Seksenlerde en beğendiğiniz dizi filmler...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
s7g_VQlt.jpg

Zamanda yolculuk, Savaş yıldızı Galactica, 25.yüzyıl, Uzay 1999, Smith ve Johns, 8 Çocuklu aile, Hayal adası, Dolu Dizgin(Bonanza), Beyaz Gölge, Piyango, Tehlike Çemberi, Küçük Ev, Shogun, Flipper, San Fransisco yolları, Aşk Gemisi, Ziyaretçiler, Cinayet Dosyası, Bizim Ev, Atlantisten gelen adam, Görünmez adam, Gizli Görevli, Bu dünyanın dışından, Mc Gayver, A Takımı, Charles iş başında, Webster, Altın kızlar, Cosby Ailesi, Mavi Ay ilk aklıma gelenler..

Son düzenleme:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
En beğendiğim diziler:

En başta Tatlı Sert.Daha sonra Komiser Columbo,San Fransisco Sokakları ve Tatlı Cadı..Aslında hepsini severek izliyordum.
Çizgi filmlerden de Arı Maya ve Vikingler'di.

@serkan@

Süper Üye
20 May 2009
1,463
10,786
Darkwood
Benim sevdiğim diziler ise şunlardı:
Uzay 1999, Logan'ın Kaçışı, Hayal Adası, Galactica, Columbo ve Tatlı Cadı.

Çizgi filmler ise:
Taş Devri, Jetgiller, Tarzan ve Tonton Ailesi ilk aklıma gelenler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Çizgili Foruma üye iken bu eski dizilerle ilgili araştırmalar yapmış onları o sitede yayınlamıştım. Ancak siteden indirdiğim kitaplar gibi o araştırmalarımı da CD'ye ekleyip te koruyamadım.Sitede sorun çıkınca eski dizilerle ilgili yaptığım araştırmalarda silindi.
İnanılmazdı kitapları indirmek içimden gelmiyordu.İndirdiklerimi siliyordum.Son defasında indirdiğim o kadar kitabı da yanlışlıkla silmiştim.Eli sıkılardan bir şey almak böyle işte.
O siteye üye olamadığım için yaptığım araştırmaları bilgisayarına kayd eden olup olmadığını da sorup öğrenemiyorum.
Eğer onlara ulaşabilirsek devamını getirebilirim.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Çizgili Foruma üye iken bu eski dizilerle ilgili araştırmalar yapmış onları o sitede yayınlamıştım. Ancak siteden indirdiğim kitaplar gibi o araştırmalarımı da CD'ye ekleyip te koruyamadım.Sitede sorun çıkınca eski dizilerle ilgili yaptığım araştırmalarda silindi.
İnanılmazdı kitapları indirmek içimden gelmiyordu.İndirdiklerimi siliyordum.Son defasında indirdiğim o kadar kitabı da yanlışlıkla silmiştim.Eli sıkılardan bir şey almak böyle işte.
O siteye üye olamadığım için yaptığım araştırmaları bilgisayarına kayd eden olup olmadığını da sorup öğrenemiyorum.
Eğer onlara ulaşabilirsek devamını getirebilirim.

Moralini bozma kardeşim.. Burada el ele verip hepsini teker teker baştan yazarız..;)

karamba

Yeni Üye
7 Tem 2009
3
1
80 lerde Komiser Colombo, Mike Hammer, Beyaz Gölge, Smith ve John, Mavi ay, Galactica, cosby ailesi; daha sonra kesin favorim 80 lerin ortasında TRT 2 de oynayan Büyük Tuzak dizisiydi.

ofbi

Yeni Üye
25 Ağu 2009
10
2
"Sihirbaz Toni", "Kaçak Dr. Kimbel", "Uzay 1999", "Bonanza", "Zengin ve yoksul" hemen aklıma gelenler..

atikos35

Onursal Üye
3 Ağu 2009
561
11,642
Dempsey ve makepeace vardı bir de
mavi ay'dan sonra favorimdi.. :)

alp kid

Yeni Üye
23 Ağu 2009
44
133
Uzay 1999, Atlantisten gelen adam, 25.yüzyıl, Smith ve Jones, Savaş yıldızı Galaktika'yı çok severdim.
80'li yıllara ait olmasına rağmen ülkemizde 90'ların başlarında gösterime giren Married with children ise en büyük favorilerimden biriydi.

mijatovic

Yeni Üye
19 Haz 2009
92
25
Diziler; Cosby ailesi, Beyaz gölge, Kara şimşek;
çizgi filmler ise he-man, kayıp dünyalar ve Süperman..

ayhandemirbag

Yeni Üye
3 Ara 2009
5
6
Çok güzel diziler vardı. Tek kanallı yıllar olduğundan bir dizinin tümünü tüm ev halkı başından sonuna izlerdik. A takımı, Kara şimşek, Dallas, Küçük ev, Köle izaura, San francisco sokakları, Vikingler, Tarzan, Heman, Kungfu dizileri ve daha nicelerini zevkle izlerdik...

melkor

Yeni Üye
31 Mar 2010
5
1
Ziyaretçiler diye bi dizi vardı ( hani kertenkele suratlı uzaylılar dünyayı işgal edip su ve insan sömürüyolardı, bir grup direnişçi de engel olmaya çalışıyordu) en sevdiğim oydu..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Ziyaretçiler diye bi dizi vardı ( hani kertenkele suratlı uzaylılar dünyayı işgal edip su ve insan sömürüyolardı, bir grup direnişçi de engel olmaya çalışıyordu) en sevdiğim oydu..

