Kaptan Tsubasa (Captain Tsubasa) çizgi filmi..

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce
file

Tsubasa ya da diğer ismiyle; Mustafa Pektemek. Her maç sakatlanırdı, topa kafasını uzatır ölümüne oynardı. Bir maçları hiç unutmam Kojiro ile tam 2 hafta sürdü. 4-3 yenmişler kupayı almışlardı. Cuma günü Tsubasa topa vuruyor, Pazartesi top direkte patlıyordu. O saha zaten bildiğin 3-4 km vardı koş koş bitmiyordu. İşizagi o takımda nasıl oynuyordu aklım almazdı. Ama benim favorim Wakabayashi. Böyle mi karizma olunur yahu. Ona özenip mahalle takımında maçlara şapkayla çıktım. Yediğim 3-4 golden sonra maçtan zorla çıkarılıyordum ne yazık ki. O dönemler de kimse adamlığa karizmaya önem vermiyordu. Tsubasa en son Road serisi ile 52. bölümde son buldu diye hatırlıyorum. Tsubasa Japonya milli takımı ile Brezilyaya karşı oynuyordu. O bölümden sonrası yok. Sanırım çizgi roman olarak çıktı. Tsubasa artık Barcelona'da oynuyordu. Kojiro Milan'da, Wakabayashi de Bayern Munih'teydi diye hatırlıyorum. Bugün bile izler aynı heyecanı duyarım. Taçibana Kardeşler'in gökyüzü saltosu efsanedir. :Ğ

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
O saha zaten bildiğin 3-4 km vardı koş koş bitmiyordu.
Bu ayrıntıyı paylaşmanız iyi oldu; sayenizde sabah sabah çok güldüm. Ben de her zaman o sahanın koşa koşa bitmemesine ve de bir atağın ya da pozisyonun dakikalarca sürmesini garipser ve gülerdim... :)

Bu güzel konuyu nostalji kısmımıza kazandırdığınız için teşekkür ederim..

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce

Bu ayrıntıyı paylaşmanız iyi oldu; sayenizde sabah sabah çok güldüm. Ben de her zaman o sahanın koşa koşa bitmemesine ve de bir atağın ya da pozisyonun dakikalarca sürmesini garipser ve gülerdim... :)

Bu güzel konuyu nostalji kısmımıza kazandırdığınız için teşekkür ederim..

Kaplan vuruşunu unutmuşum hani şu duvarı delen vuruş :Ğ
O zamanlar bize normal geliyodu yani efsaneler dönüyodu yok Hami Mandıralı bi boğayı devirmiş yok attığı topu tutmaya çalışan kaleci kötürüm olmuş filan. Olabilir diyorsun :Ğ

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Kaplan vuruşunu unutmuşum hani şu duvarı delen vuruş :Ğ
O zamanlar bize normal geliyordu, yani efsaneler dönüyordu; yok "Hami Mandıralı bir boğayı devirmiş" yok "attığı topu tutmaya çalışan kaleci kötürüm olmuş" filan. Olabilir diyorsun.. :Ğ
Oldum olası çizgi filmlerde her türlü saçmalığa rastladığımızdan ben bunu pek yadırgamadım. :) Yadırgadığım tek şey bu çizgi filmlerdeki şeylerin bazı çoçuklar tarafından gerçek sanılmasıdır... Örneğin Pokemon'un oynadığı dönemlerde bir çocuğun ona özenerek 4'ncü kattan, tam 21 metre yere çakılmasını hatırlıyorum. Allah'tan bu 4 yaşındaki çocuk bunu mucize eseri bir ayağının kırılmasıyla atlatmıştı...

Son olarak; ben bu dünyada kaplan vuruşu olarak bir tek rahmetli Metin Oktay'ın Fenerbahçe'ye karşı attığı ağları delen golünü sayabilirim. Gerçi onda da fileler çürükmüş filan diyorlar ama gene de sonuçta tarihe geçen efsane bir gol olmuştu... :)

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce

Oldum olası çizgi filmlerde her türlü saçmalığa rastladığımızdan ben bunu pek yadırgamadım. :) Yadırgadığım tek şey bu çizgi filmlerdeki şeylerin bazı çoçuklar tarafından gerçek sanılmasıdır... Örneğin Pokemon'un oynadığı dönemlerde bir çocuğun ona özenerek 4'ncü kattan, tam 21 metre yere çakılmasını hatırlıyorum. Allah'tan bu 4 yaşındaki çocuk bunu mucize eseri bir ayağının kırılmasıyla atlatmıştı...

Son olarak; ben bu dünyada kaplan vuruşu olarak bir tek rahmetli Metin Oktay'ın Fenerbahçe'ye karşı attığı ağları delen golünü sayabilirim. Gerçi onda da fileler çürükmüş filan diyorlar ama gene de sonuçta tarihe geçen efsane bir gol olmuştu... :)
Pokemon olayını hiç açma o kalbimde bir yara. Sorumsuz ana babanın ceremesini biz çektik. Bugüne kadar yapılmış en iyi çizgi filmdi. Ama çizgi film lobicilerinin kurbanı oldu. :Ğ

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Pokemon olayını hiç açma o kalbimde bir yara. Sorumsuz ana babanın ceremesini biz çektik. Bugüne kadar yapılmış en iyi çizgi filmdi. Ama çizgi film lobicilerinin kurbanı oldu. :Ğ
Ben oldum olası Pokemon'u çizgilerinden ötürü itici bulmuşumdur; ama şu da bir gerçek ki herhalde Star Wars'tan sonra yıllar boyu ürün satışlarından yaratıcılarını ihya eden başka bir çalışma yoktur... Sadece Pikachu ürünlerinden senede 3 milyar dolar gelir elde edildiği yazılıp çiziliyordu o zamanlar.... :)

Malatyalı

Aktif Üye
15 Şub 2016
287
576
speedforce

Ben oldum olası Pokemon'u çizgilerinden ötürü itici bulmuşumdur; ama şu da bir gerçek ki herhalde Star Wars'tan sonra yıllar boyu ürün satışlarından yaratıcılarını ihya eden başka bir çalışma yoktur... Sadece Pikachu ürünlerinden senede 3 milyar dolar gelir elde edildiği yazılıp çiziliyordu o zamanlar.... :)

One Peace ve Pokemon yıllardır son sürat devam ediyor pazarına. Baya da bir değişim söz konusu. Takipçilerini sıkmıyorlar. Çok büyük bir pazar gerçekten. Bir çok firma kayboldu gitti. Sağlam olanlar devam ediyor şu anda. Bunun sebebi de yerele değil genele hitap etmeleri. Bleach, Naruto, Dragon Ball gibi yapımlar büyük sükse yaptıktan sonra sönmeye başladı çünkü belirli bir kesime hitap ediyordu. Ama başta One Peace olmak üzere bir kaç yapım genele hitap ettiği için bugün hala pazardan ekmek yiyorlar. ;)