Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
c19969.jpg

Kadife sesli bu eleman 80'lerde çok popülerdi, hani genç kızların sevgilisi derler ya, o cinstendi yani. Yakışıklı, duygusal, centilmen, ağırbaşlı vs. Adamda her şey vardı... "Gazebo" ise takma adıydı, esas adı Paul Mazzolini'dir. Bana göre en hit şarkısı "I like Chopin"dir. 1983 çıkışlı parça, Avrupa'da bir çok ülkede liste başı olarak tüm zamanların en güzel aşk parçaları arasına girmeyi başarmıştır..

Gazebo'nun diğer önemli parçaları olarak, sırasıyla; Telephone Mama, Masterpiece, Lunatic, Love In Your Eyes, London-Paris, Solitaire, Midnight Cocktail, First!, For Anita sayılabilir.

Ben ilk olarak "I like Chopin"i paylaşıyorum. Sizler de bu başlık altında sanatçının dilediğiniz parçalarını da paylaşabilirsiniz.Keyifli seyirler..

Son düzenleme:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Keyifle seyredebilseydim hoş bir nostalji olacaktı ama dördüncü kez de tıkladığımda bilgisayar iptal olunca pes ettim. O yüzden sadece anımsattığınız için teşekkür edeceğim. Youtube'dan izlerim artık, aklıma geldi ya.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
Eyvallah kardeşim...Duygusal ve güzel birparça...Eskilere götürdün sağol...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
"I like Chopin" albümü, 15 Avrupa ülkesinde bir numaraya kadar yükselerek, dünya genelinde 8 milyon adet satmıştır. Şarkıyı bu kadar popüler yapan unsur; Gazebo'nun kadife sesinin yanında, synthesizer'ın klasik piyano modunda çalınması olmuştur..

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Gazebo - Telephone Mama (1984)

Ikr_OZh_E.jpg

Gazebo denince akıla ilk gelen şarkı "I like Chopin" olsa da "Telephone Mama" da kalburüstü şarkılarındandır. Sanatçıyı bu videoda, davetli olduğu bir TV programında şarkıyı söylerken, stüdyoyu dolaşırken görüyoruz. :)
www.youtube.com/watch?v=2kaW80-T1qw

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Benim için de "I like Chopin"den sonra en beğendiğim Gazebo parçasıdır "Telephone mama".
Özellikle; İtalo tarzını sevenler için şarkının girişindeki Synthesizer ritimleri kafa kopartıcı cinstendir..

Yalnız sizin paylaşımınızda, şarkının girişindeki telefon konuşması ve giriş ritimleri bulunmuyor.
Ben de aşağıya şarkının tam versiyonunu yüklüyorum.

Bu güzel paylaşımınız için teşekkür ederim..
www.youtube.com/watch?v=bskx6nSil5M

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,737
Paylaşımlarınız için teşekkürler.Bu siyah beyaz filmleri izleyebileceğimiz bir site adresi biliyor musunuz?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Dinlediğimde 80'leri iliğime kadar hissettiğim ve CD koleksiyonumda yer alan bu eser için teşekkürler sevgili Kayıtsız Eleman...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Gazebo - The Fourteenth Of July (1989)

49692416683_c06d1f5f0e_o_d.jpg

Gazebo'nun profil resminde;
"Save lives, stay home." yani "Evde kal, hayatları kurtar." ibaresi yer alıyor..

Gazebo'yu facebook sayfasından takip ediyorum, bu sosyal iletişim ağını bayağı aktif kullanıyor. Son zamanlarda özellikle Corona virüsü ile ilgili paylaşımlar yaparak hayranlarını uyarıp, onlara canlı performansıyla söylediği çeşitli şarkıları armağan ediyor. Oldukça cana yakın biri.. Ben de kendisinin şu an kullandığı facebook profil resmini ve de 1989 yılına ait bir şarkısını sizlerle paylaşarak konuya bir katkıda daha bulunayım dedim. "The Fourteenth Of July" single olarak 1989'da çıkmış ve 1991 çıkışlı "Scenes from the News Broadcast" albümünde yer almış.. Şarkı adından da anlaşılacağı üzere Fransa'da 14 Temmuz günü kutlanan ve Fransa'nın ulusal bayramı "Bastille Günü"nden, o dönemleri yaşamış birinin ağzı ile bahsediyor. Fransız Devrimi'ne zemin hazırlayan önemli gelişmelerden olan "Bastille Günü", 14 Temmuz 1789'da gerçekleşen Bastille Baskını'nı kutlamak adına gerçekleştirilir. Aşağıya şarkının Türkçe ve İngilizce sözlerini de ekledim. Keyifli seyirler ve de dinlemeler.. www.youtube.com/watch?v=0HOeGj0bpdI

ONDÖRT TEMMUZ (TÜRKÇE)

Bu gün için Kral günlüğüne bir kelime girdi: RIEN!

Merhaba anne
Güneş yüksek
Bugün yükü ile
Gök gürültüsü gibi
Bütün ulusun ağlaması
Patlayacak
Bugün
Tekrar
Dönüşü olmayan bir yolculuk gibi
Kral
Taç
Yanacak!

14 Temmuz
Işıkta toplanacağız
Hayallerimizi dans edeceğiz
14 Temmuz
Gözümüzde bir gülümseme var
Gelecek burada kalacak

Bugün ışık
Gözleri bağlı bir sekme gibi
Yalanlarımızı, kavgalarımızı aydınlatacak

Bu gün için Kral günlüğüne bir kelime girdi: Rien!
Bu da avlanmaya gitmediği ve bir geyik öldürdüğü anlamına geliyordu.
Hiçbir şey kayda değer değildi

THE FOURTEENTH OF JULY (İNGİLİZCE)

For this day the King entered one word in his diary: RIEN!

Hey mother
The sun is high up
With his load today
Like thunder
The cry of all the nation
Will explode
Today
Again
Like a trip with no return
The King
The Crown
Will burn!

The Fourteenth of July
We'll gather in the light
We'll dance our dreams away
The Fourteenth of July
A smile is in our eyes
The future's here to stay

Today the light
Like a blindfold ricochet
Will bright our lies,our fights

For this day the King entered one word in his diary: Rien!
Which meant that he had not gone hunting and killed a stag.
That nothing was worth noting​

Son düzenleme: