meine, bunların en başında gelen isim. (Sayın Baltimora hiç kuşkusuz Sandra diyecektir)
Sevgili büyüğüm; Sandra 80'lerde belki Scorpions'tan çok popülerdi (ki bana göre öyle) ama bir Sandra hayranı olarak şunu da çok iyi biliyorum ki hiç şüphesiz Klaus Meine ismi müzik dünyasında kalıcı isme ve şöhrete sahiptir. Zira 60'lardan günümüze getirdiği grubu hala dimdik ayakta olup; geçenlerde bir ödül töreninde kendisi ile ilgili bir haber okudum. Sandra'ya gelince ise; benim gibi sadık dinleyicileri hariç maalesef geniş bir kitleye hitap etmiyor artık.

Bu arada konu; Almanların 80lere damgasını vuran seslerine gelince; Scorpions haricince, öncelik sırasına göre şu isimleri sayabilirim. Sandra, Modern Talking, C.C Catch, Nena, Alphaville, Boney M, Bad Boys Blue ve Limahl (Kajagoogoo)..