Depeche Mode (Diskografi)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
DEPECHE MODE Diskografi

Depeche Mode 1981 - Speak & Spell [UK]

Sunum: 367 MB, EAC, 850-900kb/s, 16bit, 44,1mHz, FLAC

DM 1981 Speak & Spell:

YjVtuo.jpg

Depeche Mode'un 1981 yılında çıkan ilk stüdyo albümüdür.

Şarkı Listesi:

01 - New Life
02 - I Sometimes Wish I Was Dead
03 - Puppets
04 - Boys Say Go!
05 - No Disco
06 - What's Your Name
07 - Photographic
08 - Tora! Tora! Tora!
09 - Big Muff
10 - Any Second Now (Voices)
11 - Just Can't Get Enough

12 - Dreaming of Me
13 - Ice Machine
14 - Shout
15 - Any Second Now
16 - Just Can't Get Enough (Schizo Mix)

Son 5 parça, 1981 yılında çıkan albüme 1988 versiyonunda "bonus" olarak eklenmiş.

YjVdus.jpg

08 - Tora! Tora! Tora! şarkısı ve 09 - Big Muff şarkısının yazarı Martin Gore iken, diğer bütün şarkıları Vince Clarke yazmış.

Bu albüm Vince Clarke'lı tek albümdür.

*

DM Diskografisinde diğer tüm albümlere bu konu başlığı altında devam edeceğim.
Sunumda öncelik sıram stüdyo albümleri ve canlı kayıtlar olacak.
Stüdyo albümlerinden sonra "single" albümleri ile devam edip, "remix" albümleri ile bitireceğim.

"Toplama" albümleri sunmayacağım.

*

Depeche Mode 2020 - Spirits In The Forest albümü ile
Depeche Mode 2020 - M·O·D·E albümü hakkında ülkemizde çıkış/satış telif durumu hakkında bir bilgim yok.

Bu müzik albümleri milyonlarca internet kullanıcının erişimine ücretsiz olarak sunulan sitelerde mevcut, "korsan" durumunda değiller diye düşünüyorum.

Elbette; benim düşünceme değil, kurallara ve telif haklarına uymak gerekir.

Yöneticilerimizden herhangi bir uyarı gelmezse bu albümleri en son sunacağım. (2021)

Keyifli dinlemeler,
sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilerim.

*

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Bende 11 şarkılık versiyonunun 320 kbps mp3 versiyonu vardı... ama 8. şarkı Tora Tora bozukmuş hemen flac'dan mp3'e çevirip yeniledim. Ayrıca flac olarak da diskografiye ekledim... Aman kimse duymasın... Zaten bende hiç mp3 bulunmaz!.. 24 saat sonra hep silerim!!!

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,189
Kendi Koltuğunda
Dinlemeye başladım bunda sesler harika öncekinden süpermiş bu.Devam ediyorum dinlemeye çok çok teşekkürler tekrardan.

Üstadım arabada dinlemek için mp3 dışında nasıl dinlemeliyiz kayıp olmadan.?

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Grup ismini; Depeche Mode (Hızlı Moda) adlı bir Fransız moda dergisinden almıştır. Depeche Mode yani hızlı moda gerçekten de isimleri gibi sürekli bir değişim içinde olmuş, sürekli kendini aşmaya çalışmış ve hemen hemen her albümünde bunu başarmış Rock müziğin alternatif hatta kendi tarzında en uç noktalarına ulaşmış bir yeni çağ grubudur. Çocukken de popülerdiler, genç delikanlı iken de ve 50'sine merdiven dayadık hala popülerler... Bir dönemin değil, her dönemin grubudur Depeche Mode. Acaba Vince Clark gruptan ayrılmasaydı, ne olurdu? diye çok merak etmişimdir. Paylaşımlar için teşekkürler Üstadım. Şayet telif hakkı ile ilgili bir uyarı alırsak hemen kaldırırız paylaşımlarınızı ama bir sorun olacağını sanmıyorum. Büyük emek harcayarak yaptığınız birbirinden değerli paylaşımlar için çok teşekkür ederim.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Grup ismini; Depeche Mode (Hızlı Moda) adlı bir Fransız moda dergisinden almıştır. Depeche Mode yani hızlı moda gerçekten de isimleri gibi sürekli bir değişim içinde olmuş, sürekli kendini aşmaya çalışmış ve hemen hemen her albümünde bunu başarmış Rock müziğin alternatif hatta kendi tarzında en uç noktalarına ulaşmış bir yeni çağ grubudur. Çocukken de popülerdiler, genç delikanlı iken de ve 50'sine merdiven dayadık hala popülerler... Bir dönemin değil, her dönemin grubudur Depeche Mode. Acaba Vince Clark gruptan ayrılmasaydı, ne olurdu? diye çok merak etmişimdir. Paylaşımlar için teşekkürler Üstadım. Şayet telif hakkı ile ilgili bir uyarı alırsak hemen kaldırırız paylaşımlarınızı ama bir sorun olacağını sanmıyorum. Büyük emek harcayarak yaptığınız birbirinden değerli paylaşımlar için çok teşekkür ederim.
Buna çok sevindim şimdi. Çünkü Depeche Mode 2020 - M·O·D·E albümünde bir de kitap var.
Albüm oldukça hacimliydi, indirince gördüm ki...
PNG formatında bir kitap da içeriyor; tam 1,5 GB hacminde.
Bazı sayfaları 30 MB hacimdeydi.
Oturdum, bir çevrimiçi sitenin programıyla beşer sayfa olarak convert ettim.
127 sayfa 380 MB'a indi.

Böylece ben de bir kitap paylaşmış olacağım! :)

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Buna çok sevindim şimdi. Çünkü Depeche Mode 2020 - M·O·D·E albümünde bir de kitap var.
Albüm oldukça hacimliydi, indirince gördüm ki...
PNG formatında bir kitap da içeriyor; tam 1,5 GB hacminde.
Bazı sayfaları 30 MB hacimdeydi.
Oturdum, bir çevrimiçi sitenin programıyla beşer sayfa olarak convert ettim.
127 sayfa 380 MB'a indi.

Böylece ben de bir kitap paylaşmış olacağım! :)
Harika bir haber bu! Kitabın içindeki resimleri ve özel bilgileri çok merak ediyorum, bu kadar çok yer kapladığına göre oldukça detaylı bilgiler içeren bir eser olmalı. Verdiğiniz onca emek için tekrardan çok teşekkür ederim Üstadım. Sizi izlemeye devam ediyoruz!.. :)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Otomobil teybi çok büyük bir olasılıkla .flac desteklemez.
İndirdiğiniz albümleri 1- mp3 formatına convertleyeceksiniz (320kb/s yapın)
2- direkt audio CD yapacaksınız. Zaten EAC programı kaynak olarak orijinal audio CD riplemişti. (kayıpsız olarak) Siz de asıl kaynağa yine kayıpsız olarak dönmüş olursunuz. WAV yapacaksınız yani.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
2- direkt audio CD yapacaksınız. Zaten EAC programı kaynak olarak orijinal audio CD riplemişti. (kayıpsız olarak) Siz de asıl kaynağa yine kayıpsız olarak dönmüş olursunuz. WAV yapacaksınız yani.
OK. Üstadım, deneyeceğim. Teknik desteğiniz için teşekkür ederim. :)

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,189
Kendi Koltuğunda

Yani üstadım,
ilk önce 320 kp/s mp3 yapıp track olarak CD'ye yazdıracağız değil mi?.:)Teşekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Mp3 yaptığınız anda frekans silmiş olursunuz. Audio CD yapmaya gerek yok o zaman.

.flac formatını gören cd yazma programı ile direkt olarak "audio cd" seçeneğini seçerseniz, program kendisi halleder zaten. Hiç bir ses kaybı olmaz.

Ya da bir ses convert programı ile flac müzikleri 320kb/s mp3 yapın, otomobilde bir parmak bellek ile dinlersiniz.

iPod'da işler çok daha karışık. Apple'ın kendi programı var, flac tanımıyor. Öyle bir aygıtta flac formatı ile aynı olan "alac" (apple lossless audio codec) formatı gerekiyor. O da kayıpsız ses demek.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,189
Kendi Koltuğunda
Şimdi yazdırdım, ses dosyası olarak 2 adet CD kullandım; 1.si Princo markaydı yarısında hata verdi, 2. CD olarak Philips marka kullandım ve hatasız yazdı.
Şu anda test ettim flacla, cda (Vav,Track) dosyalarını ses aynı. Teşekkürler üstadım, süper oldu. Direk ses CD'si olarak yazdırdım.
Yalnız dosyadaki şarkılara farklı numara veriyor orijinalde 09 no'lu şarkı Big Muff kayıtta 1 no'ya almış, yerlerini değiştiriyor.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1982 - A Broken Frame [UK]

Sunum: 220 MB, 650-750kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1982 - A Broken Frame:

YgX0io.jpg

Albüm kapağı, Pink Floyd albüm kapaklarını da dizayn eden Storm Thorgerson'un "100 Best Album Covers" kitabında yer alır.

Şarkı Listesi:

01 - Leave in Silence
02 - My Secret Garden
03 - Monument
04 - Nothing to Fear
05 - See You
06 - Satellite
07 - The Meaning of Love
08 - A Photograph of You
09 - Shouldn't Have Done That
10 - The Sun & the Rainfall

YgcLCY.jpg

Tüm parçalar Martin L. Gore tarafından yazılmış olup, 05 See You şarkısının yazımına Vince Clarke'ın fikir olarak katkıda bulunduğu söylenir.

Keyifli dinlemeler,

*

dipçe: Tekrar belirteyim, bazı aygıtlar .flac uzantılı dosyaları tanımaz. (iPod, oto teybi, eski müzik sistemleri gibi.)
Apple ürünleri için dosyayı .alac formatına çevirmek gerekiyor. (Apple Lossless Audio Codec)
Otomobil teybi için, iki seçenek var. Ya dosyayı mp3 yapıp parmak bellek ile, hafıza kartı ile dinleyeceksiniz; (kb/s yüksek tutun)
ya da bir CD yazma/yakma programı ile Audio CD yapıp dinleyeceksiniz.
Audio CD medyasına çevirdiğinizde, dosyalar .WAV olduğu için yine frekanslar kaybolmaz.

Ama bir ses dosyasını önce mp3 yapıp, sonra bu dosyayı Audio CD yaparsanız, mp3 kalitesini aynen taşımış olursunuz.

Audio CD için en kaliteli markalar; sırasıyla 1.Verbatim, 2.Kodak, 3.Phillips ve Sony. (Çin üretimi değil, Taiwan, Japan seçerseniz daha iyi)
Yerli malı olan DMS markasını da tavsiye ederim. Princo ve diğer markalara bakmam bile.
Elbette, bu benim seçimim. Herkesin medyayı seçme kriteri farklı olabilir. (ekonomi)
Çizgi romanları CD-DVD medyalarına yedeklemek için de Kodak markasını ilk olarak öneririm.
CD-DVD medyalarını yazarken (yakarken) medyanın üzerindeki ...X sayısının yarısında işlem yapın. (48 X ise, 24 X'te işlem yapın)
Hem medyayı korumuş olursunuz, hem de writer'ın ömrünü uzatırsınız.
Medyayı güneş ışığından ve her türlü mıknatıstan uzak tutun.

*

Son düzenleme:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,189
Kendi Koltuğunda
Üstadım ne diyeceğimi de şaşırdım! Fıstıklı kadayıf mı desem yoksa Antep fıstıklı baklava mı? desem bilemedim.
Bayıldım bu paylaşımlara.
Ellerine emeklerine, yüreğine sağlık.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1990 - Violator

Sunum: 277 MB, 750-900kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1990 - Violator:

YiXNqp.jpg

Depeche Mode dinleyenler arasında yapılan bir araştırmaya göre, en sevilen albümdür.

Şarkı Listesi:

01 - World in My Eyes
02 - Sweetest Perfection
03 - Personal Jesus
04 - Halo
05 - Waiting for the Night
06 - Enjoy the Silence
07 - Policy of Truth
08 - Blue Dress
09 - Clean

Yiijjj.jpg

Violator, içerdiği parçaların tamamının "çok iyi" dendiği, 100 albümlük bir listede yer alır.

Bu parçaların arasından müzik tarihinin en iyi 100 şarkısı arasına 06 - Enjoy the Silence parçasının gireceği söylenir.

Sözü fazla uzatmayayım; keyifli dinlemeler, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilerim.

*

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Depeche Mode dinleyenler arasında yapılan bir araştırmaya göre, en sevilen albümdür.
Benim de en sevdiğim Depeche Mode albümüdür. Kasetini çıkar çıkmaz almış, uzun yıllar arşivimde tutmuştum. Albümdeki tüm şarkılar harika olsa da "Enjoy the Silence"'ı ayrı bir yere koymak lazım. Paylaşım için teşekkürler Üstadım.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,189
Kendi Koltuğunda
Ben de çok sevdim bu Depeche Mode'u çünkü müzikte çalgılar berrak ve saf, ekolayzırda bozulmuyorlar, basları açıyorum hiç bozulmuyor. İyi bir mp3'de dahi ekoda yüksek seste bozulmalar oluyor.
Agartan üstadımız altın yıllar yaşatıyor bize.
Şimdiye kadar neredeydin be üstadım!?

halgzl

Yeni Üye
18 Nis 2012
39
94
Apple formatı m4a kayıpsız deniyor ama nedense boyutu flaclara göre düşük oluyor.
Şimdi kontrol ettim ,Depeche Mode tora tora tora parçası flac 27 mb iken m4a 6.5 mb süreleri aynı, ikisi de kayıpsız olabir mi ?

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Apple formatı m4a kayıpsız deniyor ama nedense boyutu flaclara göre düşük oluyor.
Şimdi kontrol ettim ,Depeche Mode tora tora tora parçası flac 27 mb iken m4a 6.5 mb süreleri aynı, ikisi de kayıpsız olabir mi ?
General
Complete name : Depeche Mode 1981 - Speak & Spell [UK] {EAC FLAC}\08 - Tora! Tora! Tora!.flac
Format : FLAC
Format/Info : Free Lossless Audio Codec
File size : 26.3 MiB
Duration : 4 min 37 s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 794 kb/s
Album : Speak & Spell [UK]
Album/Performer : Depeche Mode / Depeche Mode
Part : 1
Part/Total : 1
Track name : Tora! Tora! Tora!
Track name/Position : 08
Performer : Depeche Mode
Genre : Alternative
Recorded date : 1981

Audio
Format : FLAC
Format/Info : Free Lossless Audio Codec
Duration : 4 min 37 s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 780 kb/s
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 44.1 kHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 25.8 MiB (98%)
Writing library : libFLAC 1.1.2 (UTC 2005-02-05)

Sayın halgzl,

Depeche Mode 1981 - Speak & Spell / 08 - Tora! Tora! Tora!.flac parçasının mediainfo çıktısını yukarıda paylaştım.
Bir ALAC içeren (Apple Lossless Audio Codec) m4a ses konteynerini windows op. sistemde inceleyemiyorum maalesef.

Yine de, verdiğiniz m4a dosyasının 6,5 MB hacim ve parçanın 4:37 uzunluğu bilgisinden yola çıkarak bazı hesaplamalar yapmak mümkün.

ALAC formatında yarı yarıya sıkışma olduğu biliniyor.
ALAC formatında maximum 384 kb/s veri hızı olduğu da biliniyor. (kalite açısından, burada bir dezavantaj var)
kb/s açılımı kilobitpersaniye'dir. (1 saniyede akan veri miktarı) Kilobyte değil; eski bir bakanın dediği gibi, "bakın burası çok önemli!"
Bilgisayar teknolojisinde değerler bit ile başlar. 8 tane bit 1 byte (bayt) yapar.
Sonrası x 1024 olarak gider ve her 1024 değerde bir, isim değiştirir:

8 bit = 1 byte
1024 byte = 1 kilobyte (KB)
1024 KB = 1 megabyte (MB)
1024 MB = 1 gigabyte (GB)
1024 GB = 1 terabyte (TB)
1024 TB = 1 petabyte (PB)
1024 PB = 1 egzabyte (EB)
1024 EB = 1 zettabyte (ZB)
1024 ZB = 1 yottabyte (YB)

Anlaşma yaptığınız internet servis sağlayıcılarının telaffuz ettiği rakamı 8'e bölerseniz, gerçek hızınızı bulursunuz. (20 megabit derler mesela)
Veya; veri yedeklemek için satın aldığınız DVD medyalarının üzerinde 4,7 GB yazar, aslında 4,36+ GB hacimdedir.
Kısaca, koskoca firmalar pazarlama taktiği yapıp, değeri yüksek gösterirler. Ve bu taktik yasaldır.

Bir dosyanın hacmini etkileyen değerde durum böyle iken, müzikte kısaca frekans sıklık birimi diyebileceğimiz Hertz'in (Hz) çoğalıp isim değiştirmesi
alıştığımız metrik sistem gibidir. Bin katı kiloHertz, milyon katı megaHertz diye gider. Örneğin, kalbimiz 1,2 Hz sıklığında atar. (dakikada 72 nabız)

Müzik değerlerindeki bit değeri ise derinlik içindir.

Bu açıklamamdan anlaşılabileceği gibi; veri hızı, frekans sıklık birimi ve derinlik değerlerinin yüksek olması, müzik dosyasının kalitesini arttırır.
Doğal olarak, hacmini de arttırır.

Örnek parçamızın (Tora! Tora! Tora!) .flac formatındaki değeri 780 kb/s (yani saniyede 780 kilobit veri akışı var)
Parçanın uzunluğu 4,37 yani 277 saniye olduğuna göre, 780 x 277 = 216.060 kilobit veri akmış demektir.
216.060 / 1024 = 211; bu değeri de 8'e bölersek; 26,4 MB hacime ulaşırız.

Bu mantıktan gidersek, 6,5 MB hacimdeki m4a dosyasının saniyedeki veri akışını bulabilir miyiz?
Evet, buyurun:

6,5 x 1024= 6656 KB,
6656 x 1024 = 6.815.744 byte
6.815.744 x 8 = 54.525.952 bit (bu değer bütün parça için.)
54.525.952 / 277 saniye = 196.845 saniyede akan bit değerinden veri akışı
196.845 / 1024 = 192,2 saniyede akan kilobit değerinden veri akışı. (dikkat, KB değil)
Elinizdeki m4a formatındaki Tora! Tora! Tora! müzik dosyası yaklaşık 192 kb/s değerindedir.
En kaliteli mp3 müzik dosyası maksimum 320 kb/s değeri taşır, daha çok taşımaz.
Muhtemelen, 192 kb/s değerindeki bir mp3 dosyasından convert edilerek Apple platformunda (iTunes) dinleyebilmek için yapılmış.

Şimdi, soru şu olmalı: m4a (ALAC) FLAC kadar kaliteli mi?

ALAC, 384 kHz maksimum örnekleme hızıyla 16, 20, 24 ve 32 bit derinlikte 8 kanala kadar ses kanalını destekler.
FLAC, 600 kHz minimum örnekleme hızıyla 16, 24 bit derinlikte minimum 18 kanal sesi destekler.
Sizin örnek .alac dosyanızda Hertz değerinin 8 mHz, derinlik değerinin ise 16 bit olduğunu düşünüyorum.
(yükseltilmiş örneklem - upsampled)

Bu arada, FLAC veya MP3 dosyalarını "dbpoweramp" isimli program ile .alac formatına çevirip iOS 11'den düşük Apple platformunda dinleyebileceğiniz bilgisine ulaştım.
Müzik dosyalarını en güvenli bir şekilde convert ettiği söyleniyor.

Umarım çenebazlığım faydalı olmuştur.
:)

Son düzenleme:

halgzl

Yeni Üye
18 Nis 2012
39
94
Dijital arşivimdeki tüm flack formatındakileri yer kazanmak için nasıl olsa kayıpsız diye m4a yapmıştım. Bir ara tekrar flac bulabileceğim kaynaklara bakacağım.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1988 - 101

Sunum: 2 CD'li albüm, canlı kayıtlardan oluşur, 603 MB, 768kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1988 - 101:

Ön Kapak İçi

YB9EtA.jpg

Disc A Şarkı Listesi

01. Depeche Mode - Pimpf
02. Depeche Mode - Behind The Wheel
03. Depeche Mode - Strangelove
04. Depeche Mode - Sacred
05. Depeche Mode - Something To Do
06. Depeche Mode - Blasphemous Rumours
07. Depeche Mode - Stripped
08. Depeche Mode - Somebody
09. Depeche Mode - Things You Said

YBAsUR.jpg

YBAm6q.jpg

Disc B Şarkı Listesi

01. Depeche Mode - Black Celebration
02. Depeche Mode - Shake The Disease
03. Depeche Mode - Nothing
04. Depeche Mode - Pleasure Little Treasure
05. Depeche Mode - People Are People
06. Depeche Mode - A Question Of Time
07. Depeche Mode - Never Let Me Down Again
08. Depeche Mode - A Question Of Lust
09. Depeche Mode - Master and Servant
10. Depeche Mode - Just Can't Get Enough
11. Depeche Mode - Everything Counts

YpPKL6.jpg

Keyifli dinlemeler, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilerim.

*

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Disk B'deki "Black Celebration", "People Are People", "Never Let Me Down Again", "Master and Servant", "Just Can't Get Enough" ve "Everything Counts" parçalarıyla, Disk A'yı fena dövmüş. :) Tabi ki renkler ve zevkler tartışılamaz ama bana göre Disk A'daki parçalar Disk B'nin gölgesinde kalmış. :) Paylaşım için teşekkürler Üstadım. Sizi izlemeye devam ediyoruz.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,823
52,189
Kendi Koltuğunda
:2::31:Agartan üstat.. Bravo! Bravo! Bravo! :2::31::47:
Sende neler varmış, neler..
Neredeyse mahrum kalacakmışız bu kıymetli paylaşımlarından.
Biz istedik veriyorsun flackları.
Çıkmadı yüzün kara,
Allah versin sana çok para.
Bir de yanında güzel mi güzel bir Madonna.
Çok teşekkür ederiz bu paylaşımlara.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1993 - Songs of Faith and Devotion

Sunum: 2 CD'li albüm, stüdyo ve canlı kayıtlardan oluşur, 705 MB, 768kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1993 - Songs of Faith and Devotion:

YGZgkN.jpg

Stüdyo Albüm Ön Kapak

Yayımlanma: 22 Mart 1993
Kaydedilme: 1992-1993
Tarz: Synthpop, new wave, electronic rock, alternative dance, alternative rock, rock, gothic rock, industrial rock, post-punk, gospel
Süre: 47:26
Şirket: Mute, Sire
Yapımcı: Depeche Mode, Flood

YGZf0S.jpg

Stüdyo Albüm CD

Müzisyenler:
1. David Gahan - Başvokalist, Gayda, Keman, Elektrodavul, Elektrogitar, Yapımcı
2. Martin Gore - Başvokalist, Arka Vokal, Keyboard, Bas Gitar, Elektrogitar, Keman, Org, Yapımcı
3. Alan Wilder - Arka Vokal, Bateri, Kontrbas, Piyano, Yapımcı
4. Andrew Fletcher - Arka Vokal, Keyboard, Çello, Yapımcı

Şarkı sözlerinin tamamına katkıda bulunan Martin Gore, One Caress şarkı sözünü tek başına yazmıştır.

YGbr5Y.jpg

'Live' Albüm CD

Şarkı Listesi:

01. I Feel You
02. Walking in My Shoes
03. Condemnation
04. Mercy in You
05. Judas
06. In Your Room
07. Get Right With Me
08. Rush
09. One Caress
10. Higher Love

YGbfRp.jpg

Stüdyo Albüm Arka Kapak

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1987 - Music for the Masses

Sunum: 360 MB, 890kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1987 - Music for the Masses:

YvldPh.jpg

Depeche Mode 1987 - Music for the Masses - Ön Kapak

YvZ1oR.jpg

Yvbs2y.jpg

Yv4JUp.jpg

Yv4dPA.jpg

Depeche Mode 1987 - Music for the Masses - CD

Yv6Wxf.jpg

Depeche Mode 1987 - Music for the Masses - Arka Kapak

Bu sunum da böyle oldu. :cool:

Keyifli dinlemeler, sağlıklı, mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1986 - Black Celebration UK

Sunum: Birleşik Krallık ve ABD sürümlerinden oluşan 2 CD'li albüm, 595 MB, 768kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1986 - Black Celebration:

YePMFo.jpg

Black Celebration Ön Kapak

Kaydedilme: Kasım 1985 – Ocak 1986 Westside Studios, Genetic Studios, Londra; Hansa Mischraum, Berlin
Yayımlanma: 17 Mart 1986
Tarz: Synthpop, dark wave, industrial, alternative dance, new wave, post-punk, alternative rock, gothic rock, synthrock
Süre: 41:12 (BK) + Bonus 14:00
Süre: 45:27 (ABD)
Yapımcı: Depeche Mode, Daniel Miller, Gareth Jones

YekXun.jpg

Black Celebration CD (BK)

Şarkı Listesi:

01 - Black Celebration
02 - Fly On The Windscreen - Final
03 - A Question Of Lust
04 - Sometimes
05 - It Doesn't Matter Two
06 - A Question Of Time
07 - Stripped
08 - Here Is The House
09 - World Full Of Nothing
10 - Dressed In Black
11 - New Dress

Bonus:
12 - Breathing In Fumes (ABD sürümünde yok.)
13 - But Not Tonight (ABD sürümünde 12. ve son şarkı)
14 - Black Day (ABD sürümünde yok.)

YeoaQb.jpg

Black Celebration Arka Kapak

Keyifli dinlemeler, sağlıklı, mutlu ve sağlıklı günler dilerim.

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1983 - Construction Time Again [UK]

Sunum: 253 MB, 680-900kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1983 - Construction Time Again:

Y8hxry.jpg

Construction Time Again - Ön Kapak

Şarkı Listesi:

01. Love, In Itself (Martin L. Gore)
02. More Than A Party (Martin L. Gore)
03. Pipeline (Martin L. Gore)
04. Everything Counts (Martin L. Gore)
05. Two Minute Warning (Alan Wilder)
06. Shame (Martin L. Gore)
07. The Landscape Is Changing (Alan Wilder)
08. Told You So (Martin L. Gore)
09. And Then... (Martin L. Gore)
10. Everything Counts (Reprise)

Y8h5gM.jpg

Construction Time Again - CD (ABD)

Şarkıları ripleyen üstad, albümün Birleşik Krallık sürümünü kullanmış; fakat görsel olarak ABD sürümünü kullanmış.
10. Everything Counts parçasındaki farklılığa dikkat edin.
Everything Counts (uzun versiyon), bir single parçasıdır; albümler bitince "single" çalışmalarını sunacağım.

Y8hgr1.jpg

Construction Time Again - Arka Kapak

Buradaki 10. Everything Counts (Reprise), Birleşik Krallık sürümü sunumumdaki parça. (nakarat)

Keyifli dinlemeler,

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1984 - Some Great Reward

Sunum: 243 MB, 648-900kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1984 - Some Great Reward:

Ocak-Ağustos 1984 arasında kaydedilen albüm, 24 Eylül 1984'te Mute Records etiketiyle yayımlandı.

