Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
B4_KYYDJ.jpg

1980'de kurulmuş, Annie Lennox ve Dave Stewart'tan oluşan efsanevi İngiliz müzik grubudur.

1981'de çıkardıkları ilk stüdyo albümü "In the garden" ile müzik dünyasına giriş yapmışlar ve sonraki albümleri ile birlikte tüm dünyada birçok ödül kazanarak dünyaca büyük üne kavuşmuşturlar.

Eurythmics'in başarısının arkasında yatan en önemli faktör, Annie Lennox'un mükemmel sesi ve Dave Stewart'ın aşmış fikirleridir.

"Sweet dreams", "Love is a stranger", "Who's that girl?", "Right by your side", "Here comes the rain again", "Would I lie to you", "There must be an angel", "Sex crime/1984", "Sisters are doin' it for themselves", "It's alright", "When tomorrow comes", "The miracle of love", "Missionary man" ilk akla gelen parçalarıdır..

Yaptıkları parçalarla her döneme hitap edebilen ender müzik gruplarından olan Eurythmics, 2005 yılında aldıkları karar ile kariyerlerine solo olarak devam etmektedirler..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Grubun 1983'de çıkardıkları 2nci albüm olan "Sweet Dreams" (Are Made of This) ile aynı adı taşıyan mükemmel bir parça..

"Sweet Dreams" aynı zamanda Eurythmics'in en tanınmış parçası ve klibidir..

Bu da alternatif çekilmiş bir "Sweet Dreams" klibi...
http://www.youtube.com/watch?v=DrLWpYrjUaI[/url]

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Eurythmics'in kapakta olduğu bazı dergiler..

Bu başlık altında Eurythmics'in
yerli-yabancı dergi kapaklarına misafir olduğu sayıları yayınlayacağım...

International Musician and Recording World (Temmuz 1983)

51091797566_4391e5586f_o_d.jpg

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Müzikalite olarak çok ileri olduğunu düşündüğüm, plak şirketinin ana vokali Annie'nin yapması konusunda ısrar ettiği(iyi ki de ısrar etmişler) ve müziğin her renginin 1986 mavisinde buluştuğu eşsiz parça The Last Time:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Beni düşündüğün için teşekkürler üstat. :Ğ
Bir şey değil, ne demek. :) Kadın çok enerjik, dinledikçe insana yaşam enerjisi veriyor. Bildiğim kadarıyla anne ve babasını kanserden kaybetmesine rağmen, kendisi bu illeti de tamamen yendi. Yani bir insanın pozitif yüklü olması hem kendisine hem de çevresine çok fayda getiriyor. Ben her paylaşımında bu enerjiyi şahsen iliklerime kadar hissediyorum, emin ol sen de hissedeceksindir dostum. :)