A Takımı (The A-Team) dizisi..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Ülkemizde ilk kez 1983-1987 yılları arasında TRT'de gösterilen ve 80lerle özdeşleşen bir TV dizisiydi.

Toplam 98 bölümden oluşan A Takımı; Türkiye'de daha sonraki yıllarda Star TV, Kanal 7 ve Cine5'te de gösterilmiştir.

VUk_Wgze.jpg

Konusuna gelince.. Ekibimiz Vietnam savaşına katılmış 4 eski askerden oluşmaktaydı. Aslında savaş kahramanı olması gereken elamanlarımız, işlemedikleri bir suç yüzünden hapse atılmışlardı. Ancak, daha sonra hapisten kaçarak, yaşamlarını paralı asker olarak sürdürmeyi başarmışlardı. Belirli bir ücret karşılığında zor durumda olanlara yardım eden efsane grubun lideri Hannibal Smith'idi. Templeton Peck yani Faceman ise gruptaki en yakışıklı ve karizmatik üyeydi. Bu yüzden genelde kadınlar ona bayılırdı. Murdock ise biraz kafadan kontak bir tip olup, grubun tek pilot üyesiydi. B.A Baracüs ise Grubun tek siyahi ve en kuvvetli üyesi olup, kendine has saç şekli ve giyim tarzı ile dikkat çekerdi. B.A'in diğer aklımda kalan yanı ise uçak, helikopter, balon vs. her türlü uçan araca binme fobisi olmasıydı..

2ib_NMr_J.jpg

Son düzenleme:

turkaor

Yeni Üye
31 Mar 2012
7
8
Ben Star'dan hatırlıyorum bu diziyi; 1991 olmalı.. TRT'de de oynadığını bilmiyordum, o yıllardaki dizilerin tümünü de hatırlarım ama nedense aklımda kalmamış..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Leon

Kıdemli Üye
4 Nis 2012
50
121
TRT'de oynadığı dönemi kim hatırlar ki, zaten gecenin yarısına koyuyordu
STAR alıp ABD'de oynadığı saatlere koydu dizileri; Miami Vice (Kanun Namına) ile A-Team (A-Takımı) TRT'den STAR'a geçen ve STAR'da hatırlanan dizilerdir. :)

sedat35

Yeni Üye
10 Ara 2012
16
7
Türkçe dublaj olarak yaklaşık 40 bölüm var arşivimde..

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,151
Diziyle ilgili aklımda kalan en çok şeylerden biri; jenerikteki arabaların yan olarak uçmalarıdır. Başroldeki adamımızın ölümü de akciğer kanseriydi galiba. Ülkemize biraz geç gelen dizilerden biriydi.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
"A Takımı" (The A-Team) dizisi TV EM kanalında,

hafta içi her gün, saat 15:45'de tekrar yayınlanmaya başlandı.

İlgilenenlere duyurulur..

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
4q_Cz_NZv.png

Bu başlığa yazdığım en son mesajın üzerinden neredeyse 1 sene geçmiş.

Geçen bunca sürede "A Takımı" TV EM'de yayından kaldırılmıştı.

İzleyicilerden tekrar oynatılması yönünden istekler geldiğinden olsa gerek;
sevilen dizi TV EM kanalında tekrar yayınlanmaya başladı.

"A Takımı"nı hafta içi her gün, saat 13:30'da izleyebilirsiniz.

İlgilenenlere duyurulur..

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

"A-Takımı"nı makaraya alan bir parodi, Amerikan "MAD" mizah dergisinin "Ekim 1983" tarihli 242. sayısında çıktı. 6 sayfalık çizgi parodiyi Stan Hart yazmış, Mort Drucker çizmiş. Başlık bu kez "Ahmak Takımı" yapılmış! Aşağıda parodinin ilk 2 sayfası görülüyor. Mad her sayısında bir sinema filmi bir de TV dizisini ele alıyordu.

MAD_1983_10_Oct_No_242_044.jpg

Son düzenleme: