Gelişim Spor dergisi

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,921
İstanbul
J14l21k.jpg

Fatih Altaylı, Hıncal Uluç, Ergün Hiçyılmaz, Atilla Gökçe gibi yazarların bulunduğu, futbolla beraber diğer spor branşlarına da yer veren çok kapsamlı bir dergiydi... Tabi ki ağırlıklı olarak futbol temalıydı.. Maç analizlerinin yanı sıra; tribünlerde yapılan tezahüratlardan tutun da, asılan pankartlara kadar pek çok ilginç konuya değinirdi... Baskı ve resim kalitesi mükemmeldi.. Derginin ortasından çıkan, dev boyuttaki Galatasaraylı futbolcu posterlerine hayran olurdum. Maalesef, bu çok özel spor dergisinin yayını maddi nedenlerden ötürü ancak 3 sene sürebilmişti.. Hala günümüzde bu kalitede spor dergisine rastlayamazsınız.. Tabi ki fiyatı da ona göre tuzluydu. Öyle ki okulda bazı arkadaşların "Oğlum sen manyak mısın, bir dergiye bu kadar para verilir mi?" diye takıldıkları çok olmuştur. Zira; yemez, içmez, harçlığımdan keser ama bu dergiyi asla kaçırmazdım...

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,921
İstanbul
1990 Dünya Kupası'na katılan;
eski Galatasaraylı futbolcu İosef Rotariu'lu bir Gelişim Spor kapağını sizlerle paylaşmak istedim.

1990-92 yıllarında formamızı giyen Rumen oyuncu,
hafızalarımıza Werder Bremen maçında son dakikada kaçırdığı gol ile kazınmıştı.

Galatasaray'a 28 yaşında geldiğinde yaşlı diye eleştirilen 1962 doğumlu Rotariu,
futbolu 2002 yılı sonunda, yani tam 40 yaşındayken bırakmıştı..
:)

SRh_FBCL.jpg

Son düzenleme: