Sandra (Sandra Lauer)

Sandra (Sandra Lauer)

80s / Müzikler ve Şarkıcılar Forumu

Like Tree233Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14.Temmuz.2010, 01:38   #11
Yönetici

serifengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 166601
•Rep Seviyesi :
serifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond repute
Dostum beni taaaa eskiden genç olduğum zamanlara götürdün gittin..

86'da ben de İzmir Atatürk stadyumu'nda 80.000'in üzerinde insanla beraber o konserdeydim.

Yanlış hatırlamıyorsam Al Bano Romina Power, Bad Boys Blue, Sandra gibi dönemin bir çok yabancı ünlüsü yer almış; ardından Ajda Pekkan ile MFÖ çıkınca stadyum tek kelimeyle yıkılmış; çakmaklar, cepteki kağıtlar falan yakılarak "güllerin içinden" söylenmişti..
Baltimora, ayberk ve garfield67 bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (08.Haziran.2014 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.
serifengin isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Ağustos.2010, 23:33   #12
Süper Üye

mkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 74533
•Rep Seviyesi :
mkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond reputemkurt has a reputation beyond repute
New Icon17 Sandra - Maria Magdelena (1985)
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Baltimora tarafından (14.Temmuz.2012 Saat 14:34 ) değiştirilmiştir.
mkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Mart.2011, 22:41   #13
Süper Üye

leopulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5010
•Rep Seviyesi :
leopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond reputeleopulp has a reputation beyond repute
Vay canına... Sandra hayranlarının, hem de en eski hayranlarının arasında bulunmak gerçekten çok güzel... Gençliğin getirdiği çok bilmişlik ve ukalalık ile bir tek ben seviyorum, kimse sevmiyor sanıyordum...Tüm Sandracılara selam ederim...
80'leri kendi içerisinde 3'e ayırmışımdır hep oldum olası... Erken dönem, orta dönem ve son dönem olarak... Bu 3 devrede her ne kadar ruh değişmese de müzik bir parça olsun değişime uğruyor... Erken dönemi ve aynı zamanda 80'lerin amatör ruhunu başlatan Modern Talking, Bad Boys Blue, C.C.Catch, Gazebo ve benzerleri arasında Sandra da unutulmayacak bir yer edinmiştir kanımca... İtalo Disco ekolünün de katkısı tartışılamaz elbette...
24 yaşındayım, 15-16 yaşlarımdan bu yana Sandra dinliyorum ve 18'imden beri de karakteristik ve sade güzelliğine aşığım diyebilirim... Gerek telefonumdan, gerek bilgisayarımın müzik listesinden eksik olmayanlar arasında... Bu güzel hatırlatma ve paylaşım için teşekkür ediyorum.

Konu Baltimora tarafından (08.Haziran.2014 Saat 17:04 ) değiştirilmiştir.
leopulp isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 11.Mart.2011, 23:58   #14
Yeni Üye

günay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1461
•Rep Seviyesi :
günay has much to be proud ofgünay has much to be proud ofgünay has much to be proud ofgünay has much to be proud ofgünay has much to be proud ofgünay has much to be proud ofgünay has much to be proud ofgünay has much to be proud ofgünay has much to be proud ofgünay has much to be proud of
"Maria magdelena" benim de en sevdiğim şarkılardan biriydi..

Konu Baltimora tarafından (21.Nisan.2011 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.
günay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 04.Mayıs.2011, 21:13   #15
Yönetici

Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 104252
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Alıntı: leopulp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Vay canına... Sandra hayranlarının, hem de en eski hayranlarının arasında bulunmak gerçekten çok güzel... Gençliğin getirdiği çok bilmişlik ve ukalalık ile bir tek ben seviyorum, kimse sevmiyor sanıyordum...Tüm Sandracılara selam ederim...
80'leri kendi içerisinde 3'e ayırmışımdır hep oldum olası... Erken dönem, orta dönem ve son dönem olarak... Bu 3 devrede her ne kadar ruh değişmese de müzik bir parça olsun değişime uğruyor... Erken dönemi ve aynı zamanda 80'lerin amatör ruhunu başlatan Modern Talking, Bad Boys Blue, C.C.Catch, Gazebo ve benzerleri arasında Sandra da unutulmayacak bir yer edinmiştir kanımca... İtalo Disco ekolünün de katkısı tartışılamaz elbette...
24 yaşındayım, 15-16 yaşlarımdan bu yana Sandra dinliyorum ve 18'imden beri de karakteristik ve sade güzelliğine aşığım diyebilirim... Gerek telefonumdan, gerek bilgisayarımın müzik listesinden eksik olmayanlar arasında... Bu güzel hatırlatma ve paylaşım için teşekkür ediyorum.

Sevgili leopulp senin gibi genç arkadaşlarımızın Sandra'yı dinlemesi ve hayranlık duyması, bizim gibi eski jenerasyon hayranları için büyük övünç kaynağıdır, zira böylelikle Sandra'nın her döneme hitap eden eserler veren bir şarkıcı olduğu tezi de doğrulanmış oluyor.

Alıntı: günay´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"Maria magdelena" benim de en sevdiğim şarkılardan biriydi..

Buna şaşmamak lazım zira bu parça adeta Sandra ile özdeşlemiştir.. Sandra'nın tarzını beğenmeyen birinin bile "Maria Magdelana"'yı bilmesi olasıdır..
ayberk ve garfield67 bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (08.Haziran.2014 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mayıs.2011, 20:21   #16
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute

Bugün Sandra'nın 49cu yaş günü, iyi ki doğdun SANDRA!..

(18 Mayıs 1962 - 18 Mayıs 2011)

Konu Baltimora tarafından (02.Eylül.2018 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mayıs.2011, 20:44   #17
Çeviri Balonlama

harp55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 371509
•Rep Seviyesi :
harp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond repute
80'lerin neyi kötü biliyor musunuz, artık o yılları eski olarak, o yıllarda gençtik diye hatırlamak.
Kısacası bize artık yaşlandığımızı hatırlatması. Gerisinde şimdi mi yoksa 80'ler mi deseler...
Elbette 80'ler. Sandra, C.C. Cath, Europe, Falco, Modern Talking ve niceleri...
Sinemanın teknoloji, dijital efekten daim olmadığı, öykünün, zekanın ve oyunculuğun ön planda olduğu ve hep beraber cep telefonu olmadan da yaşayabildiğimiz 80'ler.
Sanırım artık anında iletişimle ama yeterince anlamayarak, anlaşamayarak yaşıyoruz...

Konu Baltimora tarafından (08.Haziran.2014 Saat 17:13 ) değiştirilmiştir.
harp55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mayıs.2011, 21:43   #18
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Alıntı: deadlouse71´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
80'lerin neyi kötü biliyor musunuz, artık o yılları eski olarak, o yıllarda gençtik diye hatırlamak.
Kısacası bize artık yaşlandığımızı hatırlatması. Gerisinde şimdi mi yoksa 80'ler mi deseler...
Elbette 80'ler. Sandra, C.C. Cath, Europe, Falco, Modern Talking ve niceleri...
Sinemanın teknoloji, dijital efekten daim olmadığı, öykünün, zekanın ve oyunculuğun ön planda olduğu ve hep beraber cep telefonu olmadan da yaşayabildiğimiz 80'ler.
Sanırım artık anında iletişimle ama yeterince anlamayarak, anlaşamayarak yaşıyoruz...

Evet yaşlarımızın ilerlediğini kabul etmek zorundayım ama asla "80ler ruhu"nu kaybetmeyi kabul edemem. Yaşım ne kadar ilerlerse ilerlesin ben daima içimdeki "O" çocuğu canlı tutacağım ya da tutmak için elimden geleni yapacağım. Zira bu şekilde hayata daha pozitif bakabiliyorum.

Sinema ile ilgili yaptığınız saptama ise enfes.
Kurduğunuz cümleleri okurken aklıma direk "Star Wars" serisi geldi. Bkz: Jedi Felsefesi

İletişim konusunda da çok haklısınız, maalesef iletişim teknolojisini amacına uygun pek kullanamıyoruz. Sanırım bu durum, yeni neslin egoizm eksenli şiddet kültürüne sempati duymasnın yanısıra, duygusallığa pek sıcak bakmamasından kaynaklanıyor. Hal böyle olunca da karşı tarafla samimi olarak dostluklar kurması hayal gibi bir şey oluyor. Oysa ki kendi ve daha eski jenerasyonlara baktığımda; çeşitli site ve forumlarda yeni tanışan insanların bile "nostalji" ortak paydasında bir araya gelerek çok sağlam dostluklar ve arkadaşlıklar kurduğuna şahit oluyorum.

Bu arada Sandra başlığı altında yazdığımızı da unutmadan, topicin açılış ruhuna uygun olsun diye bir kaç cümle daha etmek istiyorum. Sandra bugün 50 'sine dayanmış olabilir, güzelliğinden de çok şey kaybetmiş olabilir ama onun bana yaşattığı o kadar güzel anlar ve hisler var ki, işte bu yüzden ona olan hayranlığım ömür boyu sürecektir. Çünkü ben şunu anladım ki; size çeşitli güzellikler yaşatan kişilere karşı olan sevginiz, karşınızdaki insan fiziken bambaşka bir hal olsa da aynı kalıyor. Değil 50., 60, 70... 80 yaşında da olsa ona olan hayranlığım asla değişmeyecektir..

Konu Baltimora tarafından (08.Haziran.2014 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir.
Alt 18.Mayıs.2011, 21:53   #19
Çeviri Balonlama

harp55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 371509
•Rep Seviyesi :
harp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond reputeharp55 has a reputation beyond repute
Güç bizimle olsun diyor ve bir 80'ler sayfası açmayı öneriyorum. Anılarımızı paylaşmak için.
Not: yeri değil ama taradıklarımı nasıl upload ederim ?
harp55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 19.Mayıs.2011, 00:21   #20
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Alıntı: deadlouse71´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Güç bizimle olsun diyor ve bir 80'ler sayfası açmayı öneriyorum. Anılarımızı paylaşmak için.
Not: yeri değil ama taradıklarımı nasıl upload ederim ?

Yaşasın Jedi felsefesi!..

Bu arada burası zaten 80'ler sayfası değil mi?..

Heee bundan kasıt Facebook sayfası ise zaten bu konuda çok sayıda sayfa mevcuttur..

Taradıklarınızı nasıl upload edeceğiniz hakkındaki sorunuza şöyle bir yanıt vereyim:
-Kelin merhemi olsa kendi başına sürermiş..

Konu Baltimora tarafından (08.Haziran.2014 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks

Seçenekler
Stil