Su tabancaları

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,913
İstanbul
WNMRh7_H.jpg

80'lerin başlarında su tabancaları esnek plastikten yapılırdı. Dolumu namludan yapılan bu tabancaları ateşlemek için, tansiyon aleti pompasını kullanır gibi kabzadan sıkmanız gerekirdi. Menzil olarak da en fazla 1-2 metreye giderdi. Namlusunun ucundaki dolum yerinde çok ince delikli bir tıpası ve bu tıpaya bağlı ince şeffaf bir hortumu vardı. İçerde kabzaya kadar uzayan bu hortum sayesinde kabzadan sıkılınca namlunun ucundaki incecik delikten su fışkırırdı. Daha sonraları, sert plastikten yapılan mekanizmalı olanları çıkmıştır ki; bu tabancalar hem görsellik, hem de işlevsellik bakımından, yumuşak plastikten yapılanlarla kıyaslanmayacak kadar güzeldi. Zira hepsi değişik şeffaf renklerde olur, dolumu ise tabancanın üstünden ya da yanından yapılırdı.
Yaz mevsimlerinin vazgeçilmezlerinden olan bu oyuncaklarla yapılan savaşlarda, sırılsıklam olmanız oldukça olağandı, öyle ki yaz değil de kışın oynamış olsanız zatürre bile olabilirdiniz..
Bu arada, cephane doldurmak için en güzel yerler mahallelerdeki çeşmelerdi şayet çeşme yoksa evinizdi. Tabi ki bu işlemi gerçekleştirirken annenize yakalanırsanız fırça yemeniz de kaçınılmazdı. :)

Son düzenleme:

mustafa34

Yeni Üye
16 Ocak 2012
91
236
İstanbul
:9 Şey... (Gitti karizma)
Doğru öyle tabancalar da yok değildi.
Ama onları daha ziyade amatörler ve küçük olan çocuklar kullanırdı. :p
Biz "iyi silahşörler" onları değil,
seri atış yapan daha "usta işi" olan aşağıdaki gibi su-silahlarından kullanırdık:
RyzWoZ.png

Kabzasından sıkılarak ateş edilen tabancalara tenezzül etmezdik.
Çünkü daha iyileri vardı. :p
Değil mi Sevgili Baltimora?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,913
İstanbul
:9 Şey... (Gitti karizma)
Doğru öyle tabancalar da yok değildi.
Ama onları daha ziyade amatörler ve küçük olan çocuklar kullanırdı. :p
Biz "iyi silahşörler" onları değil,
seri atış yapan daha "usta işi" olan aşağıdaki gibi su-silahlarından kullanırdık:
RyzWoZ.png

Kabzasından sıkılarak ateş edilen tabancalara tenezzül etmezdik.
Çünkü daha iyileri vardı. :p
Değil mi Sevgili Baltimora?

Dostum bildiğim kadarıyla 80lerin ortasında başladı yeni tarz su tabancaları furyası. :) Dikkat edersen ben esnek plastik tabancaların 80lerin başında kullanıldığını belirttim. Tabi ki ondan önceki yıllarda da kullanılıyordu ama konumuz 80ler olduğundan o kadar detaya girmedim.. :)

f_Fu_Z7_Sy.jpg

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,626
Su tabancaları ile çeteyi kurup kızlara hucum yapardık.

Abi nerden aklına gelir böyle konular, ben büyümek istemiyorum, o günlerimi geri istiyorum.

Sağolasın.

Moderatör tarafında düzenlendi: