Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
ALSUU8c.jpg

"Talk Talk", 1981-1991 yılları arasında aktif olan İngiliz Synthpop-Newwave grubudur.

(Kariyerlerinin sonlarına doğru post rock'a geçmişlerdir.)

Grup: "Today", "Talk Talk", "It's My Life", "Such a shame", "Dum Dum Girl", "Life's What You Make It", "Living in Another World" gibi uluslararası hit şarkıların sahibidir.

Mark Hollis, Paul Webb, Lee Harris ve Simon Brenner grubun üyeleriydiler.

1984/85 döneminde, ikinci albümleri "It's My Life" ile uluslararası arenada başarı elde etmiştirler..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Maalesef az önce grubun baş solisti Mark Hollis'in aramızdan ayrıldığını öğrendim.

Sanatçının müzik menajeri Keith Aspden yaptığı açıklamada, Hollis'in kısa bir rahatsızlık sürecinden sonra 64 yaşında hayatını kaybettiğini belirtmiş.

Mark Hollis, 1998'de solo albüm çıkardıktan sonra müzik piyasasından uzak durmuştu.

Hollis, bu kararıyla ilgili "Ailemi seçiyorum. Belki diğerleri bunu yapabiliyor ama ben aynı anda hem turneye çıkıp hem de iyi bir baba olamam." ifadesini kullanmış.

Talk Talk'un basçısı Paul Webb, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, müzik açısından dahi olarak nitelendirdiği Hollis'in çığır açan fikirlerinden çok etkilendiğini, onunla aynı grupta bulunmanın büyük bir ayrıcalık ve onur olduğunu dile getirdi.

Kendi açımdan ise, çocukluğumdan bir parçanın daha koptuğunu hissettim içimde.. Yaşar Kemal usta: "O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler." diyerek ne güzel de söylemiş. Sanıırım sıra yavaş yavaş artık bize geliyor...

Toprağı bol, ruhu şad olsun..

Mark Hollis'in anısına 1984'de seslendirdiği "It's My" Life adlı parçasını paylaşmak istiyorum sizlerle. Herkese iyi geceler...

www.youtube.com/watch?v=5ixRWvrkUHo

Son düzenleme: