"Hey" dergisi

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Ba_l_ks_z-1.png

70 ve 80'lerin popüler müzik ve gençlik dergisiydi. En çok spor, sinema ve müzik dünyasındaki yıldızların posterlerini vermesi hoşuma giderdi.. Sandra, Kim Wilde, Duran Duran, Madonna, Sylvester Stallone , Arnold Schwarzenegger ve Galatasaray posterleri odamın duvarlarını süslemiştir.
Hey dergisinin en çok ilgi gören bölümleri olarak; posterler, müzik listeleri, radyo program listeleri, şarkı sözleri, röportajlar ve mektup arkadaşı köşesi örnek olarak gösterilebilir. Yayın hayatının son bulmasında; Şubat 1987’de piyasaya çıkan Blue Jean dergisi ile rekabet edemeyişinin etkisi büyüktür..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
G183of9.jpg

Hey Dergisi'nin en çok ilgi gören bölümleri olarak; müzik listeleri, radyo program listeleri, mektup arkadaşı köşesi ve posterler örnek olarak gösterilebilir. Hey Dergisi'nin yayın hayatının son bulmasında Şubat 1987 tarihinde yayın hayatına başlayan ve bugün yine Doğan Burda Dergi Grubu bünyesinde yayınlanmakta olan Blue Jean dergisi ile rekabet edemeyişinin etkisi büyüktür

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
1980'lerden bir 'Hey' dergisi reklamı..

('Milliyet Çocuk' dergisi / 7 Aralık 1987 / Sayı 49)

Hey-Reklam-1-Milliyet-ocuk-7-Aral-k-1987-Say-49.png

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Ablam devamlı alırdı. Yanlış hatırlamıyorsam Cuma günleri çıkardı ve maaş aldığında eve gelirken yapmış olduğu alışverişte muhakkak alırdı. Bende merakla beklerdim. Yukarıda Michael Jackson kapaklı sayısını hala hatırlıyorum.

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,697
istanbul
Rahmetli Altan Erbulak da dergide çok güzel yazılar yazardı ayrıca gene Hey dergisinde Cem Karaca'nın "Namus Belası" adlı şarkısının çizgi romanı da yayınlanmıştı.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Bu derginin eski sayılarını indirebileceğimiz adlı internet adresi artık yok. Bir kısmını indirebildiğim bu değerli dergi arşivi artık tarihe karışmış. Yazık oldu ama elinde 1974 yılından sonrakilerin nüshaları bulunan arkadaşlar eğer yardımcı olurlarsa belki böyle elde edebiliriz.
Benim gibi ihtiyacı olan arkadaşlar, elimde olan 1974 yılından önceki ve az miktarda da 1980'li yılların sayıları için benimle temasa geçebilirler. Elimdeki arşivi siteye yüklemem çok zor. Toplam 5 gb boyutunda ve aylarca sürer. Buna şu anki çeviri ve balonlama çalışmalarım nedeniyle zamanım yok. Ama istekli arkadaşlar hangi sayıları istediklerini profilimde yazarlarsa toplu olarak gönderebilirim.Biliyorsunuz siteye toplu yükleme yapılmıyor..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
HEY'DEN KİMLER GELDİ KİMLER GEÇTİ (Kaynak: Hulusi Tunca)
Patronlar: Ercüment Karacan (1950 -1979: Milliyet, 1970 – 1979: Hey), Aydın Doğan (1979 – 2011: Milliyet + Hey)
Genel Müdürler: Nurettin Demirkol, Yekta Okur, Muhittin Kazımoğlu, Ahmet Kemal Ulusu
Genel Yayın Yönetmenleri: Doğan Şener, Hulusi Tunca, Erdoğan Sevgin
Yazı İşleri Müdürleri: Yener Süsoy, Hulusi Tunca
İlk Kadro (Yazı İşleri): Doğan Şener, Yener Süsoy, Cengiz Tünay, Ahmet Kılıç, Erhan Akyıldız, Arda Uskan, Deniz İzgi, Hulusi Tunca
İlk Teknik Servis: Mustafa Eren, Münir Özbakan, Nihal Özbuyruk, Leyla Özbakan (Varna)
Teknik Yönetmen: H. Fehmi Ketenci
Görsel Yönetmenler: Adnan Tamirak, Belgin Yüksek, Cemal Hoşgör, Ertan Gökemre, Mana Güzey, Naci Karaman, Necati Onat, Şahap Karamahmutoğlu, Tümer Argın, Nurgün Çatkın, Oğuz Şenoğuz, Odhan Baykara, Oya Yılmaz, Yavuz Kırmacı
Yayın Danışmanları: Erman Şener, Erdal Gökkaya, Ramiz Dağlı
Dış İlişkiler- Organizasyon: Cahit Tekindor, Çetin Çeki, Necdet Günkut, Nurcan Sabur, Uzman Sağlık
En Uzun Süreli Çalışanlar: Afşin Akın, Ahmet Öztarhan, Ahmet Yıldızalp, Akal Atilla (sanat), Ali Çınar, Ali Kocatepe, Ali Öztürk, Ali Saydam, Altan Demirkol (sinema), Armağan Tunaboylu, Atılay Gülen, Ayça Atikoğlu, Ayça Gürvit, Aydan Sümercan, Aylin Kalafatoğlu, Aysel Sadak, Aysın Önen, Aysun Karlı (Bursa), Ayşen Üçok Haktanır, A. Nuri Bedir, Bektaş Türk (İzmir), Berca Balkış, Bircan Usallı, Canip Giriftinoğlu, Cem Kıvırcık, Cihan Darıcı, Coşkun Akar, Cüneyt Baykurt, Çiler Süyev, Deniz Ulukan, Dilek Camcıoğlu, Dilek Girgin, Erhan Akyıldız, Erol Diksoy, Esin Çetinel, Fahri Rabatlı (ulaştırma), Faruk Şensoy, Feyza Algan (Güzin Abla’nın Kızı), Figen Aktar, Fikri Ayyıldız, Filiz Yalım, Firuzan Gürbüz, Gül Baygül, Gül Sökmen, Gül Uygur, Gülay Kırış, Gülden Yıldız, Gülin Suner, Gündüz Tuna, Güner Sevinç, Hakan Tartan (İzmir), Hakkı Tolunay, Haluk Aktar, Hatice Irmak, İbrahim Seten, İbrahim Ünsu, İnci Dinç, Kanat Atkaya, Kenan Macit (Ankara), Lale Parlak, Lokman Yavuz, Mahmut Cepli, Mehmet Ali Canbek, Meral Bal, Munzur Yıldız (satış), Murat Şener, Mustafa Yamaner (Bandırma), Muzaffer Kantarcıoğlu, Mümin Uslubaş (Bursa), Necmiye Özkök (Ankara), Nejat Avdikoğlu, Neşad Başer, Nurcan Sabur, Orhan Gençoğlu, Önder Manoğlu, Rahşan Gülşan, Refik Bulutçu, Reyman Eray, Saffet Said, Sami Başaran, Selçuk Mumcu (Ankara), Serap Parlak, Serdar Benli, Serdar Tural, Serpil Özkaynak, Sertip Gücün, Sinem Gül, Suat Öztorun, Suzan Somalı Sönmez, Süleyman Ayyıldız, Şafak Karaman, Şahika Nur Uygun (moda), Şansal İlgün, Şener Yıldız, Tahire Demircan, Taner Dedeoğlu (Ankara), Tolga Akyıldız, Turan Aksoy, Turgut Güngör, Tülin Kadirbeyoğlu, Uğur Çakır, Uğur Mutlu, Uğur Saner, Umay Umay (Denizci), Yaprak Özer, Yasemin Bozkurt, Yaşar Erşangil, Yavuz Daloğulları ve Yüksel Şengül
Ajanslar: ABC- Mustafa Küçük (Cağaloğlu), SİPA Press- Gökşin Siphioğlu (Paris)
Ressam: Serdar Hızlı
Son Teknik Servis: Sabit Uçuk, Sami Erdoğan, Şenol Subaşı, Mustafa Altınada, Oktay Karabay, Muzaffer Erol (pikaj), Sadun Varna, Mehmet Yalazı, Muhittin Gökçeler, İbrahim Kurt (montaj)
Arşiv: Arzu Atılgan, Firuzan Gürbüz, Gülgün Şen, Suat Öztorun, Şehnaz Rabatlı, Şükrü Türen, Yusuf Elemek
Düzeltmenler: Azmi Bilen, Metin Şenergin, Özel Akbaş, Süleyman Gül
Milliyet Merkez ve Fotoğraf Servisi’nden Katkıda Bulunanlar: Bahattin Şenol, Deniz Türkali, Erkut Öget, Ferhan Tezcan, Haldun Tekinalp, Hüseyin Kırcalı, İhsan Topaloğlu, İlhan Demirel, Mentar Şener, Mücahit Büber, Odhan Baykara, Özdemir Gürsoy, Rüçhan Ünver, Sami Önemli, Savaş Ay, Selahattin Gökhan, Vasfiye Özkoçak, Yılmaz Canel, Yunus Şen, Zeynep Oral (sanat)
Hey’in Yurt Dışı Temsilcileri: Achi Stoyannidis (Atina), Ahmet San (Paris), Alcide Boaretto (İtalya), Erhan Evrensel (Münih), Günhan Altınkaynak (Frankfurt), Hüdai Özgüder (Paris), Mete Zihnioğlu (Paris), Önder Özbarut (Londra), Stelyo Papadopulos (Atina)
Yurt Dışından Katkıda Bulunan Milliyet Temsilcileri: Abdülvahap Yazaroğlu (Kuveyt), Ahmet Sever (Brüksel), Akay Cemal (Lefkoşa), Ali Ertan Bükmen (Berlin), Ali Haydar Yurtsever (Viyana), Bülent Zarif (Bonn), Cihan Akerson (İtalya), Demir Baran Sarol (Londra), Demir Feyzioğlu (Chicago), Edip Öymen (Londra), Engin Aşkın (Toronto), Erdinç Pala (Münih), Erdoğan Dermancı (Zürih), Erhan Güner (Stockholm), Gökşin Sipahioğlu (Sipa Press-Paris), Güzin Özen (Paris), İrfan Kurtulmuş (Kopanhang), İskender Songur (New York), İzzet Yalçın (Roma), Kamil Yaman (Berlin), Kamuran Sümercan (LaHey), Kerem Topuz (Paris), Kirkor Kalaycıyan (Paris), Kubilay Çelik (Chicago), Lütfü Güven (Oslo), M. Ali Birand (Brüksel), M. Ekrem Aydın (Münih), Mehmet Aktan (Münih), Mişel Perlman (Paris), Mustafa Gürsel (Atina), Nuri Çolakoğlu (Londra), Nusret Özgül (Brüksel), Orhan Karul (Hamburg), Orhan Türel (Köln), Osman Ataman (Strazbourg), Ömer Zaimoğlu (İsveç), Öncel Şenkal (Bremen), Örsan Öymen (Köln), Özgen Acar (Atina, Lefkoşa, New York), Rafet Altındağ (Roma), Reha Erus (İtalya), Reha Muhtar (Atina), Süleyman Şalom (Madrid), Ted Levite (İsrail), Temuçin Tüzecan (Londra), Teoman Baber (Kanada), Turan Yavuz (Washington), Ünal Doğan (Sidney), Vedat Açıkalın (Sidney), Zeki Sözer (Frankfurt)
Yurt İçi Milliyet Büroları: Abdi Uçar (İzmir), Adnan Filiz (Kocaeli), Adnan Yaşkeçeli (Antalya), Ali Kocatepe (İzmir), Ali Orhan (Samsun), Altan Demirkol (sinema), Alyat Burç (foto), Asaf Uçar (foto), Bülent Ulukan (İzmir), Bülent Yurdakul (Mersin), Can Apkan (Hey Okullarda), Deniz Alpgül (Antalya), Dicle Akuz (Ankara), Engin Cenkçi (Ankara), Erol Akkaya (pul), Ertan Akbayar (Ankara), Faruk Polat (Erzurum), Güner Sevinç, Hamdi Yurdakul (Mersin), Haydar Coşkun Fırat (Erzurum), Hayri Köklü (Antalya), İskender Aruoba (otomobil), İsmail Başaran (Ordu), İsmail Yılmaz (Kuşadası), Metin Tursun (Adana), Murat Doğukanlı (Adana), Mustafa Başkan (Adana), Mustafa İstemi (Ankara), Muzaffer Bal (Adana), Nermin Sağdıç (Edremit), Ömer Güner (Trabzon), Özer Yelçe, Sami Tarhan, Savaş Ay, Selçuk Çoban (Datça), Süreyya Oral, Şemsettin Çetinöz (Kayseri), Şerife Umut, Taki Doğan (Ankara), Tamer Altan (Kuşadası), Taner Atilla (Yurt Haberler Servisi Şefi), Teoman Güray (spor), Tevfik Dalgıç (Ankara, İrlanda), Timur Avlar (Kuşadası), Tülin Gürsoy (Ankara)
Yeşilköy Atatürk Havalimanı: Sinan Toros
Köşe Yazarları (Yöneticileri): Ahmet Selçuk İlkan (şiir), Altan Erbulak, Atilla Dorsay, Burçak Evren (sinema), Cenk Koray, Cihan Demirci, Engin Başer (elektronik), Faruk Yener (Klasik Müzik), Filiz Akın, Hıncal Uluç, İlhan İrem, İskender Aruoba (rally), İzzet Günay, Mete Akyol, Müjdat Gezen, Norayr Demirci, Orhan Boran, Paul Grein (Billboard Baş Yazarı), Özer Yelçe (spor), Reyman Eray, Şafak Karaman, Şener Yıldız, Turhan Oğuzbaş (şiir), Türkan Şoray, Uğur Dündar, Ümit Deniz
Karikatürist-Çizerler: Altan Erbulak, Cihan Demirci, İsmail Gülgeç, Kutlukhan Perken, Sinan Gürdağcık, Tuncay Batıbeki
Okur Karikatüristler: Nezih Danyal ve Sadi Ulukan (ilk eserleri Hey’de yayınlandı)
Curcuna Mizah Eki: Nuri Kurtcebe, Kandemir Konduk, Orhan Boran, Dik Browne (Bastır Viking), İsmail Gülgeç, Murat Kürüz, Necdet Şen ve Gırgır ekibinden gelen Fatih Aydoğdu, Gökhan Gürses, Levent Tarhan
İlan Servisi: Asuman Karabacak, Ercüment Beken, Ercüment Pal, Hikmet Dinç, Nergis Arda Ok, Orhan Peksayar, Osman Aker, Ömer Günaydın (Arap Ömer)
Satış Müdürü: Mustafa Eröz, Niyazi Yeşil
Teknik Danışman: Yetkin Aldinç, Ofset Hazırlık: Mehmet Yalazı
Müessese Müdürü: Ali Nazım Onaran
Ofis Boy’lar: Hasan Yiğit, Cemal Akturan, Sertip Gücün

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
HEY NASIL KAPANDI
1994’ün İlkbaharı.. Türk Pop Müzik dünyasında büyük bir kıpırdanma başlamıştı.. Yayınına bir süre ara verdiğimiz HEY’i yeniden hazırlamaya başladık..
Ve 14 Nisan 1994’te yeniden çıktık..
Akşam üzeri bayilerin çoğunda HEY kalmamıştı.. Başarmıştık..
8 sayıyı geride bırakmıştık ki; Aydın Doğan Bey’in isteği ile karşılaştık:
Aydın Bey, gazetenin tirajını artırmak için çarşamba günleri Hey’i Milliyet’le birlikte parasız vermeyi düşünmüş.. Verdik..
Tam 21 hafta Milliyet’in gücüne güç kattık..
5 ay 1 hafta sonra Aydın Bey, dergimizi geri verdi.. Oh artık serbesttik.. Yeni sayının hazırlıklarına başladık.. Heyecanla çalışıyorduk.. Ve genel müdürümüz şu sözleri ile karşılaştık:
-21 haftadır Hey’i parasız alan okur, bundan sonra para verip almaz..
HEY’İ KAPATTIM..
Acı haber tez duyulur.. Cem Karaca aradı, ‘Hey’den bugüne kadar kazandığım bütün ödülleri topladım geliyorum. Cağaloğlu Meydanı’nda yakacağım eğer kapatma kararından vazgeçmez-seniz..’ dedi.
Sonuç; HEY infaz edilmekten kurtulamadı..
Cem Karaca, ödüllerini yakmaya kıyamadı..
Yazan: Hulusi Tunca

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Efsanevi müzik dergisi "Hey"in 25 Kasım 1970 tarihli ilk sayısının kapağı:

HEY_ilk_say_25_Kas_m_1970_-_Say_1.jpg

Son düzenleme:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
...Ve genel müdürümüz şu sözleri ile karşılaştık:
-21 haftadır Hey’i parasız alan okur, bundan sonra para verip almaz..
HEY’İ KAPATTIM...

Hulûsi Tunca'yı iyi tanırım!

Ma4d76.jpg

Hulûsi Tunca

Kendisi 2-3 yıl önce ciddi bir kalp ameliyatı geçirdi ve yazılarını
artık evinden yazıyor... Yazılarını bazı magazin siteleri ve kendi
Facebook adresi üzerinden paylaşıyor sanırım...

Geçtiğimiz yıllar da çok önemli iki kitap çıkardı piyasaya;
İkisi de geldi bana ama henüz okuyamadım!

Birincisi 2013 yılında çıkan
"Yetmişler" kitabı;

1G0JQD.jpg

Esen Kitap / 327 sayfa

İkincisi ise 2014 yılında çıkan
"Seksenler" kitabı;

WGR7JL.jpg

Esen Kitap / 368 sayfa

Her iki kitabında müthiş tarihi bilgiler, anılar ve ilginç enakdotlar
içerdiğinden şüphem yok! (Tam "Baltimora"nın seveceği kitaplar! :)

Ancak Hulûsi Tunca'nın yukarıda alıntıladığım "söyleminin" gerçeği
yansıtmadığını düşünüyorum.

"Baltimora"nın da değindiği gibi "Blue Jean" dergisi, Hey
dergisini neredeyse yıkıp geçmişti. Piyasaya yeni bir soluk getirmişti ve
bir çok yazar "Blue Jean"e kaymıştı.
vJ7P6R.jpg

İlk sayısı (1987)

Kağıdı kuşe baskıydı, saman kağıda değildi... Yine kuşe kağıda
dev posterler veriyordu; ayrıca ünlülerin çeşitli çıkartmaları
ve rozetler de derginin hediyeleri arasındaydı... Ve dün gibi
hatırlıyorum TV reklamı da dönüyordu TRT'de... Güçlü bir
şekilde girmişti piyasaya
ve amacı elbette ki Hey dergisinin
tahtına oturmaktı!

Bunu başardı da...

Ve bu başarı günümüzün pazarlama ve iletişim fakültelerinde
ders olarak okutulabilecek derece de önemli bir başarıydı...

Aslında her iki derginin de ismi de alıntıydı! 70'li ve 80'li yıllarda
yurtdışında (özellikle Almanya ve İngiltere'de) "Hey" ve "Blue Jean(s)"
adı altında gençlik/müzik dergileri bulunmaktaydı... Bizi yansıtan
bir isim bulmaktansa kopyalamayı tercih ettiler. Her iki derginin de
bir çok haberi zaten kes-kopyala-yapıştır türü habercilikti...

9DlN7N.jpg

Orijinal (1984)
İngilizce baskı...

Ama o yıllar da bu dergilerin Türkiye edisyonları olmadığı için kimse
neyin ne olduğundan habersizdi!

Benim gibi o yıllarda yurt dışından dergi temin edebilme imkanı olanlar,
hangi haberlerin kopyala/yapıştır haberciliği olduğunu anlıyordu!

Yine de "HEY" dergisi, Türk müzik dünyasının oluşmasında ve
gelişmesinde çok ama çok önemli bir yere sahiptir! Kültür
Bakanlığı
, daha hayatta iken Hey Dergisinin son genel yayın
yönetmeni Hulûsi Tunca ile irtibata geçip bu derginin
orijinallerini koruma altına almalıdır
. Tam nüsha orijinalleri
Hulûsi Tunca'nın elindedir
.

---------------------------------------------------------------------------

Almanya'da yanlış hatırlamıyorsam 2009'dan bu yana
yeni bir "HEY" dergisi yayınlanıyor! Satış grafiği de
oldukça iyi sanırım ki hâlâ yayında! :)

bLR6oj.jpg

2017 / Yeni sayısı...

Sevgilerimle...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul

Hulûsi Tunca'yı iyi tanırım!

Ma4d76.jpg

Hulûsi Tunca

Kendisi 2-3 yıl önce ciddi bir kalp ameliyatı geçirdi ve yazılarını
artık evinden yazıyor... Yazılarını bazı magazin siteleri ve kendi
Facebook adresi üzerinden paylaşıyor sanırım...

Geçtiğimiz yıllar da çok önemli iki kitap çıkardı piyasaya;
İkisi de geldi bana ama henüz okuyamadım!

Birincisi 2013 yılında çıkan
"Yetmişler" kitabı;

1G0JQD.jpg

Esen Kitap / 327 sayfa

İkincisi ise 2014 yılında çıkan
"Seksenler" kitabı;

WGR7JL.jpg

Esen Kitap / 368 sayfa

Her iki kitabında müthiş tarihi bilgiler, anılar ve ilginç enakdotlar
içerdiğinden şüphem yok! (Tam "Baltimora"nın seveceği kitaplar! :)

Ancak Hulûsi Tunca'nın yukarıda alıntıladığım "söyleminin" gerçeği
yansıtmadığını düşünüyorum.

"Baltimora"nın da değindiği gibi "Blue Jean" dergisi, Hey
dergisini neredeyse yıkıp geçmişti. Piyasaya yeni bir soluk getirmişti ve
bir çok yazar "Blue Jean"e kaymıştı.
vJ7P6R.jpg

İlk sayısı (1987)

Kağıdı kuşe baskıydı, saman kağıda değildi... Yine kuşe kağıda
dev posterler veriyordu; ayrıca ünlülerin çeşitli çıkartmaları
ve rozetler de derginin hediyeleri arasındaydı... Ve dün gibi
hatırlıyorum TV reklamı da dönüyordu TRT'de... Güçlü bir
şekilde girmişti piyasaya
ve amacı elbette ki Hey dergisinin
tahtına oturmaktı!

Bunu başardı da...

Ve bu başarı günümüzün pazarlama ve iletişim fakültelerinde
ders olarak okutulabilecek derece de önemli bir başarıydı...

Aslında her iki derginin de ismi de alıntıydı! 70'li ve 80'li yıllarda
yurtdışında (özellikle Almanya ve İngiltere'de) "Hey" ve "Blue Jean(s)"
adı altında gençlik/müzik dergileri bulunmaktaydı... Bizi yansıtan
bir isim bulmaktansa kopyalamayı tercih ettiler. Her iki derginin de
bir çok haberi zaten kes-kopyala-yapıştır türü habercilikti...

9DlN7N.jpg

Orijinal (1984)
İngilizce baskı...

Ama o yıllar da bu dergilerin Türkiye edisyonları olmadığı için kimse
neyin ne olduğundan habersizdi!

Benim gibi o yıllarda yurt dışından dergi temin edebilme imkanı olanlar,
hangi haberlerin kopyala/yapıştır haberciliği olduğunu anlıyordu!

Yine de "HEY" dergisi, Türk müzik dünyasının oluşmasında ve
gelişmesinde çok ama çok önemli bir yere sahiptir! Kültür
Bakanlığı
, daha hayatta iken Hey Dergisinin son genel yayın
yönetmeni Hulûsi Tunca ile irtibata geçip bu derginin
orijinallerini koruma altına almalıdır
. Tam nüsha orijinalleri
Hulûsi Tunca'nın elindedir
.

---------------------------------------------------------------------------

Almanya'da yanlış hatırlamıyorsam 2009'dan bu yana
yeni bir "HEY" dergisi yayınlanıyor! Satış grafiği de
oldukça iyi sanırım ki hâlâ yayında! :)

bLR6oj.jpg

2017 / Yeni sayısı...

Sevgilerimle...
Sevgili Motion, bilgilendirme için teşekkür ederim. Her zamanki gibi harika bir sunum yapmışsın dostum. Bu arada paylaştığım bilgileri sevgili Hulusi Tunca'nın kişisel facebook sayfasından alıntı yapıyorum. Muhtemelen Hey dergisi ile duygusal bir bağlantısı olduğundan böyle yazmayı tercih etmiştir kendisi. Son olarak; kendisine ait bahsettiğin her iki kitabı da biliyorum lakin kitapları öncelik sırasına göre alıp okuduğum için, maalesef henüz onlara sıra gelmedi.. :) ama gelecektir illa ki..

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
Bu derginin eski sayılarını indirebileceğimiz adlı internet adresi artık yok. Bir kısmını indirebildiğim bu değerli dergi arşivi artık tarihe karışmış. Yazık oldu ama elinde 1974 yılından sonrakilerin nüshaları bulunan arkadaşlar eğer yardımcı olurlarsa belki böyle elde edebiliriz.
Benim gibi ihtiyacı olan arkadaşlar, elimde olan 1974 yılından önceki ve az miktarda da 1980'li yılların sayıları için benimle temasa geçebilirler. Elimdeki arşivi siteye yüklemem çok zor. Toplam 5 gb boyutunda ve aylarca sürer. Buna şu anki çeviri ve balonlama çalışmalarım nedeniyle zamanım yok. Ama istekli arkadaşlar hangi sayıları istediklerini profilimde yazarlarsa toplu olarak gönderebilirim.Biliyorsunuz siteye toplu yükleme yapılmıyor..

Elimde yalnızca 3 tane dijital Hey Dergisi var, paylaşmadan edemedim...

Milliyet Çocuk'tan sonraki yaşantıma yön veren Hey Dergilerini okurken ağlayacağıma eminim. Zira, yaklaşık 7 yıl boyunca her hafta ikişer ikişer alıp birini kesmelilk, birini arşivlik olarak biriktirmiştim ama maalesef bodrumumuzda yaşadığımız su basması olayı nedeniyle arşiv kısmının tamamı tarihe karıştı...

Hatta True Blue albümünü yayınladıktan hemen sonra Hey Dergisinin kapağında arzı endam eden Madonna'ya aşık olup hala sakladığım True Blue kasedini bile kazanmışlığım vardır Hey'den... Eminim gözlerim o listeyi bulup adımı arayacaktır...

Elinizde olan nüshaları kolaylık olsun diye *.rar dosyası haline getirip yükleyip linkini paylaşırsanız hem çok mutlu olurum, hem de duygusallaşırım...

Teşekkür ederim şimdiden...

heydergileri.com sitesine yetişip indiremediğim için bende bulunan sadece 3 sayılık nostaljik arşiv bunlar:

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,115
Üstadım,
önce dergiler bölümüne tıkla.
Açılan sayfadan HEY tıkla.
Benim yayınladıgım HEY lere ulaşırsın.
Saygılarımla.