Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
e6_Xg487.jpg

Modern Talking'in beyni Dieter Bohler'in elinden tutarak meşhur ettiği bir yetenekti.
Dieter'in birbirinden güzel beste ve sözleriyle desteklediği C.C Catch;
80lerde, Europop tarzının önde gelen isimlerinden biri haline gelmişti..

Özellikle "Cause you're young" parçası 80lerle adeta bütünlemiştir..

Bunun yanında diğer iddialı şarkıları olarak;
"Heartbreak hotel", "House of mystic lights", "Midnight gambler",
"Jump in my car", "I can't lose my heart tonight", "Are you man enough?",
"Heaven and hell", "Holywood nights" ve "You shot a whole in my heart" sayılabilir..

Aradan onca yıl geçmesine rağmen tüm şarkılarını ilk günkü heyecanla dinlerim..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
1_Bw_Qk_Ew.jpg

C.C CATCH (Caroline Catharina Müller)

Caroline Catharina Müller (d. 31 Temmuz, 1964),
Alman yorumcu ve besteci. (C.C.Catch olarak tanınır)

Biyografisi

Caroline Oss Hollanda'da doğdu. 70'lerin sonunda ailesiyle Almanya'ya geçti. 1980'de "Optimal" adlı bayanlar grubunun üyesiydi. Sonra (1985 başında) Dieter Bohlen ile çalışmaya başladı (C.C.Catch ismi ile).

Dieter Bohlen, onun plaklarını ardındaki ana güç idi ve tüm şarkıları yaratıyordu. Bu durum 1989'da birlikteliğin bitmesinin ana sebebidir, çünkü Caro kendi parçalarını yapmak istemekte Dieter Bohlen ise kabul etmemekteydi.

Dieter Bohlen ile birlikteliği bittikten sonra kariyerine devam etse de başarı sağlayamadı.

Diskografi

Albümler
1986 Catch The Catch (Hansa)
1986 Welcome To The HeartBreak Hotel (Hansa)
1987 Like A Hurricane (Hansa)
1988 Big Fun (Hansa)
1988 Diamonds (Hansa)
1989 Hear What I Say (Metronome Musik GmbH)
deneme

"Single"lar
1985 I Can Lose My Heart Tonight (Hansa)
1985 'Cause You Are Young (Hansa)
1985 Strangers By Night (Hansa)
1986 Heartbreak Hotel (Hansa)
1986 Heaven And Hell (Hansa)
1987 Are You Man Enough (Hansa)
1987 Soul Survivor (Hansa) UK # 96
1988 House Of Mystic Lights (Hansa)
1988 Nothing But A Heartache (Hansa)
1988 Backseat Of Your Cadillac (Hansa)
1988 Summer Kisses (Hansa)
1989 Big Time (Metronome Musik GmbH)
1989 Midnight Hour (Metronome Musik GmbH)
1998 C.C. Catch Megamix '98 (BMG Berlin Music GmbH)
1998 I Can Lose My Heart Tonight '98 (BMG Berlin Music GmbH)
2003 Shake Your Head
2004 Silence (with Leela)

Derlemeler
1988 Strangers By Night (Hansa)
1989 C.C. Catch: Super 20 (Hansa)
1989 Classics (Hansa)
1989 Super Disco Hits (Hansa)
1990 The Deacde Remix (Hansa)
1991 Back Seat Of Your Cadillac (Hansa)
1998 Best Of '98 (BMG Berlin Musik GMBH )
2000 The Best Of x3CD (BMG Ariola Miller GmbH)
2005 Catch The Hits - The Ultimate Collection (CD+DVD)

Kaynak: Wikipedia

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Aslen Hollanda asıllı olan C.C Catch;
80li yıllarda "Çeşme Müzik Festivali"ne misafir sanatçı olarak katılarak,
ülkem gençliğinin gönlünü bir kez daha fethetmişti..

pn2lm6_S.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
ox_Fxu_AS.jpg

C.C Catch'in çıkardığı ilk albüm olan, 28 Nisan 1986 çıkışlı "Catch the Catch" gözüküyor..

Şarkıcının bu albümdeki "I can lose my heart tonight", "'Cause you are young" ve "Strangers by night" parçaları Avrupa listelerinde ilk 10'a girmeyi başarıp müzik otoritelerinin takdirini kazanmıştır. Böylece; diğer bir Alman şarkıcı Sandra ilede tatlı bir rekabete başlamışlardır.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
C.C Catch’in, 5 Nisan 1986 tarihli HEY dergisinde yayınlanmış 2 sayfalık röportajının sadece ilk sayfasına ulaşabildiysem de, sizlerle gene bunu paylaşmak istedim.

Muhabir: 14 yaşında Hollanda’dan geldiği zaman “tek kelime” Almanca bilmiyordun. Bu işin altından nasıl kalkabildin?
C.C Catch: İlk gün çok eğlendim. Öğretmenler, beni öğrenci sanmışlardı çünkü. Söylenenleri pek anlayamıyordum. Bu yüzden ilk aylarda 5’ten 6’dan yüksek not alamadım. En hoşlandığım dersler İngilizce’yle müzikti. Çünkü, daha o zamandan kafama şarkıcı olmayı koymuştum. Arkadaşlar ve televizyon sayesinde yavaş yavaş Almanca öğrendim. Okulda da durumum düzeldi.

Muhabir: Liseyi bitirdikten sonra ne yaptın?
C.C Catch: Bir terzinin yanında çalışmaya başladım. “Keşke kuaför olsam” diyordum. İşim kol geçirmek, ilik açmak, kemer dikmekti.

Muhabir: Sonunda mesleği öğrendin mi?
C.C Catch: Hayır!.Altıncı ayın sonunda bıraktım. Bana göre iş olmadığını anlamıştım. Ayrıca daha 16 yaşındayken şarkı söylemeye başlamıştım. Bu arada bir sürü de yarışmaya katıldım. Dereceye giremedim ama en azından ailem, bu işe çok meraklı olduğumu anladı. Ve böylece şarkıcı olmama izin verildi.

Muhabir: İlk sahneye çıkışını hatırlıyor musun?
C.C Catch: Bir diskotekte oldu bu iş. Tarih 1980 Kasım’ıydı. Oldu bitti şarkıcı olmak istiyor, fakat bu işe nasıl başlayacağımı bilemiyordum. Sonunda kendi kendime provalar yapmaya başladım. Plaklar aldım ve yalnız başıma odamda şarkılar söylemeye koyuldum. Bu provalardan sonra bir yarışmaya daha katıldım. Söylediğim şarkılar Juice Newton’un “Queen of hearths”’ı ve Emmylou Harris’in “C’est La Vie” adındaki parçalarıydı. Üstüme ne giydiğimin bile farkında değildim: Ancak, çok şık olduğumu hatırlıyorum. Annemle, babam da beni dinlemeye gelmişti. Tanıdıklar da vardı. Ama yarışmayı kazanamadım. Ne var ki katılabilme cesareti benim için oldukça önemliydi.

Muhabir: Demek sahneye çıkmaktan korkmadın?
C.C Catch: Hayır. Aksine kendime plaklar ve playback’ler alıp evde sürekli prova yapıyordum. Babam sonunda bodrumda çalışabilmem için bana bir müzik seti satın aldı. Yarışmalara ses teknisyeni olarak o da benimle beraber geldi. Zamanla performansım düzeldi. Sonunda yarışmaları arka arkaya kazanmaya başladım.
Muhabir: Optimal topluluğu tarafından mı keşfedildin.

C.C Catch: Evet. Menecerimiz Gerd Ebel, Optimal grubunu yarışmalara katılan kızlardan oluşturmuştu. Bir hafta süreyle her akşam bir spor salonunda buluşup dans çalıştık. Ancak altı ay sonra kendi şovumuzla halkın karşısına çıktık ve bir plak doldurduk.
Muhabir: Hangi erkek tipinden hoşlanırsın.
C.C Catch: Biçimli vücutlu, benden biraz boylu, sarışın, mavi veya yeşil gözlü, modern saç kesimli erkeklere bayılırım. Öyle birini Radyo-Televizyon fuarında tanıdım. Adı, Frank. Yaşı:21. Hafta sonlarında birbirimizi ziyaret ediyoruz.

Muhabir: Nasıl tanıştınız?
C.C Catch: Bir arkadaşlar Berlin’de bir diskotekte oturuyorduk. O karşımızdaydı. Arkadaşıma Frank’i beğendiğimi söyledim. Onun hemen bunu gidip Frank’e yetiştireceğini nereden bilebilirdim. Frank anında yanıma geldi ve konuşmaya başladık. Önsezi, fal, büyü gibi konulara büyük merakım vardır. Onun da öyle. Sonuçta, birbirimizi çok uzun zamandır tanıyormuşcasına arkadaş olduk.

Muhabir: Falcılar sana neler anlattılar.
C.C Catch: Evlenip, iki çocuğum olacağını. Hep sağlıklı olacağımı. Gerçekten de şimdiye kadar hiç hasta olmadım. Ve büyük başarı kazanacağımı söylediler.

Muhabir: Seni en çok ilgilendiren nedir?
C.C Catch: Ruh çağırma, gaipten sesler gelme gibi şeyler. Dedem Hollanda’da elini insan vücudunda gezdirerek hastaları iyi edebilirdi. Doktorların umutlarını kestiği hastaları iyi ettiğine tanık oldum. Koltuğunda oturup sabit bakışla baktığında beni müthiş korkuturdu.

Muhabir: Hiç hipnotize oldun mu?
C.C Catch: Denedim ama iradem kuvvetli olduğu için hipnotize olamıyorum.

Muhabir: Doğaüstü güçler olduğuna inanıyor musunuz?
C.C Catch: Olabilir. Bazen telepati gücüm olduğuna inanacağım geliyor. “Frank’e hemen şimdi teşefon etmeliyim” diyorum. Aynı anda telefon çalıyor ve onun sesini duyuyorum.

Muhabir: En çok neden korkarsın?
C.C Catch: Bazen kanser gibi öldürücü hastalıklar insanın aklına geliyor.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Seksenli yıllarda bir dönem Afrika'da büyük kuraklık ve açlık baş göstermişti. Bundan ötürü dünya'nın dört bir yanında Afrika'ya yardım konserleri düzenleniyordu. Onlardan birine de ev sahipliğini İzmir yapmıştı. İzmir Büyük şehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen bu organizasyon kapsamında ülkemize; Bad Boys Blue, Sandra, Iva Zanicchi ile beraber
C.C. Catch de gelmişti. Bu durum Türk müzikseverler için bulunmaz fırsattı.

İzmir Atatürk stadyumu'ndaki bu konseri;
ünlü şarkıcı Caroline Verdi ile duayen sunucumuz Halit Kıvanç beraber sunmuşlardı.

Aşağıda konu ile ilgili, 9 Eylül 1986 tarihli bir gazete kupürü görülüyor..

at8i71_V.png

Son düzenleme:

hammerusta

Yeni Üye
14 Eyl 2010
25
30
Gerçekten süper bir hatundu.

Bir döneme damgasını vurmuş müthiş hitleri vardı...

Onyedi ve BlueJean dergileri posterlerini verirdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
ox_Fxu_AS.jpg

C.C Catch'in çıkardığı ilk albüm olan, 28 Nisan 1986 çıkışlı"Catch the Catch" gözüküyor..

Şarkıcının bu albümdeki "I can lose my heart tonight", "'Cause you are young" ve "Strangers by night". parçaları Avrupa listelerinde ilk 10'a girmeyi başararak müzik otoritelerinin takdirini kazanmıştır. Bu durum ayrıca, bundan sonra diğer bir Alman bayan şarkıcı Sandra ile aralarında tatlı bir rekabet te başlamısına sebep olmuştur..

Dostum, bende aynı senede çıkmış olan "heartbreak hotel" albümü var. Pikabımda zaman zaman dinlerim, yedeğini de almıştım. Söyleyiş tarzı ve müziği esrarengiz bir atmosfer yaratır çevremde. Özellikle kitap okurken dinlemeyi severim.

Belinda Carlisle ve Avril Lavigne de favorilerimdendir.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Dostum, bende aynı senede çıkmış olan "heartbreak hotel" albümü var. Pikabımda zaman zaman dinlerim.yedeğinide almıştım. Söyleyiş tarzı ve müziği esrarengiz bir atmosfer yaratır çevremde. Özellikle kitap okurken dinlemeyi severim.

Belinda Carlisle ve Avril Lavigne de favorilerimdendir.

Sana katılmamak elde değil dostum. Öte yandan bana göre C.C Catch'in pek çok şarkısında bu esrarengiz hava var. Örneğin; "Heaven and Hell", "I can lose my heart tonight", "Cause you're young", "Jump in my car", "Strangers by night", "House of mystics lights", "Midnight gambler" ve "Are you man enough?" ilk aklıma gelenlerdir.. Belinda Carlisle denilince aklıma direk "La luna" ve "Heaven is a place on Earth" geliyor.. Avril Lavigne'nin tarzı ise beni pek açmıyor.. :)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
C.C. Catch - Cause you are young (1985)

"Cause you are young" eski Türk filmlerinde sıkça çalınan parçaların başında gelir..

Keyifli seyirler, dinlemeler..

Son düzenleme:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
Bu bölümde affınıza sığınarak ufak bir yanlışı düzeltmek isterim. 4. mesajda C.C.Catch'in ilk albüm kapağı olarak verilmiş olan kapak resmi C.C.Catch'in ikinci albümü "Heartbreak Hotel"e aitdir.

C.C.Catch'in ilk albümü "Catch The Catch"dir. Albüm kapağı aşağıdadır. (Ön ve arka yüz)

Vhpe_Vch.jpg

Tarafımda Alman basımı CD'si mevcuttur. İlk Albümün de ki her parça "long version"dur. İşin ilginç yanı bazı parçaların daha sonradan kısa versiyonları çıkmıştır.
Örneğin;
- I can lose my heart tonight
- 'Cause you're young
- Jump in my car

Daha sonradan kısa versiyonları yapılmıştır.

Osman bey'in dalgınlığına gelmiş olmalı yoksa kendisi konuya vakıf biri olarak kolay kolay hata yapmaz... :)

Sevgiler...
vjRdaz.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Foruma yeni üye oldum... 74 doğumluyum...

Bu bölümde affınıza sığınarak ufak bir yanlışı düzeltmek isterim. 4. mesajda C.C.Catch'in ilk albüm kapağı olarak verilmiş olan kapak resmi C.C.Catch'in ikinci albümü "Heartbreak Hotel"e aitdir.

C.C.Catch'in ilk albümü "Catch The Catch"dir. Albüm kapağı aşağıdadır. (Ön ve arka yüz)

Vhpe_Vch.jpg

Tarafımda Alman basımı CD'si mevcuttur. İlk Albümün de ki her parça "long version"dur. İşin ilginç yanı bazı parçaların daha sonradan kısa versiyonları çıkmıştır.
Örneğin;
- I can lose my heart tonight
- 'Cause you're young
- Jump in my car

Daha sonradan kısa versiyonları yapılmıştır.

Osman bey'in dalgınlığına gelmiş olmalı yoksa kendisi konuya vakıf biri olarak kolay kolay hata yapmaz... :)

Sevgiler...

Merhaba sevgili Motion. İlk olarak forumumuza hoşgeldiniz diyor ve uyarınız için çok teşekkür ediyorum. Dediğiniz üzere dalgınlığıma gelmiş, gerekli düzeltmeleri yaptım. Bu arada bilgilerimize iki albüm arasında sadece 7 ay gibi kısa sayılabilecek bir süre olduğunu da ekleyelim.
(Catch the Catch 28 Nisan 1986 - Welcome to the Heartbreak Hotel 8 Aralık 1986)

Saygılarımla..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Şarkıcının ikinci albümü olan Welcome to the Heartbreak Hotel'den çıkan hiti "Heaven and Hell" sizlerle.. Bu arada sene 1986. Keyifli seyirler..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
0_E9jf_DW.jpg

En son albümünü 2004'de çıkaran C.C. Catch; günümüzde kariyerine konserler vererek devam etmektedir. Özellikle Eski Sovyetler Birliği ülkeleri ve Doğu Asya'da geniş hayran kitlesine sahip olan sanatçı, sıklıkla bu ülkelerde konserler vermektedir.

Konserlerin verildiği en görkemli mekan ise Moskova'da bulunan; Sandra, Sabrina, Savage, Gazebo, Alphaville, Bad Boys Blue, Modern Talking (Thomas Anders), Joy, Silent Circle, Boney M,80 gibi dönemin popüler isimlerini ağırlayan devasa konser salonu "Diskoteka 80"dir. You Tube'da burada düzenlenen konserlerle ilgili onlarca video bulabilirsiniz..

Son olarak, Sandra'nın aksine geçen yıllar kendisinde pek bir şeyler almamışa benziyor..

Son düzenleme:

mustafa34

Yeni Üye
16 Ocak 2012
91
236
İstanbul
e6_Xg487.jpg

Modern Talking'in elemanı Dieter Bohler'in elinden tutarak meşhur ettiği bir yetenekti.
Dieter'in birbirinden güzel beste ve sözleriyle desteklediği C.C Catch;
80lerde, Europop tarzının önde gelen isimlerinden biri haline gelmişti..

Özellikle "Cause you're young" parçası 80lerle adeta bütünlemiştir..

Bunun yanında diğer iddialı şarkıları olarak;
"Heartbreak hotel", "House of mystic lights", "Midnight gambler",
"Jump in my car", "I can't lose my heart tonight", "Are you man enough?",
"Heaven and hell", "Holywood nights" ve "You shot a whole in my heart" sayılabilir..

Aradan onca yıl geçmesine rağmen tüm şarkılarını ilk günkü heyecanla dinlerim..

Müzikleri de Modern Talking'in müziklerine çok benziyor.

Zaten demişsiniz Modern Talking'in elinden tutarak meşhur ettiğini.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Müzikleri de Modern Talking'in müziklerine çok benziyor.

Zaten demişsiniz Modern Talking'in elinden tutarak meşhur ettiğini.

Evet zira tüm besteleri Modern Talking'in beste fabrikası Dieter Bohlen yapıyordu.

Caroline Catharina Müller (C.C. Catch)'in; Dieter Bohlen ile tanışmadan önce parlak bir kariyeri yoktu. Kendisi "Optimal" adlı sıradan bir bayan müzik grubunun üyesiydi. Ne zaman ki 1985 yılının başında, bir müzik dahisi olan; şarkıcı, besteci, söz yazarı ve yapımcı Dieter Bohlen tarafından keşfedildi, o zaman kaderi değişiverdi.

Dieter ilk olarak ona C.C. Catch ismini verdi. C.C. Catch'in tüm beste ve sözlerini Dieter Bohlen hazırlıyordu. Kendisine Şarkıcı; çıkarılan ilk albümle beraber birden yıldız olmuştu. Albümleri kapış kapış gidiyor, konser üzerine konserler veriyordu.

1989 yılına gelindiğinde şarkıcı kendi bestelerini yapıp okumaya karar verdi. Bu düşünce Dieter Bohlen'in hiç hoşuna gitmedi ve iki taraf karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

Oysa ki C.C. Catch'in gözünden kaçan bir nokta vardı; Dieter Bohlen, onun başarılı şarkılarının ardındaki itici ana güç idi zira hepsi onun tornasından çıkıyordu.

Dieter Bohlen ile birlikteliği bittikten sonra kariyerine devam etse de asla aynı başarıyı yakalayamadı. Bugün bile geçimini o dönemden kalma şarkılarla konserler vererek sağlamaktadır..

Son düzenleme:

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,849

Evet zira tüm besteleri Modern Talking'in beste fabrikası Dieter Bohlen yapıyordu.

Caroline Catharina Müller (C.C. Catch)'in; Dieter Bohlen ile tanışmadan önce parlak bir kariyeri yoktu. Kendisi "Optimal" adlı sıradan bir bayan müzik grubunun üyesiydi. Ne zaman ki 1985 yılının başında, bir müzik dahisi olan; şarkıcı, besteci, söz yazarı ve yapımcı Dieter Bohlen tarafından keşfedildi, o zaman kaderi değişiverdi.

Dieter ilk olarak ona C.C. Catch ismini verdi. C.C. Catch'in tüm beste ve sözlerini Dieter Bohlen hazırlıyordu. Kendisine Şarkıcı; çıkarılan ilk albümle beraber birden yıldız olmuştu. Albümleri kapış kapış gidiyor, konser üzerine konserler veriyordu.

1989 yılına gelindiğinde şarkıcı kendi bestelerini yapıp okumaya karar verdi. Bu düşünce Dieter Bohlen'in hiç hoşuna gitmedi ve iki taraf karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

Oysa ki C.C. Catch'in gözünden kaçan bir nokta vardı; Dieter Bohlen, onun başarılı şarkılarının ardındaki itici ana güç idi zira hepsi onun tornasından çıkıyordu.

Dieter Bohlen ile birlikteliği bittikten sonra kariyerine devam etse de asla aynı başarıyı yakalayamadı. Bugün bile geçimini o dönemden kalma şarkılarla konserler vererek sağlamaktadır..

Dieter Bohlen, kariyerleri "parlatmayı" hala sever.

'Almanya süper Star'ını arıyor TV şovunda jüri görevlisidir.

mustafa34

Yeni Üye
16 Ocak 2012
91
236
İstanbul

Caroline Müller (C.C. Catch)'in; Dieter Bohlen ile tanışmadan önce parlak bir kariyeri yoktu. Kendisi "Optimal" adlı sıradan bir bayan müzik grubunun üyesiydi. Ne zamanki 1985 yılının başında bir müzik dahisi olan; şarkıcı, besteci, söz yazarı ve yapımcı Dieter Bohlen tarafından keşfedildi, o zaman kaderi değişiverdi. C.C. Catch'in tüm beste ve sözlerini Dieter Bohlen hazırlıyordu. Kendisine C.C. Catch ismini de o vermişti. Şarkıcı; çıkarılan ilk albümle beraber birden yıldız olmuştu. Albümleri kapış kapış gidiyor, konser üzerine konserler veriyordu.

Tahmin etmiştim.
Gerçek manada pop müziği bunlardı aslında.

Besteci kendi işini yapacak, yorumcu da kendi işini yapacak,
biri diğerinin işini yapmaya kalkışınca olmuyor demek ki..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Dieter Bohlen, kariyerleri "parlatmayı" hala sever.

'Almanya süper Star'ını arıyor TV şovunda jüri görevlisidir.

Forumumuzda bundan 4 sene önce yazdığım bir mesajı aşağıya alıntılıyorum..

Eşekler adam olur bu Dieter adam olmaz!... :D

l_Js_An_V7.jpg

Modern Talking'in haşarı elemanı Dieter Bohlen; Almanya'nın Pop star yarışmasında jüri üyeliği yaparken bile uslu durmayıp başına çorap örmüştür.. Yarışmanın ön elemelerinde ağır hakaretler savurduğu 17 yaşındaki bir genç kızın sinir krizi geçirip bayılması sonucu, MGHKK(Medyada Gençlerin Haklarını Koruma Kurumu) tarafından programa; "gençlere kötü örnek oluyor" gerekçesiyle 100 bin € Euro'luk tazminat davası açılmıştır..

Dieter bu programda yarışmaya katılan gençlerle; "Sesin bir bağırsak tıkanması gibi", "Sesin hamam böceklerinin sesine benziyor", "Karşımda şarkıcı mı var yoksa bir eşek mi?", "sanki biraz kuş beyinli gibisin!" gibi seviyesiz sözlerle milyonların önünde dalga geçerek kanalına reyting rekorları kırdırmıştır..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Seksenlerde dünya genelinde kabarık saç modeli popüler iken,
bunun en iyi temsilcilerinden biri de C.C Catch'idi..

sjgcpb_V.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
C. C. Catch - Cause You Are Young (1986)

Bu akşam C. C. Catch'in en bilinen ve seksenlerin en özel parçalarından biri olan "Cause You Are Young"ı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sene 1986 ve Caroline Catherine Müller nam-ı diğer C.C. Catch sizlerle.. Keyifli seyirler...
www.youtube.com/watch?v=u0sp-2dF3ME

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
C. C. Catch - Strangers By Night (1986)

"Vakit gecenin 1'i olmuş; gene gözümde uyku yok!" derken Youtube'da kulağıma C. C. Catch'in "Strangers By Night" parçası ilişti. Hakikaten gece gece iyi gitti. Sizlerle de paylaşayayım dedim. Bu arada sene 1986... Keyifli seyirler.. www.youtube.com/watch?v=L5si4rGARBo

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374

...1989 yılına gelindiğinde şarkıcı kendi bestelerini yapıp okumaya karar verdi. Bu düşünce Dieter Bohlen'in hiç hoşuna gitmedi ve iki taraf karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

Burada önemli bir ayrıntı var sevgili Baltimora, onu da belirtelim...

Caroline Müller ile Dieter Bohlen'in arasına 80'lerin ünlü grubu Duran Duran'ın üyesi Andy Taylor girdi!
, Duran Duran'ın gitaristiydi... (Halen üyesisidir ama grup artık aktif değil..)

gXmM95.jpg

And Taylor (İşaretli olan)

LQBa2j.jpg

Andy Taylor, 80'li yıllarda
bir konser sırasında...

A39AVB.jpg

Andy Taylor 2016 itibariyle
güncel fotosu...

And Taylor 80'lerin sonlarına doğru prodüktörlük yapmaya başladı. Müller'i (C.C.Catch) nasıl ikna etti bilemiyorum ama 88'in sonu 89 başı itibariyle birlikte çalışmaya başladılar... Ve böylece C.C.Catch, Andy Taylor'un kanatları altında "Hear What I Say" albümünü çıkardı. (Andy Taylor, Wikipedia'da ki C.C.Catch'i de eklemiştir.)

D3QlvZ.jpg

Albümün ön yücü (CD)

E3XYln.jpg

Albümün arka yüzü (CD)

Tabii ki albüm tam bir fiyasko!

Bu arada albümden önce albümün lokomotif parçası
olduğuna inandıkları "Big Time"ı CD Single olarak yayınladılar.

lEMkmE.jpg

Yine aynı yıl (89'da) "Midnight Hour" adlı bir CD Single daha yayınladılar. Hiç ses getirmedi. Bu albüm ve CD Single'lar Alman plak firması "Metronome" tarfından yayınlanmıştır. Bilindiği üzere C.C.Catch'in albümleri Dieter Bohlen'in bağlı olduğu müzik firması Hansa'dan çıkardı... (Bu arada Hansa'yı önce BMG, BMG'yi de Sony satın almıştır.)

C.C.Catch'in "Hear What I Say" albümünde ki bazı parçalarda "şarkı sözü" anlamında Caroline Müller'in de katkısı vardır. Belki de boş vakitlerinde yazmış olduğu şarkı sözlerini bu şekilde değerlendirmek istedi. Bu şarkı sözlerini Dieter'a gösterdiyse bile Dieter bunları çöpe atmasını söylemiştir mutlaka! Yapar mı yapar! :)

Albümde ki besteler tabii ki kendisine ait değildir. Caroline Müller, C.C.Catch ismini kullanmaya devam etti (Dieter sorun çıkarmadı). Ama Caroline Müller, Andy Taylor'un kanatları altında yapılan parçalarla hiç bir zaman sükse yapamadı!

Dieter Bohlen bir daha asla C.C.Catch'e parça vermedi! C.C.Cacth elindekilerle yetinmek zorunda kaldı! Günümüzde dahi nerede sahne alsa Dieter Bohlen'in bestelerini okumaktadır.

Sevgilerimle...

vjRdaz.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Gene bilmediğimiz bir çok noktaya parmak basmışsın sevgili motion. Bu arada yukarıdaki albümde bulunan parçaların hiç biri elimdeki Best of albümlerinde yer almıyor. (4 Albümde de yok) Bu durum yasal bir zorunluluktan mı yoksa parçaların hiç biri tutulmadığından mı kaynaklanıyor? Bunu da belirtirsen sevinirim. Son olarak acımasızca geçen yıllar Andy Taylor'a pek uğramamış gibi.. :)

Teşekkürler sevgili dostum...

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
...Bu arada yukarıdaki albümde bulunan parçaların hiç biri elimdeki Best of albümlerinde yer almıyor. (4 Albümde de yok) Bu durum yasal bir zorunluluktan mı yoksa parçaların hiç biri tutulmadığından mı kaynaklanıyor?...

Tabii ki dostum bu bir yasal zorunluluk çünkü farklı firmalar söz konusu... Kaldı ki ortada "Best of..." albüme alınabilecek bir parça da yok, eğer böyle bir parça olsaydı Metronome firmasına parçanın/parçaların telif ücreti ödenir "Best Of..." albüme alınırdı.

Ama ortada böyle bir parça yok! :)
C.C.Catch macera yaşamak istedi, yaşadı!
Sevgiler...

vjRdaz.jpg

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul

Tabii ki dostum bu bir yasal zorunluluk çünkü farklı firmalar söz konusu... Kaldı ki ortada "Best of..." albüme alınabilecek bir parça da yok, eğer böyle bir parça olsaydı Metronome firmasına parçanın/parçaların telif ücreti ödenir "Best Of..." albüme alınırdı.

Ama ortada böyle bir parça yok! :)
C.C.Catch macera yaşamak istedi, yaşadı!
Sevgiler...
Bilgilendirme için teşekkürler sevgili Motion. Tahmin ettiğim gibiymiş durum.. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
hr7_JOvr.jpg

C. C Catch'in en büyük hiti "Cause You Are Young" bir çok Türk filminin disko sahnesinde çalmıştır. Buna örnek olarak; başrollerini Zeki Alasya ile Metin Akpınar'ın oynadığı, 1986 yapımı "Namus Düşmanı" filmini verebiliriz. Keyifli seyirler..
www.youtube.com/watch?v=OZhDnwa8M_4&t=5s

Son düzenleme:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Her ne kadar Değerli Baltimora Üstadım birazdan yazacaklarıma karşı çıkacak olsa da; kendisini gücendirmeden doğru bildiklerimi yazmak zorundayım;

C. C. Catch'i 2015 yılında Rusya'nın Saint Petersburg kentinde (Ruslar C.C'yi hala çok severler...) canlı izleme olanağı bulmuştum. Bu yazacaklarım Değerli Üstadım Baltimora'yı gücendirmesin ancak bir zamanların bebek gibi kızı; iddia ettiğim üzere Müzeyyen Senar ile Suna Pekuysal arası bir fiziğe dönüşmüştü. Bu yıllar ne acımasız ?!

Diğer taraftan, bir konuda sizin gibi değerli bir üstadın fikrini ve bilgisini de almak isterim Değerli Baltimora; C.C'nin Cause You Are Young parçasında kullanılan base sample ile Modern Talking'in You Can Win If You Want parçasında kullanılan base sample'ın aynı olduğunu düşünürüm hep. Hatta sound <bence> 70lerin sonunda isim babası Didier Marouani kaptanlığında kurulmuş Marsilyalı elektronik grubu Space'in en meşhur parçası Magic Fly ile başlayarak meşhur olan, sonrasında ise rüzgarını 80li yılların başında estirmekten geri kalmayan (Japon Yamaha'nın karşısına ciddi bir rakip olarak dikilen) Avrupa'nın medarı iftiharı Ecama Sample Box'a ait olduğunu hissettirir bana. Ecama'nın isim babası Didier Marouani'den başkası değildir, lakin Ecama Mauriani'nin lakabıdır zaten... Neyse; günümüzde Ari Ahrendt gibi sanatçıların ve stüdyoların kullanmayı sürdürdüğü cihazın bir diğer maarifetini de sanki; Atlantis is Calling (SOS for Love) parçasının Extended Remix / Uzatılmış Versiyonunda da duyarız. Bu benzerlik yalnızca benim dikkatimi çekmiş olamaz, sizin bununla ilgili yorumunuzu öğrenmek isterim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Her ne kadar Değerli Baltimora Üstadım birazdan yazacaklarıma karşı çıkacak olsa da; kendisini gücendirmeden doğru bildiklerimi yazmak zorundayım;

C. C. Catch'i 2015 yılında Rusya'nın Saint Petersburg kentinde (Ruslar C.C'yi hala çok severler...) canlı izleme olanağı bulmuştum. Bu yazacaklarım Değerli Üstadım Baltimora'yı gücendirmesin ancak bir zamanların bebek gibi kızı; iddia ettiğim üzere Müzeyyen Senar ile Suna Pekuysal arası bir fiziğe dönüşmüştü. Bu yıllar ne acımasız ?!

Diğer taraftan, bir konuda sizin gibi değerli bir üstadın fikrini ve bilgisini de almak isterim Değerli Baltimora; C.C'nin Cause You Are Young parçasında kullanılan base sample ile Modern Talking'in You Can Win If You Want parçasında kullanılan base sample'ın aynı olduğunu düşünürüm hep. Hatta sound <bence> 70lerin sonunda isim babası Didier Marouani kaptanlığında kurulmuş Marsilyalı elektronik grubu Space'in en meşhur parçası Magic Fly ile başlayarak meşhur olan, sonrasında ise rüzgarını 80li yılların başında estirmekten geri kalmayan (Japon Yamaha'nın karşısına ciddi bir rakip olarak dikilen) Avrupa'nın medarı iftiharı Ecama Sample Box'a ait olduğunu hissettirir bana. Ecama'nın isim babası Didier Marouani'den başkası değildir, lakin Ecama Mauriani'nin lakabıdır zaten... Neyse; günümüzde Ari Ahrendt gibi sanatçıların ve stüdyoların kullanmayı sürdürdüğü cihazın bir diğer maarifetini de sanki; Atlantis is Calling (SOS for Love) parçasının Extended Remix / Uzatılmış Versiyonunda da duyarız. Bu benzerlik yalnızca benim dikkatimi çekmiş olamaz, sizin bununla ilgili yorumunuzu öğrenmek isterim.
Sevgili Güvencim, ben kendisini facebook'tan gün be gün takip ediyorum, fiziğini tabi ki canlı olarak görmedim, oradan gördüğüm kadarıyla fiziken yaşını hiç göstermediğini yazdım. Sen canlı olarak gördüğün için daha iyi kanaat sahibi olabilirsin. Bu arada sade bir müziksever olarak "Cause You're Young" ile "You Can If You Want" arasında ben bir bağlantı göremedim lakin profesyonel olarak müzik ile ilgilenenler belki görebilir. Bu arada her iki şarkının bestelerini de Dieter Bohlen'in yaptığını göz önüne alırsak, profesyonel olarak müzik ile uğraşanlar bu konu hakkında bir şeyler söyleyebilir ancak. Dediğim gibi ben profesyonel olarak müzik ile uğraşan biri değil, kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinleyen sade bir müziksever'im.. :)

Bu arada kişisel facebook sayfasından aldığım 25 Ağustos 2019 ve 29 Ağustos 2019 tarihli iki adet resmini paylaşıyorum. 2. resmin üstüne "Çok genç olan bir hayranımla oldukça duygusal bir buluşma sahnesi ve mutluluktan gelen gözyaşları.." şeklinde bir de not düşmüş. Tabi ki bu fotoğraflar şoplanmış olabilir..

Ba-l-ks-z-1.png

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Sevgili Güvencim, ben kendisini facebook'tan gün be gün takip ediyorum, fiziğini tabi ki canlı olarak görmedim, oradan gördüğüm kadarıyla fiziken yaşını hiç göstermediğini yazdım. Sen canlı olarak gördüğün için daha iyi kanaat sahibi olabilirsin. Bu arada sade bir müziksever olarak "Cause You're Young" ile "You Can If You Want" arasında ben bir bağlantı göremedim lakin profesyonel olarak müzik ile ilgilenenler belki görebilir. Bu arada her iki şarkının bestelerini de Dieter Bohlen'in yaptığını göz önüne alırsak, profesyonel olarak müzik ile uğraşanlar bu konu hakkında bir şeyler söyleyebilir ancak. Dediğim gibi ben profesyonel olarak müzik ile uğraşan biri değil, kulağıma hoş gelen her türlü müziği dinleyen sade bir müziksever'im.. :)

Bu arada kişisel facebook sayfasından aldığım 25 Ağustos 2019 ve 29 Ağustos 2019 tarihli iki adet resmini paylaşıyorum. 2. resmin üstüne "Çok genç olan bir hayranımla oldukça duygusal bir buluşma sahnesi ve mutluluktan gelen gözyaşları.." şeklinde bir de not düşmüş. Tabi ki bu fotoğraflar şoplanmış olabilir..

Sevgili dostlar, 80lerdeki pop müzik furyasında, o zamanın soundları zaten pek birbirinden farklı değil. 70lerdeki müziklerin tamamı canlı enstrumanlardan oluşurken 80lerde elektronik müziğe geçiş dönemi var. Pek çok grup nerdeyse aynı soundlarla albüm çıkardı. Disko müziği bu yıllarda altın dönemini yaşadı. Bizim gibi nostalji sevenler hala bu ezgileri dinliyor. Günümüze dönersek, şu sıra (özellikle hareketli parçalarda) nerdeyse gerçek enstruman yok. Hemen hemen hepsi bilgisayar kaydı. Çoğumuz bundan keyif almıyor ve hala 80lerin müziklerini dinliyoruz. Dinlemeye de devam edeceğiz. Saygılar.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
1 Haziran 1987 (Sayı 22) tarihli TV'de 7 Gong'un yazdığına göre C.C. Catch ya da onların tabiriyle 'Caro';Çin'de Madonna ve Tina Turner'dan sonra en çok sevilen 3. yabancı kadın şarkıcıymış, aşağıya eklediğim sayfada şarkıcının Çin konseri ile ilgili detayları okuyabilirsiniz.

51123379733_6c8e32124a_o_d.png

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Ben C C Catch'i görmeden sevmiştim. Herkesin olduğu gibi benim de favori parçam "Cause you're young" idi. Aaahhhh gençlik ahhh! Hala dinliyorum.

Bu arada, yeni gitar çalmaya merak saldığım sıralarda (85-90 arası) babamın bir arkadaşı bana Santana'nın bir albümünü hediye etmişti. Nerdeyse albümdeki tüm parçalar hala aklımdadır. Saygılar.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Off be, diyardaşlarımız neler yazmışlar neler, bana böyle şeylerle gelin üstatlar. :)

Canlanın biraz haydi! :)

Not: Zevk aldığımı belirtmeliyim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Off be, diyardaşlarımız neler yazmışlar neler, bana böyle şeylerle gelin üstatlar. :)

Canlanın biraz haydi! :)

Not: Zevk aldığımı belirtmeliyim.
Yazılanlardan keyif aldığınıza sevindim Üstadım. Beni forumdaki tek üzüntüm postimage'in ülkemizde yasaklanmasından ötürü bu konulara eklediğimiz binlerce materyalin görünmez olmasıdır. İlk başlarda heves edip hepsini tek tek Flickr'a yüklemeyi düşündüm lakin bu sefer de zaman kıtlığından paylaşım yapamaz oldum. Bu yüzden bundan sonra eski resimleri görmek isteyenlerin VPN ile sitemize girerek konulardaki materyallere ulaşmalarını rica ediyorum. :)

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Yazılanlardan keyif aldığınıza sevindim Üstadım. Beni forumdaki tek üzüntüm postimage'in ülkemizde yasaklanmasından ötürü bu konulara eklediğimiz binlerce materyalin görünmez olmasıdır. İlk başlarda heves edip hepsini tek tek Flickr'a yüklemeyi düşündüm lakin bu sefer de zaman kıtlığından paylaşım yapamaz oldum. Bu yüzden bundan sonra eski resimleri görmek isteyenlerin VPN ile sitemize girerek konulardaki materyallere ulaşmalarını rica ediyorum. :)

Aklımı okudun mirim, şu an ben postimage nedeniyle hiçbir şey göremiyorum. Ancak şu işe bir el atsan sevabın büyük yazılır. :)