"Arkası yarın" külliyatı (Toplam 198 Oyun)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Radyo Tiyatrosu Arkası yarın külliyatı 5 oyun (1)

Oktay_izm dostuma çok önce söz vermeme rağmen ancak destek oluyorum. Elimdeki yaklaşık 300 adet (Arkası yarın, Radyo tiyatrosu ve Mikrofondaki Hayalet) radyo oyununu paylaşacağım. Bundan 8-10 sene önce bir kitap cafe kurma hayalim üzerine bu arşivi oluşturmuştum, her hafta belli günler bu cafede bu oyunların dinletisini yapacaktık, çok güzel bir projeydi olmadı; kısmette sizlere bunları ulaştırmak varmış; özetlerini bulabildiklerimden başlayarak her hafta 5'er 10'ar paylaşmaya çalışacağım.

Hayellerinizin gerçekleşmesi dileğiyle;

alcoholism.jpg

1) ALKOL
Fatma'nın abisi Faruk içkiye ve kumara tutkundur. İçki ve kumar parası için babasından zorla para almakta, sarhoş olup kız kardeşini dövmektedir. Abisinin dayaklarına daha fazla dayanamayan Fatma askerden dönen nişanlısı ile bir an önce evlenerek bu hayattan kurtulmak ister.

hqdefault_2.jpg
2)ANNELERİN RIZASI
Teyfik bir kasabada resim öğretmenliği, sevgilisi Gülcan ise İstanbul’da bir mağazada tezgahtarlık yapmaktadır. Teyfik’in annesi oğlunun Gülcan ile evlenmesini istememesinin yanı sıra Çok güzel bir kız olan Gülcan’ı da annesi zengin birisiyle evlendirmek istemektedir. Birbirini seven iki genç evlenmek için annelerinin rızasını bir türlü alamazlar. Bu esnada Teyfik’in öğretmenlik yaptığı kasabaya bir hırsız musallat olur.

Audiobook.jpg
3)CEZAEVİNDE İSYAN
Şehir hapishanesinin en azılı iki mahkum hapishaneden kaçmaya karar verirler. Bunun için bir ip merdiven ve iki tabancaya ihtiyaçları vardır. İp merdiveni onlarla beraber gelmesi karşılığında Peter adında bir mahkuma yaptırırlar. Tabancaları ise Dan’ın karısı Nora hapishaneye sokacaktır. Bunun için kocasını hapishane de ziyarete gelirken fermuarlı etek giyerek gelecektir. Her seferinde eteğindeki fermuardan dolayı elektronik kapı ötmesine rağmen gardiyanlar Nora’nın üzerinde bir şey bulamaz. Nora’nın her geçişinde elektronik kapının ötmesine alışan gardiyanlar artık Nora’yı incelemeden, hapishaneye girmesine izin vermektedirler. Dan’ın eski hapis arkadaşı silah deposunu soyarak çaldığı silahları Dan’ın karısına verir. Dan’ın karısı Nora silahları hapishaneye soktuktan sonra üç mahkum yemekhanede olay çıkartarak kendilerini, en kolay kaçacakları tecrit koğuşuna attırır.

maxresdefault.jpg
4)DENİZ KURDU
Amerika’da tanınmış bir yazar olan Van Wayden, deniz yolculuğunda gemisinin batmasından bir süre sonra ayı balığı avlayan bir gemi tarafından kurtarılır. Kendisini kurtaran geminin kaptanı Kurt Larsen acımasız, kötü kalpli birisidir ve gemide ki herkes ondan çok korkmaktadır.
Herkesin kendi ayakları üstünde durması gerektiğine inanan Kurt Larsen, Van Wayden’i hor görmektedir. Ona göre Van Wayden hayatı boyunca hiçbir zorluk ile karşılaşmamış, daima babasının koruyucu kanatları altında yaşamıştır. Kurt Larsen, Van Wayden’e gemi içerisinde para karşılığı çalıştırmaya başlar.
Bir gün denizde içinde insanlar olan bir sandal görürler. Sandalda bir de bayan(Maud Brewster ) vardır. Maud Brewster de Van Wayden gibi bir yazardır. Maud Brewster, Van Wayden’i kitaplarından tanır ve aralarında bir yakınlık başlar ama Kurt Larsen de Bayan Maud’a karşı boş değildir.

radyo-tiyatrosu-denizler-altinda-20000-fersah-se.jpg
5)DENİZLER ALTINDA 20000FERSAH
Denizlerde ne olduğu bilinmeyen bir yaratığın estirdiği terör öyle bir noktaya gelmiştir ki Amerikan hükümeti duruma el atmak zorunda kalmıştır. Amerikan hükümeti yaratığı araştırması ve bulup yok etmesi için bir ekip kurar. Araştırma ekibi tüm uğraşlarına rağmen altı ay boyunca hiç bir şey bulamaz. Tam ümitlerini kaybettikleri anda aradıkları deniz canavarı ile karşılaşırlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
311
667
Çok iyi bir düşünce. Ta kırk yıl önce dinlerdik. İnanın Görüntülü filmlerden bile güzeldi. Akşamları başlardı. Gözümü kapatır dinlerdim. Çok teşekkürler. İnşallah Türk yazarlarının eserleri de vardır. Peyami Safa'nın 'Yalnızız' romanı gibileri...
Elinize sağlık.

Moderatör tarafında düzenlendi:

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Teşekkür

Selam üstadım,gerçekten geçen sene gibi bu konudan bahsetmiştiniz.Kendi adıma çok mutlu oldum.Birazdan indireceğim.Sanırım TRT Ankara Radyo Tiyatrosu idi.TGRT biraz yavan gelmişti bana.Ellerine ,yüreğine sağlık.Sevgi ve selamlar.Devamını heyacanla bekleriz.

Son düzenleme:

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Teşekkür

Sayın ilkhantok kardeşim.Bizlere sunduğunuz,eserleri indirip dinlemeden,daha önceki dinlediğim TGRT Radyo Tiyatrolarını yavan bulduğumu yazmıştım.
Ancak, sizin yayınladıklarınızı indirip,dinlemeye başladım.Benim daha önce dinlediklerime hiç benzemiyor.Çok güzeller.

Bu nedenle şayet yanlış ,bir şey söylediysem özür dilerim.

Sizin için yorucu olacaktır,ama bizlerle,bu eserleri paylaşmaya devam ederseniz,çok mutlu olacağız.

Sevgi ve selamlar.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Radyo Tiyatrosu Arkası yarın külliyatı 8 oyun (2)

Farklı projeler üstünde çalışmamdan ötürü ciddi bir zamansızlık yaşamaktayım ama sözümüz yerde kalmasın ve her hafta paylaşıma devam edebileyim diye biraz yavan ve toplu bir paylaşım olacak elimdeki 8 adet oyunu tek linkte paylaşıyorum (500 mb kadar), hep bu mbyte büyüklügünde devam edeyim diyorum, farklı bir istek olursa dikkate alınacaktır ;)
keyifle dinleyin;

Ads_z.png

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
563
2,495
Anadolu Yakası
Radyo tiyatrolarının podcast dönemi ile kendisine yeni bir yer bulması ne kadar da güzel öyle değil mi? Bu galiba TGRT'nin radyo tiyatrosu ama TRT Arşiv radyo içeriğini de kullanıcılara açsa ne kadar güzel olurdu.

fatihcetin

Aktif Üye
22 Haz 2015
349
621
paylaşımınız için teşekkür ederim fakat bir önerim var. mega'ya yüklerken klasör halinde yüklerseniz içinden istediğimizi indirelim. büyük boyut mega'da hem zor iniyor hem de konusu dinleyenin ilgisini çekmeyen yapımları indirmesek daha güzel olur.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Radyo tiyatrolarının podcast dönemi ile kendisine yeni bir yer bulması ne kadar da güzel öyle değil mi? Bu galiba TGRT'nin radyo tiyatrosu ama TRT Arşiv radyo içeriğini de kullanıcılara açsa ne kadar güzel olurdu.

Dostum, vaktim olmadıgı için trt ve tgrt olarak ayıramadım ama oranları yaklaşık olarak %40 trt % 60 tgrt

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
paylaşımınız için teşekkür ederim fakat bir önerim var. mega'ya yüklerken klasör halinde yüklerseniz içinden istediğimizi indirelim. büyük boyut mega'da hem zor iniyor hem de konusu dinleyenin ilgisini çekmeyen yapımları indirmesek daha güzel olur.

uyarını çok geç gördüm dostum; bütün hafta boyunca zipleyip yükledim , hatta adil kotayı bitirdim bile :Ğ:Ğ:Ğ
bundan sonrası için uyarını dikkate alacagım ama şimdilik bunları böyle paylaşmak durumundayım

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Radyo Tiyatrosu Arkası yarın külliyatı 10 oyun (3)

Arkası yarın oyunlarının %75ini buluta yükleyebildim artık hergün bir tutam paylaşıp bitirmeye çalışacagım :Ğ:Ğ:Ğ

Ads_z.png

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Radyo Tiyatrosu Arkası yarın külliyatı 12 oyun (5)

Devam; 198 arkası yarın oyunun daha 45'indeyiz hadi hayırlısı :Ğ:Ğ:Ğ:Ğ:Ğ

not: daha radyo tiyatroları var :cool:

Ads_z.png

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Sevgili İlkhantok bunlar Tgrt mi yoksa Trt yapımı mı? Bir ara büyük bir heyecanla, çok sayıda radyo tiyatrosu ve arkası yarın indirdim. Telefona atıp dinlemeye başlayınca sevincim kursağımda kaldı. Kötü bir şey söylemek istemem ama kısaca anlatmam gerekirse Tgrt'nin ürettiklerini hiç beğenmedim.

fatihcetin

Aktif Üye
22 Haz 2015
349
621
Sevgili İlkhantok bunlar Tgrt mi yoksa Trt yapımı mı? Bir ara büyük bir heyecanla, çok sayıda radyo tiyatrosu ve arkası yarın indirdim. Telefona atıp dinlemeye başlayınca sevincim kursağımda kaldı. Kötü bir şey söylemek istemem ama kısaca anlatmam gerekirse Tgrt'nin ürettiklerini hiç beğenmedim.

Ben de oyle düşünüyorum.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin

Benimde düşüncelerim seninkilere çok benzer dostum, bende trt nin arkası yarınlarını çok daha kaliteli buluyorum, ama içlerinde çok iyi tgrt oyunlarıda var, sınıflandırırken ne yazık ki böyle bir ayrım yapmadan yükledim , ama oran olarak %60 tgrt %40 trt gibi oldugunu söyleyebilirim