YlrAyH.jpg

Some Great Reward - Ön Kapak

Şarkı Listesi:
1. Something to Do - 3:48 (Martin L. Gore)
2. Lie to Me - 5:04 (Martin L. Gore)
3. People Are People - 3:52 (Martin L. Gore)
4. It Doesn't Matter - 4:45 (Martin L. Gore)
5. Stories of Old - 3:14 (Martin L. Gore)
6. Somebody - 4:28 (Martin L. Gore)
7. Master and Servant - 4:13 (Martin L. Gore)
8. If You Want - 4:41 (Alan Wilder)
9. Blasphemous Rumours - 6:23 (Martin L. Gore)

YlyJIb.jpg

Some Great Reward - CD

Müzisyenler:

1. David Gahan - Başvokal, Sampler, Yapımcı
2. Martin Gore - Başvokal, Arka vokal, Klavye, Akustik Gitar, Elektrogitar, Yapımcı
3. Alan Wilder - Arka vokal, Klavye, Piyano, Davul, Yapımcı
4. Andrew Fletcher - Arka vokal, Klavye, Yapımcı

Yly5Re.jpg

Some Great Reward - Arka Kapak

Dipçe: Sampler, (Örnekleyici) elektronik ve dijital bir müzik aletidir.
Sentezleyiciye benzer, ancak filtreler ve osilatörler ile yeni sesler üretmek yerine,
kaydedilmiş şarkılardan alıntılar (Bir piyano, keman veya Trompet) veya
diğer sesler (örneğin araba kornaları, sirenler, okyanus dalgaları)
gibi gerçek enstrüman seslerinin ses kayıtlarını kullanmaktadır. 5 saniye de, tüm şarkı boyunca da sürebilir.
[vikipedi]

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 1997 - Ultra

Sunum: 381 MB, 860kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 1997 - Ultra:

Kaydedilme: 1996-1997
Yayımlanma: 15 Nisan 1997
Tarz: Alternative rock, alternative dance, synthpop, electronic rock, industrial rock, dance-rock, electronica, pop rock
Süre: 60:14
Yapımcı: Tim Simenon
Alan Wilder'sız ilk albümdür.

Y0kaot.jpg

"Ultra" ön kapak

Şarkı Listesi:

01. Barrel of a Gun (Victor Indrizzo - Davul)
02. The Love Thieves
03. Home
04. It's No Good (Victor Indrizzo - Davul)
05. Uselink (Bu parçada dört davulcu var)
06. Useless
07. Sister of Night
08. Jazz Thieves
09. Freestate
10. The Bottom Line
11. Insight
12. Junior Painkiller (Painkiller parçasının kısa versiyonu.)

Y0kig0.jpg

"Ultra" CD

Müzisyenler:

1. David Gahan - Başvokal, elektrogitar, kontrbas
2. Martin Gore - Başvokal, arka vokal, klavye, basgitar, akustik gitar
3. Andrew Fletcher - Arka vokal, klavye, bas gitar
4. Victor Indrizzo - Davullar
5. Jaki Liebezeit – Davullar
6. BJ Cole – Pedal steel guitar ("The Bottom Line")
7. Doug Wimbish - Basgitar
8. Gota Yashiki – Davullar ("Uselink")
9. Keith LeBlanc - Davullar ("Uselink")
10. Danny Cummings – Davullar ("Uselink")
11. Christian Eigner - Davullar ("Uselink")
12. Daniel Miller – System700 ("Uselink")

Y0ovjQ.jpg

"Ultra" arka kapak

dipçe: "Pedal steel guitar" Pedallı çelik gitar, önceki çelik gitar tasarımlarından daha çeşitli ve karmaşık müzik çalmaya olanak sağlamak için
belirli tellerin perdesini değiştiren pedallara ve diz kollarına sahip konsol tipi bir çelik gitardır.

YwddnQ.jpg

dipçe 2: Kapaklarda ve CD'de 12. parça yer almıyor.
Oysa, müzik sitelerindeki DM Ultra bilgilerinde yer alıyor.
Bana gelen albümde de var.

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 2001 - Exciter

Sunum: 344 MB, 620-1050kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 2001 - Exciter:

Y01Ewn.jpg

"Exciter" Ön kapak

Kaydedilme: 2000-2001
Yayımlanma: 14 Mayıs 2001
Tarz: Alternative rock, alternative dance, synthpop, electronic rock, dance-rock, electronica, soft rock
Süre: 56:40
Şirket: Mute, Sire, Reprise
Yapımcı: Mark Bell

Depeche Mode'un onuncu stüdyo albümü Exciter, 14 Mayıs 2001'da Mute Records etiketiyle yayımlandı.

Y01Vu8.jpg

"Exciter" CD

Şarkı Listesi:

01. Dream On (akustik gitar: Martin Gore & David Gahan)
02. Shine
03. The Sweetest Condition
04. When The Body Speaks
05. The Dead Of Night
06. Lovetheme (inst)
07. Freelove
08. Comatose
09. I Feel Loved
10. Breathe
11. Easy Tiger (inst)
12. I Am You
13. Goodnight Lovers

Y01apb.jpg

"Exciter" Arka kapak

Müzisyenler:

1. David Gahan - Başvokal, elekrogitar, akustik gitar, bas gitar, piyano
2. Martin Gore - Başvokal, arka vokal, klavye, bas gitar, akustik gitar
3. Andrew Fletcher - Arka vokal, klavye
4. Christian Eigner - Davullar (bütün parçalar)
5. Peter Gordeno - Arka vokal, klavye

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 2005 - Playing the Angel

Sunum: 350 MB, 620-1050kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 2005 - Playing the Angel:

aP7MUv.jpg

"Playing the Angel" Ön Kapak

"Playing the Angel" Şarkı Listesi:

01. A Pain That I'm Used To (Martin Gore)
02. John The Revelator (Martin Gore)
03. Suffer Well (David Gahan, Christian Eigner, Andrew Phillpott)
04. The Sinner In Me (Martin Gore)
05. Precious (Martin Gore)
06. Macro (Martin Gore)
07. I Want It All (David Gahan, Christian Eigner, Andrew Phillpott)
08. Nothing's Impossible (David Gahan, Christian Eigner, Andrew Phillpott)
09. Introspectre (Martin Gore)
10. Damaged People (Martin Gore)
11. Lilian (Martin Gore)
12. The Darkest Star (Martin Gore)

aP7Zdx.jpg

"Playing the Angel" CD

Müzisyenler:

1. David Gahan - Başvokal, arka vokal, sampler, elektrogitar
2. Martin Gore - Başvokal, arka vokal, klavye, bas gitar
3. Andrew Fletcher - Arka vokal, klavye, elektrogitar
4. Christian Eigner - Davullar
5. Peter Gordeno - Klavye

aPARYH.jpg

"Playing the Angel" Arka Kapak

*

Mandos

Çeviri & Balonlama
23 Kas 2017
39
800
80'lerden bu zamana gelmek her babayiğidin harcı değil. Nice gruplar geldi geçti, DM her daim ayakta. :) Exiter sonrası bana pek hitap etmese bile içlerinden dinlediğim parçalar hiçte az değil. Hitap etmese bile dinlettio adamlar. Dave Gahan'ın sesi yetio galiba. Dave Gahan'ın vokalini sevenlere solo albümleri, Paper Monsters ve Hourglass'ı ayrıca yine vokalini üstlediği Soulsavers adlı grubun The Light The Dead See albümünü tavsiye ederim.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 2009 - Sounds of the Universe

Sunum: 377 MB, 750-960kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 2009 - Sounds of the Universe:

aEGJGI.jpg

"Sounds of the Universe" Ön Kapak

"alan wilder gruptan ayrıldıktan sonra çıkan albümlerdeki nispeten basit ve derinliksiz müzik altyapısı bu albümde de haliyle kulağa batıyor.
lirikler ve düzenlemeler her zamanki gibi çok sağlam; ama bir violator'daki ya da black celebration'daki komplike ve derinlikli sound bu albümün genelinde yine yok.
ha, buna rağmen güzel albümdür, dinlenir, zaten martin gore ve dave gahan olduğu sürece DM bu saatten sonra belli bir kalitenin altına düşmez;
ama o 3. ayağın eksikliğini de hep hissedeceğiz gibi duruyor." (Net'te denk geldiğim, bir olumsuz yorum)

aEGxEs.jpg

"Sounds of the Universe" CD

'Sounds of the Universe' Parça Listesi:

(bir DM hayranının parça yorumları ile birlikte üsttekine yanıtı) :)

1. In Chains 6:53 (Martin L. Gore)
in chains şahane bir açılış parçası, dave gahan'ın gırtlağına kurban olmak isteyebilirsiniz, pek DM klasiği olmasa da tatmin edici bir çalışma.
2. Hole to Feed 3:59 (Dave Gahan, Christian Eigner, Andrew Phillpott)
hole to feed, albümde şahsen en yabancılık çektiğim şarkı oldu; ama çalışılmış bir altyapısı var, demlenene kadar dinledikten sonra tadını çıkarabiliyorsunuz.
3. Wrong 3:13 (Martin L. Gore)
wrong için edecek lafım yok, adına inat inanılmaz "doğru" bir parça.
4. Fragile Tension 4:09 (Martin L. Gore)
fragile tension ne güzel bir şarkıdır, DM'e dair kulağın aradığı her şey var kendisinde.
5. Little Soul 3:31 (Martin L. Gore)
little soul, dave ve martin beylerin birlikte can verdiği, sözleriyle içimizdeki aşina yerleri kaşıyan bir şey.
son 20 saniyesindeki gitar bölümü ise basit ve kısa bir nota dizilimi ile bile neler yapılabildiğine ilişkin en güzel örnek.

6. In Sympathy 4:54 (Martin L. Gore)
in sympathy, bol bol synthesizer ve türlü çeşit pedal kullanılarak yarattıkları, leziz bir şarkı olmuş.
7. Peace 4:29 (Martin L. Gore)
peace'de böyle zevzekçe tarif edebileceğim bir şeyler var.
alabildiğine karanlık bir atmosfer var şarkıda ama üstüne dave gahan'ın umutlu vokalini giydirdin mi başka bir boyut kazanıyor.

8. Come Back 5:15 (Gahan, Eigner, Phillpott)
come back benim favorilerimden. imajımdaki siyah-kırmızı DM algısına en yakışan şarkı bu albümdeki. kişisel kanaat elbette.
9. Spacewalker 1:53 (Martin L. Gore)
spacewalker, 80ler DM sound'una oldukça yakın duran, selam çakan, ellerinden öpen bir çalışma, böyle sözsüz filan, akışkan.
10. Perfect 4:33 (Martin L. Gore)
perfect'teki digital dave gahan vokali ilk dinleyişlerimde harbiden rahatsız etti ama bu şarkının içinde çok güzel samplelar var. valla, bak.
11. Miles Away/The Truth Is 4:14 (Gahan, Eigner, Phillpott)
miles away, albümün tartışmasız insanı en kolay yakalayan şarkısı.
ulan bi de vokalde sözkonusu dave gahan ise gerisi teferruattır; tamam, ama böyle de söylenmez ki birader. kesin, adamı gazlama şeysi var, oyoyoyyy

12. Jezebel 4:41 (Martin L. Gore)
jezebel, devlet dairesinde işin varsa, işini halledebilmek için memura dinletmenin yeterli olacağı parça.
öyle dingin, öyle naif, gözünü kapatmak istiyor insan ritme girdikçe.

13. Corrupt (8:16'da "Interlude #5" parçasını da içeriyor) 8:59 (Martin L. Gore)
corrupt, vurucu bir kapanış şarkısı olmasının yanında melodik olarak da oldukça aykırı duruyor.

bana göre gayet olmuş bir albüm. DM kültlüğünün arkasına saklanıp yeniliklerden kaçınmamış,
kendilerine uzak düşecek kadar da liberal takılıp denenmemişe uzanmışlar.

aEGHGe.jpg

"Sounds of the Universe" Arka Kapak

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 2013 - Delta Machine

Sunum: 372 MB, 720-960kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 2013 - Delta Machine:

an0bRI.jpg

"Delta Machine" Ön Kapak

Parça Listesi:

01 Welcome To My World (Martin L. Gore)
02 Angel (Martin L. Gore)
03 Heaven (Martin L. Gore)
04 Secret To The End (Dave Gahan, Kurt Uenala)
05 My Little Universe (Martin L. Gore)
06 Slow (Martin L. Gore)
07 Broken (Dave Gahan, Kurt Uenala)
08 The Child Inside (Martin L. Gore)
09 Soft Touch,Raw Nerve (Martin L. Gore)
10 Should Be Higher (Dave Gahan, Kurt Uenala)
11 Alone (Martin L. Gore)
12 Soothe my Soul (Martin L. Gore)
13 Goodbye (Martin L. Gore)

an7iV1.jpg

"Delta Machine" Arka Kapak

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 2017 - Spirit (Deluxe)

Sunum: 462 MB, Bonus Disc içeren "Deluxe" sürümü, 680-1040kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

DM 2017 - Spirit:

"Spirit" Parça Listesi:

1. "Going Backwards" 5:43 (Martin L. Gore)
2. "Where's the Revolution" 4:59 (Martin L. Gore)
3. "The Worst Crime" 3:48 (Martin L. Gore)
4. "Scum" 3:14 (Martin L. Gore)
5. "You Move" 3:50 (Martin L. Gore, Dave Gahan)
6. "Cover Me" 4.52 (Dave Gahan, Peter Gordeno, Christian Eigner)
7. "Eternal" 2:25 (Martin L. Gore)
8. "Poison Heart" 3:17 (Dave Gahan, Peter Gordeno, Christian Eigner)
9. "So Much Love" 4:29 (Martin L. Gore)
10. "Poorman" 4:26 (Martin L. Gore)
11. "No More (This Is the Last Time)" 3:13 (Dave Gahan, Kurt Uenala)
12. "Fail" 5:07 (Martin L. Gore)

aQf5OM.jpg

Deluxe edition bonus disc: "Jungle Spirit Mixes"

1. "Cover Me" (Alt Out) 4:27 (Dave Gahan, Peter Gordeno, Christian Eigner)
2. "Scum" (Frenetic Mix) 5:26 (Martin L. Gore)
3. "Poison Heart" (Tripped Mix) 4:16 (Dave Gahan, Peter Gordeno, Christian Eigner)
4. "Fail" (Cinematic Cut) 5:38 (Martin L. Gore)
5. "So Much Love" (Machine Mix) 7:20 (Martin L. Gore)

*

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Depeche Mode 2020 - Spirits In The Forest

Sunum: 854 MB, Çift CD, 870-1090kb/s, 16bit, 44,1mHz, EAC, FLAC

Çift CD içeren albüm, aynı adlı belgesel/konser filmin sountrack'ıdır. Filmi ayrıca sunacağım.

DM 2020 - Spirits In The Forest:

aSq7E0.jpg

"Spirits In The Forest" Parça Listesi:

01. "Intro" 2:29
02. "Going Backwards" 6:12 (Spirit)
03. "It's No Good" 4:56 (Ultra)
04. "A Pain That I'm Used To" 4:29 (Playing the Angel)
05. "Useless" 5:32 (Ultra)
06. "Precious" 4:56 (Playing the Angel)
07. "World In My Eyes" 5:31 (Violator)
08. "Cover Me" 5:08 (Spirit)
09. "The Things You Said" 3:47 (Music For The Masses)
10. "Insight" 5:37 (Ultra)
11. "Poison Heart" 3:26 (Spirit)
12. "Where's The Revolution" 4:54 (Spirit)
13. "Everything Counts" 8:07 (Construction Time Again)
14. "Stripped" 5:04 (Black Celebration)
15. "Enjoy The Silence" 7:24 (Violator)
16. "Never Let Me Down Again" 6:21 (Music For The Masses)
17. "I Want You Now" 4:32 (Music For The Masses)
18. "Heroes" 6:27 (Cover)
19. "Walking In My Shoes" 8:29 (Songs of Faith and Devotion)
20. "Personal Jesus" 6:17 (Violator)
21. "Just Can't Get Enough" 6:48 (Speak & Spell)

dipçe: BluRay, DVD vs CD sürümleri olan bu audio albümünün ana kaynağının BluRay Disk olduğunu düşünüyorum.
Parçaların yarısı 1024 kb/s değerden daha fazla. BluRay > DVD > CD yapılmış olmalı.
Sunum içindeki bir görselde 4 disk fotosu var. Muhtemelen, 2 DVD "film", 2 CD "soundtrack" olmalı.
BluRay diskten riplenmiş belgesel/konser filmini ayrıca sunacağım; filmdeki audio özelliği beklentinizi yüksek tutmayınız. :cool:

*