1983 ya da 84 yılına ait bir diziydi. Bunlar zamanında dünyadaki küresel felaketlerden dolayı gezegenimizi terk etmek zorunda kalmış, ileri bir uygarlığa sahip sürüngenlerdi.. Aradan binlerce yıl geçince gene dünyaya dönmeye karar vermişlerdi, tabi ki, onlar dünyadan ayrıldığında insan ırkı yoktu. Dünya da insan denen bir canlı türünü görünce, kaleyi tıpkı "truva atı" gibi içten fethetmeye karar vererek, o korkunç yüz ve vücut hatlarını özel bir maddeyle kaplayıp insan suretine bürünmüşlerdi. Bunlar yemek olarak genelde fare, kuş, böcek vs. tarzında şeyler yerlerdi. Bizim dünyalılar bunları ilk başta dost sansalar da, bir gün onların gerçek yüzlerini gördükten sonra olaylar patlak verir ve bir grup cesur dünyalıyla, onların mücadelesi başlar. Bu güzel diziyi hatırlattığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
820
Uzay 1999 dizisinin 1. ve 2. sezon linkleri.
Şu an çalışıyor.

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,503
Alf, A-takımı, Mavi ay, Mcgayver, Cosby ailesi, magnum ve Kara şimşek...

dünyalı

Kıdemli Üye
11 Haz 2009
115
293
TRT Kara Şimşek'ten sonra Güzel ve Çirkini de yayınlamaya başladı.

Yeniden nostalji dizilerini izlemek büyük keyif.

Tüm arkadaşları TRT'ye mail atmaya davet ediyorum.

Örneğin ben Samurayın İntikamı ve Bana Şans Dile dizileri için mail attım bile!..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
TRT Kara Şimşek'ten sonra Güzel ve Çirkini de yayınlamaya başladı.

Yeniden nostalji dizilerini izlemek büyük keyif.

Tüm arkadaşları TRT'ye mail atmaya davet ediyorum.

Örneğin ben Samurayın İntikamı ve Bana Şans Dile dizileri için mail attım bile!..

Sana katılıyorum dünyalı. Ne kadar bu diziler hakkında lobi faaliyetlerinde bulunursak, dizilerin yayınlanmasında o kadar başarılı oluruz. Bu arada gene eski dizilerden "Aşk gemisi"' de World Travel Channel'da haftanın 7 günü saat 03:00'da yayınlanıyor. Dublajı da mükemmel. Bilginize sunulur.. :)

Son düzenleme:

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Ben 80lerden 20 yılcık daha sonra doğdum, ama dizilerini filmlerini hepsini severim. :D Polis akademisi, Macgyver, Knight Rider en sevdiklerim.. :)

Filmleri saymıyım direk arşivi çekiyim.. :Ğ

Leon

Kıdemli Üye
4 Nis 2012
50
121
Kanun Namına(Miami Vice)
Kara Şimşek(Knight Rider)
Hava Kurdu(Airwolf)
A Takımı(The - A Team)
Macgyver
Magnum(Magnum P.I.)
Mavi Ay(Moonlighting)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Benim açımdan en güzel dizi tartışmasız "Atlantisten Gelen Adam " dır.
Onu "Serüven Peşinde " takip eder.
80 li yılların kendisi çok güzeldi.Çok zor bir atmosferi olmasına rağmen yinede kalbim o günlerden yana.
Arkadaşlığın dostluğun zirve yaptığı , insanların birbirine salt insan olmasından kaynaklanan bağlılık gösterdiği bir dönemden bahsediyoruz.
80 li yılların dizileri , büyüsü , ambiyansı her şeyi çok güzeldi.
Biz büyüdük ve kirlenmekten kurtaramadık dünyayı.
Kusur birazda bizde galiba.
O dönem fantastik bir boyutta sihirli bir krallık gibidir.
Her anı aynı tazelikte içimdedir.
Her anı ayrı bir dokunuşta kalbimdedir.

Little Guitars

Yeni Üye
21 Ağu 2019
76
173
TVde yayınlandığı zamanlar izlediklerimden: Moonlighting, White Shadow, The Adventures of Sherlock Holmes (Jeremy Brett'in oynadığı), Clementine, Muppet Show, Beauty & the Beast, Yes Minister, Acımak, Kartallar Yüksek Uçar, Magnum P. I., Murphy Brown, Mike Hammer, Married...with Children, Miami Vice, North & South, Seagull Island

Sonradan izlediklerim: Columbo, La Piovra, Taxi, Cheers, Jeeves & Wooster, Dekalog (Kieslowski), Berlin Alexanderplatz,