"Kinowa" mecmuası

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
p_T0_YB.jpg

Kafaderisi Kızılderililer tarafından yüzüldükten sonra kafasına ördek derisinden yaptığı maskeyi takan, asık suratlı, öcünü yerde koymamaya and içmiş bir çizgi roman karakteriydi.
Kafasındaki saç tellerinin sayısı kadar kızılderili öldürmeden, intikamının bitmeyeceği prensibiyle hareket eden Kinowa, taşıdığı unsurlarla kızılderili düşmanı bir çizgi romandı..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Erken çocukluk dönemimde, babam okurken ister istemez mecmuanın kapakları gözüme ilişirdi. Henüz okumayı bile bilmeyen ufak bir çocuk olarak ondan çok tırsardım, öyle ki bir kaç kez rüyama girdiği bile olmuştu.. :)

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,758
Şanslı Baltimora.
Babasının okuduğu Kinowa'dan tırsarmış...
Ben de; okuduğum Kinowa'lar sobaya gitmesin diye rahmetli babamdan tırsardım!!!..:D

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Genelde pek ısınamadığım bir kahraman.senaryolarını çok sığ bulurum.Kızılderilileri öcü gibi göstermesini de sevmedim.O yüzden 4 puan veriyorum.:)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,927
İstanbul
Şanslı Baltimora.
Babasının okuduğu Kinowa'dan tırsarmış...
Ben de; okuduğum Kinowa'lar sobaya gitmesin diye rahmetli babamdan tırsardım!!!..:D

Ben baba yönünden çok şanslıydım zira bizlere bu hastalık babamızdan geçti. Ama gelin görün ki, evde bir de ana faktörü vardı. :) Babam ne kadar çizgi romana önem veriyorsa, annem de bir o kadar bundan haz almazdı. İşte bu yüzden bugün çok nadide sayılacak, bir dolap dolusu 70'lere ait ÇR'den mahrum kaldık. :)Ama şu bir gerçek, ÇR okumanın neredeyse suç sayılabileceği bir dönemde, hele ki okumayı bile bilmezken, ufak bir çocuğun ÇR ile bu şekilde tanışması gayet hoş bir durum..

Son düzenleme: