"Erkekçe" dergisi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
file

Muzır yayın diye bir şeyi çocuk aklıma bu dergi sokmuştu. Ahu Tuğba, Banu Alkan, Serpil Çakmaklı, Oya Aydoğan, Suna Yıldızoğlu, Bahar Öztan, Müjde Ar, Harika Avcı, Yasemin Evcim, Pembe Mutlu, Seda Sayan, Seren Serengil, Fulden Uras, Göngör Bayrak ve daha bir çok ünlünün kapak olduğu, Genel Yayın Yönetmenliğini Hıncal Uluç'un yaptığı, ülkemin ilk mastürbatif dergisiydi. 1987'de muzır yasası ile poşet içinde satılmaya başlanan dergi, tirajının düşmesiyle sessiz sedasız yayın hayatından çekilmiş, lakin ergen aklımızı çoktan dumura uğratmıştı.

Bir de 1984-85 futbol sezonunda Galatasaray ve Fenerbahçe takımları bir kaç maçta bu derginin göğüs reklamlarını taşımış; muzip Galatasaray taraftarları Erkekçe'yi konu alan ve sözlerini burada yazmamın mümkün olamayacağı bir kontra Fenerbahçe bestesi yapmışlardı. :)

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,445
Meşhur Fenasi bey de bu dergide çalışıyordu, yayıncılar kadrosunda adı vardı :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
O canlı yayında bile oldu...
Onu da paylaşacaktım ama fazla kalabalık olmasın dedim. Kısmet size imiş. :d Bir de gene ortaokul yıllarında elimizden düşmeyen "Halk kahramanı Abuzittin bey'in hayat hikayesi" diye bir yazı vardı. Bu hikayeyi normal şekilde okuduğunuzda adam karşımıza resmen örnek alınacak, iyilik timsali biri olarak çıkıyor ama satırları birer kez atlayarak okuduğumuzda ise tam bir sekso sapık oluyordu. Şimdi düşünüyorum da o yazıyı yazan şahıs her kimse, gerçekten Abuzittin bey gibi kendisi de bir sapıkmış.. :)

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,849
Ben bir tane taramıştım bu dergiden. Ama paylaşmaktan vazgeçmiştim sonra. İstek olursa.. hard diske bir göz atarım. Hala duruyorsa, ekleriz buraya. :-D

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Erkekçe ayrıca dönemin kalburüstü futbol takımlarının posterini de vermiştir.
Günaydın gazetesinin mizah eki Lak Lak bu konuya atıfta bulunmuş. :)

file

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
ERKEKÇE YILLIK OCAK-1986

1981 Yılı ocak ayında yayınlanmaya başlayan erkek dergisi.1986 Ocak ayında çıkan bu yıllık da geride kalan beş yılda çıkan yazı,söyleşi ve fotoğraflardan oluşan seçkiler yer alıyor.Yani beş yıllık best of erkekçe diyebiliriz.İyi seyirler efenim :)

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
186 sayfa ve her sayfa düzeltilmiş (hep demişimdir beni en çok yoran kısım sayfaların düzeltilme sürecidir) sonra da upload edilmiş (upload hızımız malum). Bayağı bir emek harcanan takdir edilesi büyük bir iş çıkmış ortaya. Sağ olun.

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
186 sayfa ve her sayfa düzeltilmiş (hep demişimdir beni en çok yoran kısım sayfaların düzeltilme sürecidir) sonra da upload edilmiş (upload hızımız malum). Bayağı bir emek harcanan takdir edilesi büyük bir iş çıkmış ortaya. Sağ olun.

Dediğiniz gibi oldukça zahmetli ve zaman isteyen bir iş.Keyif alıyoruz yaparken de değiyor çekilen zahmete.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
O yılların kalbur üstü gazetecilerinin yönetimine çıkan
seviyeli bir dergiydi.
Yanılmıyorsam aynı grup bir de KADINCA isimli
Benzer kalitede ve aynı ebatta bir dergi daha çıkarırdı.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
Ahusu-Müjdesi-sibeli-serpili-Yaprağı-Güngörü-Hülyası-Oyası ve daha niceleri bu dergiye soyunmuştur Eskiler bilir.. :24:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Teşekkürler üstadım. Benim için son zamanların en büyük sürpriz dergi paylaşımı oldu. Gelişim Spor'dan Erkekçe de iyi gidecek.. :)

sov_mu

Yeni Üye
7 Mar 2022
4
1
Paylaşım için teşekkürler, ancak link kırık. Yenileyebilir misiniz?

BelaMatador

Onursal Üye
8 Mar 2011
405
4,245
İstanbul
Merhaba,

Arkadaşlar burası retro sayfası. Burada derginin taranmış hali yok sadece kapak sayfası ile nostaljik güzel bir paylaşım var. Erkekçe dergisinin taranmış sayılarını görmek için Dergiler kısmındaki ilgili sayfalara bakabilirsiniz.

Kolaylık olsun diye linki de buraya bırakayım: Erkekçe

fenerly88

Yeni Üye
3 Haz 2021
19
46

1981 Yılı ocak ayında yayınlanmaya başlayan erkek dergisi.1986 Ocak ayında çıkan bu yıllık da geride kalan beş yılda çıkan yazı,söyleşi ve fotoğraflardan oluşan seçkiler yer alıyor.Yani beş yıllık best of erkekçe diyebiliriz.İyi seyirler efenim :)

best of erkekçe 5 yıllık seçmeler olarak paylaşmış fakat link silinmiş ilgili bölümde de yok :) neyse olduğu kadar yine de teşekkürler...