Radyo tiyatrosu..

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
48_Hw_Gz_K.png
Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Elimdeki radyo tiyatrolarını paylaşacağım. Umarım tekrar değildir.

01 - Telefondaki sesler

02 - Kadın düşmanı

03 - İntikam

04 - Şöminedeki katil

05 - Ölüm bekleyişi

06 - Vahşi oyun

Alfred Hitchcock - Mumyalar (Tarantula)

Peyami Safa - Dokuzuncu Hariciye Koğuşu (Beymelikli18)

Moliere - Hastalık Hastası (Doktor Kim)

Lucky Carter'ı Kim Öldürdü (Tarantula)

Arkası Yarın - Katil Kim - 5 Bölüm (Tarantula)

Arkası Yarın - Karımın Katilleri - 5 Bölüm (Tarantula)

Arkası Yarın - Esrarlı Kule - 10 Bölüm (Tarantula)

Arkası Yarın - On Küçük Zenci - 10 Bölüm (Tarantula)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Harikasın,
en azından benim gibi radyo tiyatrosu ve arkası yarınlarla büyüyenler için; benim de bu konuda bir arşivim var ve merakla bende olmayan bir hikaye bekliyorum,
dostum şaka bir yana bu konuyla ilgili başlık açarsan/açılabilirse destek benden.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Teşekkür

Selam Oktay_İzm , kardeşim,televizyonun olmadığı,çocukluğumuzun en güzel anılarına giriş yapmışsın.Ellerine sağlık.İnşallah devamı gelir.İndirip dineiyeceğim.Geçen kış ben de çok uğraştım bu konuda ama sadece TGRT Radyo Tiyatrolarını bulabildim.Bir-iki tane dinledim,sanatçılar sanki dayak korkusuyla seslendirme yapmışlar.
Yanılmıyorsam Ankara Radyosu yapımları süperdi.Tekrar teşekküler.

Canım Oktay'cım özür dilerim.Umarım bir hata yapmamışımdır.İndirip baktım, tgrt çıktı.
Doğal olarak utandım.Dilerim kırılmamışındır.Keşke bakıp öyle yorum yapsaydım.Ama dediğim gibi Ankara Radyosunun her akşamki arkası yarınları ve haftada bir sanırım Perşembe günleri tam macera Radyo Tiyatrosu felaket güzeldi.Bulup paylaşabilirsek çok güzel olur.Tekrar tekrar özür diler,sonsuz sevgi ve selamlar gönderirim.

Son düzenleme:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Selam Oktay_İzm , kardeşim,televizyonun olmadığı,çocukluğumuzun en güzel anılarına giriş yapmışsın.Ellerine sağlık.İnşallah devamı gelir.İndirip dineiyeceğim.Geçen kış ben de çok uğraştım bu konuda ama sadece TGRT Radyo Tiyatrolarını bulabildim.Bir-iki tane dinledim,sanatçılar sanki dayak korkusuyla seslendirme yapmışlar.
Yanılmıyorsam Ankara Radyosu yapımları süperdi.Tekrar teşekküler.

Canım Oktay'cım özür dilerim.Umarım bir hata yapmamışımdır.İndirip baktım, tgrt çıktı.
Doğal olarak utandım.Dilerim kırılmamışındır.Keşke bakıp öyle yorum yapsaydım.Ama dediğim gibi Ankara Radyosunun her akşamki arkası yarınları ve haftada bir sanırım Perşembe günleri tam macera Radyo Tiyatrosu felaket güzeldi.Bulup paylaşabilirsek çok güzel olur.Tekrar tekrar özür diler,sonsuz sevgi ve selamlar gönderirim.

Canım abim, elimde 20 tane radyo tiyatrosu var. Sanırım hepsi TGRT. Ben bile bunu önemsemeden dinlemiştim. Keşke "arkası yarın"lar olsa da elimizde paylaşsak. Kısaca (maalesef) bunlarla yetinmek zorundayız. Saygılar.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Konuyu doğru yere açmışsınız sevgili oktay_izm... Bundan 3-4 sene önce bir üyemiz de TRT Radyodaki bir kaç arkası yarın bölümünü nostalji kısmımızda yayınlamıştı ama hangi başlık altında yayınladığını maalesef hatırlayamıyorum, şayet ileride hatırlarsam bu konu ile o konuyu birleştiririm. Paylaşımlarınızı beğeni ile takip ediyor ve hiç ardının kesilmemesini temenni ediyorum.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Canım abim, elimde 20 tane radyo tiyatrosu var. Sanırım hepsi TGRT. Ben bile bunu önemsemeden dinlemiştim. Keşke "arkası yarın"lar olsa da elimizde paylaşsak. Kısaca (maalesef) bunlarla yetinmek zorundayız. Saygılar.

Biri "Arkası yarın" mı dedi? :)

Zannedersem bende 156 "Arkası yarın", 187 "Radyo tiyatrosu" oyunu mevcut. :p Hadi bir kaçı gözden kaçmış mükerrerdir diyelim, nereden bakarsan 300 tane oyun yeter mi? :):):):)

Daha önce dediğim gibi bu sitede genel istek olursa destek benden..

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Beklenen Güzellik

Zannedersem bende 156 "Arkası yarın", 187 "Radyo tiyatrosu" oyunu mevcut. :p Hadi bir kaçı gözden kaçmış mükerrerdir diyelim, nereden bakarsan 300 tane oyun yeter mi? :):):):)

İstemez miyiz üstadım ne kadar süper olur.Bekliyoruz.Sayın arkadaşlarımdan da kesinlikle teşvik gelecektir.Selamlar.Şimdiden kolay gelsin.

necdet

Onursal Üye
17 Nis 2011
1,440
5,391
Teşekkürler sevgili arkadaşım, ellerine, yüreğine sağlık. Tekrar bayramın kutlu olsun. Selamlar.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Ben de bu konu ile ilgiliyim. Özellikle de TRT/Tiyatro sanatçılarının, duayenlerin seslendirmeleri tabi ki. (TGRT falan ilgilenmiyorum )
Mp3 player'a atıp uzun yolculuklarda ya da evin bir köşesinde çay kahve içimi ile harika gider.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye

İstek saati sayın İlhantok! :)

miay669

Yeni Üye
27 May 2014
27
29
Hocam bunlar harika paylaşımlar olur, mesela "gece treni" var seslendirenlerin içinde Şener Şen var; sonra İlyas Salman'ın olduğu var, tabi eski TRT döneminin harika ustaları var. Onların tadı apayrı. Ben gece ayarlıyorum ekranı kapatıp sabaha kadar dinliyorum. Müthiş oluyor.

Mavisl

Yeni Üye
17 Eki 2013
24
12

Sayın İlkhantok, Radyo Tiyatrosu ve Arkası Yarın paylaşımlarınızı bekleriz.

fatihcetin

Aktif Üye
22 Haz 2015
349
621
paylaşımlar çok iyi. birkaç youtube kanalı bulmuştum 2-3 aydır takip ediyordum ama hem uzun süre video gelmiyor bazılarına hem de çok tekrara düşüyorlardı. bu konu çok iyi olmuş.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Radyo Tiyatrosu Mikrofondaki hayalet külliyatı

Radyo tiyatrosu formatında olan ve fantastik öykülerden oluşan bir seri..Çok tutulmamış olmasına rağmen değişik öyküler barındırmaktadır, iyi dinlemeler.

Ads_z.png