Çizgi Roman Diyarı

Çizgi Roman Diyarı (http://www.cizgidiyari.com/forum/)
-   80s / Müzikler ve Şarkıcılar Forumu (http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-muzikler-ve-sarkicilar-forumu/)
-   -   Elektronik müzik (http://www.cizgidiyari.com/forum/80s-muzikler-ve-sarkicilar-forumu/103319-elektronik-muzik.html)

melih_ 06.Eylül.2016 20:09

Elektronik müzik

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Aslında 80'li yıllara ait bir müzik türü olmamasına rağmen 80'li yıllarda belki de altın çağlarını yaşamış olan elektronik müzik başlığını ancak buraya uygun buldum.
Hatamız olursa affola.

Elektronik aletler yardımıyla yapılan müzik türüne verilen isimdir. Birçok türe ayrılan Elektronik müziğin başlıca gruplarının kulağımıza yabancı olmayan örneklerini bu başlık altında vermeye çalışacağım.
Tabi ki örneklerimiz genel itibariyle 1970-80'lı yıllara ait olacak.

Zevkle dinleyeceğinizi düşündüğüm şahsımın seçtiği eserleri beğenmeniz umuduyla....

ahmet akyol 06.Eylül.2016 20:13

İlk örnek benden olsun o zaman dostum.... Seksenli yıllarda Türkiye'de ve dünyada fırtına gibi esen bir şarkıyla başlangıç yapmak istiyorum....

melih_ 06.Eylül.2016 20:18

Elektronik Müziğin devi Tangerine Dream ile başlamayı uygun buldum....

Tangerine Dream - Betreyal

melih_ 06.Eylül.2016 20:19

Alıntı:

ahmet akyol´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 481052)
İlk örnek benden olsun o zaman dostum.... Seksenli yıllarda Türkiye'de ve dünyada fırtına gibi esen bir şarkıyla başlangıç yapmak istiyorum....

Kastettiğim Tekno müzik değildi. Yine de elinize sağlık. Benim paylaşımlarımı gördüğünüzde ne kastettiğimi anlayacaksınız zaten.

melih_ 06.Eylül.2016 20:25

Tangerine Dream - Search

Müzik kalitesi olması nedeniyle şarkının coverlenmiş halini paylaşıyorum.

melih_ 06.Eylül.2016 20:28

Şimdiye kadar paylaştığım Tangerine Dream müzikleri grubun "Sorcerer" yani Büyücü isimli filme yapmış oldukları Soundtrack müziklerdi. Sanırım bu parçaların Yeşilçam filmlerinde kullanıldığını söylemeye gerek yok.

Bu parça da bolca kullanılmıştır....

melih_ 06.Eylül.2016 20:30

Kraftwerk - Man Machine

Bu muhteşem müziği seksenli yılları yaşayanlar açıköğretim derslerinden hatırlayacaklardır.

SenSei 06.Eylül.2016 20:41

Tangerine ve Kraftwerk tabi ki efsane isimler. Tangerine hatta bana çok beğendiğim yönetmen John Carpenter'ın filmlerinde yaptığı müzikleri çok anımsatır. Paylaşımlar harika. Ben de dönemin acid electronic soundlarını dibine kadar barındıran Humanoid - Stakker Humanoid (The Omen Mix)'i paylaşarak katkıda bulunayım o zaman. Tabi ki Tangerine ve Kraftwerk gibi ekollere yaklaşması mümkün değil. Böyle bir başlık için de ayrıca teşekkürler, sevgili arkadaşım.

melih_ 06.Eylül.2016 20:56

John Carpenteri unutmayalım

JOHN CARPENTER - THE END

Shoryuken 06.Eylül.2016 21:00

Arkadaşlar, keyifli bir konuya güzel mesajlarla eşlik ediyorsunuz. Ellerinize sağlık. Yalnız vbulletin sistemi youtube linklerini düzenlerken ekranı kaydırarak sayfanın bozulmasına sebep oluyor. Bu yüzden youtube linki verirken

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...].....

şeklindeki adresten HTTPS:// ibaresini kaldırın ve öyle paylaşın.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]... şeklinde olsun linkimiz.

İyi eğlenceler :)

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:42