ZZ Top

özgür yürek

Kıdemli Üye
15 Eyl 2009
133
260
113810687.jpg

80'lerde adından söz ettiren hard rock gruplarından.
Hala değerinden bir şey kaybetmeden dinleniyorlar..

www.youtube.com/watch?v=Ae829mFAGGE

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
top2.jpg

Benim bu adamlarla tanışmam dönemin gençlik dergisi "HEY" sayesinde olmuştu;
zira bu uzun sakallı, kovboy şapkalı ve siyah çerçeveli gözlüklü adamların resimlerine sıklıkla karşılaşıyordum. Şahsen pek dinlemesem de, kendilerine has imajlarıyla seksenlerde müzik denince aklıma gelen bir gruptur ZZ TOP..
Bu güzel parça için teşekkürler..

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Grup 1969 yılında uzay üssü ile meşhur kent Houston, Texas'da kuruldu. Grup, Billy Gibbons (gitar, vokal), Dusty Hill (bas, vokal) ve soyadı Beard (sakal) olmasına rağmen grubun tek sakalsız üyesi Frank Beard (davul) tarafından kuruldu.

top-71.jpg

DEE8dF0XgAEois_.jpg

Grubun en büyük meziyetleri arasında video kliplerinde heyula gibi bir görünüp bir kaybolmaları, tır egzozundan yapılma mikrofon ayakları ve kendilerine has müzikleri sayılabilir.

zz-top-19.jpg

Grubun hikayesini anlatan belgesel film ZZ Top: That Little Ol’ Band From Texas (ZZ Top: Texaslı Şu Eski Grup) geçtiğimiz haftalarda gösterime girdi.

Geleceğe Dönüş 3'de Marty'e tabancanın hediye edildiği sahnenin hemen sonrasında kovboy müzisyenler olarak karşımıza çıkarlar;

Siz, siz olun; yine de kimseye tavuk mavuk demeyin ! Gübre :puah:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Grup 1969 yılında uzay üssü ile meşhur kent Houston, Texas'da kuruldu. Grup, Billy Gibbons (gitar, vokal), Dusty Hill (bas, vokal) ve soyadı Beard (sakal) olmasına rağmen grubun tek sakalsız üyesi Frank Beard (davul) tarafından kuruldu.

Grubun en büyük meziyetleri arasında video kliplerinde heyula gibi bir görünüp bir kaybolmaları, tır egzozundan yapılma mikrofon ayakları ve kendilerine has müzikleri sayılabilir.

Grubun hikayesini anlatan belgesel film ZZ Top: That Little Ol’ Band From Texas (ZZ Top: Texaslı Şu Eski Grup) geçtiğimiz haftalarda gösterime girdi.

Geleceğe Dönüş 3'de Marty'e tabancanın hediye edildiği sahnenin hemen sonrasında kovboy müzisyenler olarak karşımıza çıkarlar;

Siz, siz olun; yine de kimseye tavuk mavuk demeyin ! Gübre :puah:
Birbirinden önemli bilgiler eşliğinde, görselliği de önde tutarak yaptığın paylaşımlar için çok teşekkür ederim Güvencim. Diğer konularda da paylaşımlarını görebilmek temennisiyle kal sağlıcakla canım kardeşim.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,222
İzmir
1980'li yıllarda Sivas'taki bir kasetçiye "ZZ Top" sormuş ve karşımdakinden olumlu cevap alınca çok sevinmiştim. Ta ki adam Nejat Alp kasetini bana uzatıncaya kadar, ondan soraki halimi düşünün artık!.. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
1980'li yıllarda Sivas'taki bir kasetçiye "ZZ Top" sormuş ve karşımdakinden olumlu cevap alınca çok sevinmiştim. Ta ki adam Nejat Alp kasetini bana uzatıncaya kadar, ondan soraki halimi düşünün artık!.. :)
Adam nasıl bir alaka kurduysa (MuhtemelenTOP Hits, TOP Ten gibi bir şey sanmıştır); bari Top Gun Soundtrack albümünü uzatsaymış. :)