Charles iş başında (Charles in charge) dizisi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
HYMJxu3.jpg

Seksenli yıllarda beğenerek izlediğimiz dizilerden biriydi.. Kolej öğrencisi Charles'ın, Powell ailesinin 3 muzip çocuğuna bakmak ve kişisel gelişimlerinde yardımcı olmak üzere ailenin evlerine taşınmasıyla başlayan maceraları konu ediliyordu. En yakın arkadaşı, ekürisi çılgın ve sempatik karakter Buddy Lembeck'le birlikte Charles, hayatın zorluklarıyla, özellikle de kolej ve kızlarla mücadele etmeye çalışıyorlardı...

O dönemlerde genç kızların gözdesi olan aktörlerden;
Charles'ı Scott Baio, ekürisi Buddy'i ise "8 çocuklu aile" dizisi'nden de tanıdığımız Willie Aames canlandırıyordu.

WBAa_BQz.jpg

www.youtube.com/watch?v=w1PuZFWdKYo

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,319

Mart 2015'te TV'de 7 Gong 1988 - Sayı 12'yi sunarken konunun altına, derginin yayımlandığı tarihte yayında olan "Charles İş Başında" dizisiyle ilgili bir paragraf yazmıştım. Konu bütünlüğü açısından o yazıyı buraya da kopyalıyorum (Sevgili "Baltimora"ya selamlar)

... O tarihte "Charles İş Başında" diye bir dizi gösteriliyordu TRT'de. Orijinal adı "Charles in Charge"dı. Dizinin adının anlamı Türkçede aslında "Charles'ın Sorumluluğu Altında" anlamına geliyordu. Evin yeni yetme bir erkek ve iki kız çocuğuna bakıcılık yapan ve evde yatılı kalan Charles (Scott Baio) adında bir gencin serüvenlerini anlatan sitcom dizisiydi. O tarihlerde galiba "Mad" mizah dergisinde diziyi tiye alan bir karikatür (veya parodi çizgi bant_tam hatırlayamadım) çıkmıştı. "Charles in Charge" başlıklı parodide Charles karakteri "Scott Baio" yerine müzisyen "Ray Charles" olarak betimlenmişti. Bilindiği gibi kör olan bu müzisyen gözünde koyu renk gözlükleri, piyanosunun başında coşkulu bir şekilde çalıp söylerken evin çocukları evin içinde her türlü dolabı çeviriyorlardı: "Çocuklar Ray Charles'ın Sorumluluğu Altındayken" her zamankinden daha korkusuz ve özgür davranıyorlardı! O zaman çok komik gelmişti. Karikatürü aradım ama bulamadım, bulursam paylaşacağım.
Saygılarımla, iyi okumalar.

TV_DE_7_GONG_1988_03_Mar_012_058.jpg

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Harika bir diziydi.
Severek izlerdim.
Beğenerek takip ederdim.
Aslında çok güzel mesajlar olduğunu düşünüyorum.
Teşekkür ederim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
Sevgili Scanfan konuya renk kattığınız için teşekkür ederim. Bu arada dizide Buddy karakterini canlandıran Willie Aames bu diziden önce 80'lerin unutulmaz gençlik filmi "Cennet" (Paradise)de devrin güzel aktristlerinden Phoebe Cates ile başrolü paylaşmıştı. www.youtube.com/watch?v=F7hYYutqYWM