"Hayat" dergisi

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Ba_l_ks_z-1.png

Babamın arada sırada aldığı, döneminin yüksek tirajlı haftalık haber-aktüalite dergisiydi. O yıllarda çocuk olduğumuzdan, verdiği bazı posterler harici pek ilgimi çekmezdi. Lakin Falanjist milislerin Filistin mülteci kamplarını basarak çocuklar dahil yüzlerce kişiyi katlettiği haberi bende derin bir travma yaratmış olup, uzun süre orada öldürülen masum insanların görüntüleri gözümün önünden gitmemiştir. Maalesef Hayat dergisi denince, aradan 35 yıl geçmesine rağmen aklıma hemen o insanlık dışı görüntüler gelir.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Üstadim o kapaktaki afet Tanya Roberts mı acaba? Ergenliğimin tanrıçalarından birisiydi eğer oysa.
Ben de kendisine benzettiğim için buraya ekledim o kapağı sevgili voyagerman. Maalesef ilgili sayının içeriğine ulaşamadım. Kendisi malum "Charlie'nin Melekleri" dizisinde Julie Rogers, "Ölüme bir bakış" adlı James Bond filminde ise Stacey Sutton karakterlerini canlandırmıştı. Bahsettiğiniz gibi dünyanın en güzel gözlerine sahip, taş gibi tabir edilen hatınlarındandı.. :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Üstadım o kapaktaki afet Tanya Roberts mı acaba? Ergenliğimin tanrıçalarından birisiydi eğer oysa.
Üstadım, Tanya Roberts maalesef 6 Ocak Pazartesi akşamı tedavi gördüğü hastanede 65 yaşında hayatını kaybetmiş. Benim yeni haberim oldu, buraya eklemek istedim.

Roberts'ın temsilcisi Mike Pingel, ünlü oyuncunun ölümüne böbreğine, karaciğerine, safra kesesine ve sonrasında kan dolaşımına yayılan bir idrar yolu enfeksiyonunun neden olduğunu belirtmiş. Toprağı bol olsun..

voyagerman

Kıdemli Üye
5 Eki 2016
191
523
Ankara/Batıkent
Üstadım, Tanya Roberts maalesef 6 Ocak Pazartesi akşamı tedavi gördüğü hastanede 65 yaşında hayatını kaybetmiş. Benim yeni haberim oldu, buraya eklemek istedim.

Roberts'ın temsilcisi Mike Pingel, ünlü oyuncunun ölümüne böbreğine, karaciğerine, safra kesesine ve sonrasında kan dolaşımına yayılan bir idrar yolu enfeksiyonunun neden olduğunu belirtmiş. Toprağı bol olsun..
Toprağı bol olsun, çok çarpıcı ve sofistike bir güzelliği vardı ama sıradan filmlerde ve dizilerde oynadı. Son zamanlarda neredeyse hiç yoktu ortalarda. Hollywood'da genç ölümler çoğaldı, Kelly Preston geçen sene vefat etmişti bu sene de Tanya Roberts. Mekanları cennet olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eminegerkn

Yeni Üye
16 Kas 2023
4
3
Ba_l_ks_z-1.png

Babamın arada sırada aldığı, döneminin yüksek tirajlı haftalık haber-aktüalite dergisiydi. O yıllarda çocuk olduğumuzdan, verdiği bazı posterler harici pek ilgimi çekmezdi. Lakin Falanjist milislerin Filistin mülteci kamplarını basarak çocuklar dahil yüzlerce kişiyi katlettiği haberi bende derin bir travma yaratmış olup, uzun süre orada öldürülen masum insanların görüntüleri gözümün önünden gitmemiştir. Maalesef Hayat dergisi denince, aradan 35 yıl geçmesine rağmen aklıma hemen o insanlık dışı görüntüler gelir.
Öncelikle iyi günler, sevgili Arkadaslar elinizde tv'de 7 gong 1987 sayı 24 varsa bizimle paylasirmisiniz rica etsem Kadinca ocak varsa sağlıkla kalın